Krótki poradnik: Jak świadomie zgubić się w mieście?

Starszy pan wraz z młodą kobieta idą drogą.

Kolejny dzień bycia niewyspanym, kolejny dzień bycia nieprzytomnym, kolejny dzień życia w pośpiechu… Wszystkie nasze dni są przeważnie monotonne i żyjemy w przygnębiającej rutynie. Co byście powiedzieli, aby świadomie zgubić się w mieście, tylko po to, by odkryć kolejne miejsce na mapie w waszym mieście?

Jeżeli kończycie dość wcześnie pracę lub szkołę i nadal macie siłę na pójście gdzieś do kawiarni czy kina, to dobry znak. Zacznijmy od tego, że musicie pojechać do centrum swojego miasta, a następnie udać się do pierwszego lepszego miejsca, które Wam przyjdzie do głowy, a później zacznijcie się po prostu włóczyć po ulicach, od miejsca do miejsca. I tak zacznie się wasze zaginięcie z szarego świata, do którego jest potrzebnych tylko kilka rzeczy.

Zdjęcie zrobione miastu we smogu.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Atmosfera

Zanim wyruszycie, trzeba postawić sobie ważne pytanie: z muzyką czy bez? Otóż przeważnie słuchamy naszych ukochanych utworów, lecz kompletnie wygłuszamy całe otoczenie, którym w żaden sposób nie możemy doświadczyć. Szczególnie jest to istotne, gdy idzie się na jesienny spacer, ponieważ można podsłuchać coś ciekawego, coś, co może nas poruszy lub rozśmieszy.

Młoda kobieta stoi na przedsionku kościoła z parasolką.

Spontaniczność

Jest to kolejna ważna kwestia. Jeżeli idąc ulicą, zobaczycie antykwariat, to tragedią byłoby nie wejść i nie kupić sobie nowej lektury. Jeżeli idąc ulicą, zobaczycie kameralną, nowoczesną kawiarnię, to wielką szkodą byłoby nie wypić espresso. Jeżeli wpadnie w wam w oko jakiś dość pusty tramwaj, to wsiądźcie w niego i delektujcie się widokiem. Jeżeli natraficie na kino studyjne i nie grają filmu, na który chcielibyście pójść, to wybierzcie się na kompletnie coś nowego, może będzie jakieś pretensjonalne kino irańskie.

Czytaj również: Czy pretensjonalne filmy dają się lubić?

Zdjęcie ulicy, w tle jest tramawaj i para przechodniów.

Emocje

Kiedy przeżywacie trudny okres w swoim życiu, takie samotne spacery pozwalają dużo wyładować frustracji na zimnym powietrzu. Tak samo dotyczy się szczęśliwych dni, spacery z pogodną muzyką jeszcze bardziej napędzają dobre samopoczucie! Istotne jest to, aby rozumieć własne emocje i pozwolić im być waszym przewodnikiem po mieście wraz z przyjacielem, zwanym intuicją. A teraz już doświadczeni po samotnych spacerach, wiecie jak rozkoszować się gubieniem z drugą osobą.

Tekst: Olek Lipski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News