gadżety

Kalendarz adwentowy 2022 – 7 najbardziej pomysłowych przykładów

Druga połowa listopada to czas, w którym wszyscy zaczynają myśleć o Świętach Bożego Narodzenia, słuchać piosenek świątecznych, kupować ozdoby choinkowe oraz… kalendarz adwentowy! Zazwyczaj kojarzy się nam on z obrazkami świątecznymi i czekoladkami w okienkach, jednak od kilku lat powstają coraz bardziej różnorodne i pomysłowe kalendarze adwentowe, dzięki którym odliczanie do Świąt jest jeszcze radośniejsze! Przeczytacie o nich poniżej!

Kalendarz adwentowy z herbatą

źródło: mokate.com.pl

To idealny wybór na czas zimowy i chłodne, grudniowe wieczory. Najczęściej przypomina domek lub ma formę pudełka, na którym widnieje świątecznie udekorowany imbryk. Taki kalendarz składa się oczywiście z 24 okienek z obrazkiem zawierających torebki herbaty. Każda jest zupełnie inna, dzięki czemu posiadacz herbacianego kalendarza adwentowego może poznać i spróbować nowe smaki. Najwięcej radości sprawiają oczywiście okienka z herbatami zimowymi, które każdy chętnie pije, aby rozgrzać się przed Świętami.

Kalendarze adwentowe z herbatą Loyd lub Irving to najlepsze wybory z tej kategorii.

Kalendarz adwentowy z figurkami odstresującym

źródło: sinsay.com

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas radości, ale i stresu związanego z podejmowaniem decyzji, planowaniem, przygotowywaniem, a przede wszystkim gorączką zakupów świątecznych. Dla osób, które w czasie adwentu cierpią na nadmierny stres powstał kalendarz adwentowy z figurkami odstresowującymi! Każdego dnia odliczając do Świąt wystarczy otworzyć okienko i wyjąć jeden z dwudziestu czterech uroczych gniotków antystresowych.

Ten najbardziej nietuzinkowy kalendarz można zakupić na stronie internetowej Sinsay.

Kalendarz adwentowy ze skarpetkami

źródło: manymornings.pl

Dzięki takiemu kalendarzowi adwentowemu można stawiać kroki do Świąt Bożego Narodzenia w kolorowych skarpetkach! Skarpetkowy kalendarz adwentowy to pudełko, w którym znajdują się… małe pudełeczka, a w nich 24 skarpetki, czyli 12 wyjątkowych par! Wzory można łączyć i zmieniać tak, aby każda para wesoło i oryginalnie ocieplała stopy w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę.

Najlepszy z kalendarzy adwentowych ze skarpetkami można zamówić w jednym z najlepszych polskich sklepów ze skarpetkami, czyli Many Mornings.

Kalendarz adwentowy z biżuterią

źródło: apart.pl

To kalendarz, którego niespodzianki bez wątpienia spodobają się małym i dużym kobietkom lubiącym wszelkiego rodzaju ozdoby. Ten lśniący i elegancki kalendarz adwentowy zawiera 24 srebrne lub złote drobiazgi, takie jak: kolczyki, zawieszki, pierścionki czy wisiorki. Biżuterię można łączyć w przeróżne zestawy w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.

Kalendarz adwentowy z błyskotkami można znaleźć w APARCIE.

Kalendarz adwentowy w formie książki

źródło: empik.com

Książka Josteina Gaardera – „Tajemnica Bożego Narodzenia” – to kalendarz adwentowy, który można czytać w oczekiwaniu na Święta. Autor przygotował historię w formie kalendarza adwentowego o tajemniczym i nietuzinkowym kalendarzu adwentowym, która zainteresuje czytelnika w każdym wieku. Opowieść podzielona jest na 24 rozdziały, które wprowadzają w nastrój świąteczny, przybliżają przenikające się światy historii, religii, współczesności i fikcji. W książce nie brakuje obrazków charakterystycznych dla skandynawskiego kalendarza adwentowego.

„Tajemnicę Bożego Narodzenia” można nabyć w czterech wydaniach, zarówno w twardej jak i miękkiej oprawie w księgarniach internetowych lub stacjonarnych.

Kalendarz adwentowy ze świeczkami

źródło: cocolita.pl

To zupełna nowość idealna na chłodne zimowe wieczory! Zazwyczaj ma opakowanie, na którym widnieją gwiazdy lub piękne stroiki świąteczne. W małych okienkach można znaleźć świeczki – 24 podgrzewacze – dzięki którym mieszkanie wypełnią świąteczne zapachy, na przykład: jabłko-cynamon, sosna czy zimowa jagoda.

Najbardziej wyjątkowe kalendarze adwentowe ze świeczkami oferują Yankee Candle i Air Wick.

Kalendarz adwentowy Funko POP!

źródło: empik.com

Ostatnio popularne stały się kalendarze adwentowe, w których można znaleźć małe niespodzianki nawiązujące do ulubionych filmów lub bajek. W pudełkowych kalendarzach adwentowych oferowanych przez Funko POP można znaleźć figurki bądź maskotki z bohaterami z filmów o „Harrym Potterze” lub z animacji „Miasteczko Halloween”. Coś idealnego dla kolekcjonerów gadżetów filmowych!

Można zamówić je poprzez strony internetowe takie jak: Empik, Amazon, Allegro.

Tekst: M. M.

Zobacz też: Czy tak będą wyglądały święta, jeśli nie zadbamy o środowisko?

Komentarze
5/5 - (4 votes)
Michalina Motylewska

Recent Posts

Trampki męskie w eleganckiej odsłonie – stylizacje

Trampki męskie to uniwersalny dodatek, którego nie powinno zabraknąć w żadnej szafie. Jak się okazuje,…

1 dzień ago

Strefa czystego transportu w Warszawie od lipca 2024

Masz auto z 2005 roku albo starsze? Od lipca 2024 nie wjedziesz nim do centrum…

3 dni ago

Soccer Mommy śpiewa w grze The Sims 4: Licealne lata

The Sims to wyjątkowa gra pod kątem muzycznym, ponieważ na przestrzeni lat coraz więcej artystów…

3 dni ago

Chora na siebie – czarna komedia [Zapowiedź]

Zapowiada się przezabawna komedia o świecie, w którym wszyscy walczą o popularność. Tu nie chodzi…

4 dni ago

Czy filmy lepsze od książek istnieją? 7 przykładów

Czy filmy lepsze od książek istnieją? – to pytanie, które zazwyczaj zanika pod wpływem licznych…

5 dni ago

Niebezpieczni dżentelmeni. Witkacy i nic więcej? [recenzja]

Pierwsze zapowiedzi filmu Niebezpieczni dżentelmeni były naprawdę intrygujące. Zagadka kryminalna z (przyszłymi) tuzami polskiej nauki…

1 tydzień ago