Jakub Żulczyk zapowiada kontynuację “Ślepnąc od świateł”

jakub żulczyk nowa książka

Jakub Żulczyk to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych polskich pisarzy. Jego powieści nie tylko są cenione przez krytyków, ale i – w ostatnim czasie – brawurowo ekranizowane.

Jeśli podobało się wam Ślepnąc od świateł, czy to w formie książkowej, czy serialowej, mamy doskonałą wiadomość – Żulczyk zapowiedział sequel.

Jakub Żulczyk – nowa powieść

Nie lada prezent na sam początek września zapewnił fanom Jakub Żulczyk. Na swoim Facebooku zapowiedział powieść pod tytułem Dawno temu w Warszawie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Mam dla Was nową powieść.
Nazywa się “Dawno temu w Warszawie” i jest
bezpośrednią kontynuacją powieści “Ślepnąc od świateł”.
Pisałem ją przez ostatnie dwa lata. Nic Wam nie mówiłem,
bo lubię robić niespodzianki.
Jest bardzo długa, bardzo mroczna, epicka i jestem z niej bardzo
zadowolony. A nawet trochę dumny.
Wierzę, że jest to kontynuacja “Ślepnąc”
na jaką czekaliście.
Udostępnił również okładkę oraz poinformował, że powieść ujrzy światło dzienne już 16 października. Dawno temu w Warszawie można już zamawiać w pre-orderze na stronie księgarni Świat Książki oraz Książki.pl – tylko w taki sposób otrzymamy książkę w twardej oprawie.
jakub żulczyk dawno temu w warszawie

Żulczyk na ekranie

Nie ma wątpliwości, że Jakub Żulczyk przeżywa ostatnio całkiem ciekawy okres, jeśli chodzi o swoją twórczość. Radzi sobie doskonale nie tylko na rynku książkowym, ale również w serwisach streamingowych.

Wszystko zaczęło się rzecz jasna od kultowego już serialu HBO Ślepnąc od świateł. Przetarł on pewne szlaki – w tym roku doczekaliśmy się produkcji pod tytułem Warszawianka, a więc ekranizacji ostatniej powieści Żulczyka, do którego zresztą sam (tak jak w przypadku Ślepnąc od świateł) napisał scenariusz.

Wydaje się jednak, że to dopiero początek, a kariera Żulczyka – pomimo dotychczasowych licznych sukcesów – nieustannie rozkwita. Co czeka nas dalej?

Zobacz także: Powstaje fanowska gra Twin Peaks

Powstaje fanowska gra Twin Peaks!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News