Jak wstać z łóżka i przestać marudzić: kilka słów o marzeniach

Grafika przedstawiająca dziewczynę leżącą w łóżku

Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek…zaraz, to już piątek? Nadszedł już czas, aby wziąć życie w swoje ręce. Od Ciebie zależy, czy ten świat, miejsce, w którym żyjesz, będzie wyglądało jak Truman Show, czy tak jak Ty chcesz.

Założę się, że nie raz obiecywałeś sobie niedzielnego wieczoru zmiany od jutra. Tymczasem jak wyglądał naprawdę Twój dotychczasowy typowy dzień? Pizza na śniadanie, Netflix i piwo po pracy — zgadłam? Co zrobić, aby być krok bliżej osiągnięcia swoich celów? Stań przed lustrem, spójrz na siebie i zastanów się, czy na pewno chcesz, aby tak wyglądało Twoje życie. Pomyśl, co chciałbyś w nim zobaczyć. Jeśli pragniesz czegoś więcej, wyjdź poza swoją strefę komfortu.

Czytaj również: Im udało się spełnić marzenie z dzieciństwa, a Tobie?

Sukces jest jak góra lodowa. Nieważne, jaką drogę sobie wybierzesz, przechodzisz przez ciężką pracę, rozczarowania i poświęcenie, to czego nikt nie widzi. Kiedy staniesz na szczycie, to wszyscy zobaczą.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


postać mężczyzny rzucająca długi kawałek papieru swojemu podwładnemu

Pamiętaj, że nie jest to zadanie do wykonania w jeden dzień. Wyrób w sobie pozytywne nawyki. Czasem mniej znaczy o wiele więcej. Liczy się jakość. Poczucie nieuchronnie zbliżającego się efektu Twojej pracy daje o wiele większą rozkosz, im dłużej się dwoisz i troisz. Musisz ustalić priorytety, wiedzieć co jest ważne a co nie i skupić się na tych pierwszoplanowych rzeczach.

Czarnoskóry mężczyzna w czerwonej koszulce

Początki bywają trudne. Mam nadzieję, że przekroczyłeś już linię startową. Przestań się rozpraszać i zacznij od najistotniejszych rzeczy, dopóki masz w sobie zapał do działania i paliwo napędowe. Zostaw spotkania i mniej ważne zadania na popołudnie, najpierw wypełnij obowiązki. W taki sposób nawet nie zauważysz, kiedy a stworzysz samoistnie logiczny harmonogram swojego dnia.

czarnoskóra kobieta wiedząca czego chce i na co zasługuje

Jeśli uda Ci się zrobić coś, co sobie zaplanowałeś, możesz pozwolić sobie na mini-nagrodę — nieważne czy to będzie czas na sprawdzenie powiadomień na telefonie i przeglądanie social mediów, przerwa na kawę i ciastko czy wybranie się na zakupy. W odpowiednim momencie trzeba też zwolnić, odpocząć i nabrać świeżości, aby zachować siłę i trzeźwość umysłu. Powinieneś czerpać radość z każdej chwili.

kobieta mówiąca przez okno w samochodzie do siedzącego w środku pana jaka jest według siebie cudowna do jego wiadomości

Odwaga i wiara w siebie to klucz do sukcesu — wierzcie. Jednak nic samo do Ciebie nie przyjdzie. Musisz dać też coś z siebie. Możesz osiągnąć swoje cele i spełniać się w każdym aspekcie życia pod warunkiem, że masz twardy tyłek i będziesz wytrwale pracować na marzenia. Przestań bać się wymyślonego potwora pod łóżkiem o imieniu Porażka. Jeśli robisz coś całym sercem to prędzej czy później Ci się uda, to już tylko kwestia czasu.

Tekst: Magdalena Stasiuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News