LA LISTE – WSZYSTKO ALBO NIC – film o narciarstwie ekstremalnym

la liste wszystko albo nic film o narciarstwie ekstremalnym

Najbardziej spektakularny film o narciarstwie ekstremalnym „LA LISTE – WSZYSTKO ALBO NIC”, to porywający dokument zrealizowany przez Red Bull Studios i Sherpas Cinema, opowiadający historię dwóch przyjaciół Jeremie Heitza i Sama Anthamattena, którzy zjeżdżają na nartach z najwyższych szczytów górskich na świecie, mierząc się tym samym z tym co niewyobrażalne.

Wyreżyserowany przez Erica Croslanda — twórcę kultowych „All.I.Can” i „Loved By All” – film koncentruje się na wyprawie dwóch śmiałków, którzy wyruszają w świat, by zdobyć najwyższe i najbardziej zapierające dech w piersi szczyty górskie po to, by zrobić to, na czym znają się najlepiej: zjechać z nich na nartach.

Najszybszy freerider Jeremie Heitz

W 2016 roku Jeremie Heitz przygotował listę najbardziej niedostępnych i kultowych szczytów górskich, planując ich zdobycie oraz zjazd na nartach z możliwie największą prędkością. Szwajcar uważany za najszybszego freerider’a na świecie połączył swoje siły ze swoim przyjacielem Samem Anthamattenem, by wyruszyć w niezwykłą podróż, która zawiedzie ich na krańce świata.

Plan był ambitny i na pewno nie można go nazwać bezpiecznym: na liście, którą sporządzili śmiałkowie, znalazły się górskie szczyty w różnych zakątkach świata. Szczyty budzące jednocześnie zachwyt i strach, których wysokość przekracza 6.000 metrów. Ich wyzwanie wyniesie jeżdżenie na nartach na zupełnie inny poziom. Ten wyczyn zmieni sposób, w jaki postrzegaliśmy do tej pory freeride. Wyprawa zawiedzie ich w najodleglejsze miejsca na świecie poprzez peruwiańskie Andy, aż do Karakorum w Pakistanie.

Ekstremalna jazda i piękne krajobrazy

Dla Jeremie i Sama to przygoda życia, a życie przynosi zarówno wzloty, jak i upadki, w tym przypadku następuje to w niesamowitym tempie. Kamera, rejestrując całą misję, ukazuje piękno otaczających krajobrazów, magię ukrytą w jeździe na nartach, ale i niebezpieczeństwa, które zmuszają naszych bohaterów do przekraczania granic ludzkich możliwości. Jeremie i Sam kierują się w życiu prostą zasadą: „wszystko albo nic”, dlatego mimo niebezpieczeństw nie zamierzają zbaczać z wcześniej wytyczonej ścieżki i korygować na żadnym etapie swojej „LA LISTE”.

2 grudnia 2021 roku o godzinie 20:00 odbędzie się pokaz filmu „La Liste: wszystko albo nic” w 25 Multikinach w całej Polsce:
1. Bydgoszcz
2. Gdańsk
3. Jaworzno
4. Katowice
5. Kielce
6. Koszalin
7. Kraków
8. Lublin
9. Łódź
10. Olsztyn
11. Poznań 51
12. Poznań Malta
13. Pruszków
14. Rumia
15. Rybnik
16. Rzeszów
17. Słupsk
18. Szczecin
19. Tychy
20. Warszawa Młociny
21. Warszawa Targówek
22. Warszawa Ursynów
23. Warszawa Złote Tarasy
24. Wrocław Pasaż Grunwaldzki
25. Zabrze

Zobacz też: Lexus NX – technologia i elektryczna moc 🔋⚡

Lexus NX – technologia i elektryczna moc 🔋⚡

Komentarze
Rate this post