Eddie Munson bohaterem nowej powieści „Stranger Things”

Eddie Munson bohaterem nowej powieści „Stranger Things”
źródło zdjęcia: Netflix

Uniwersum „Stranger Things” poszerzy się o kolejną powieść. Jej bohaterem będzie Eddie Munson z czwartego sezonu najpopularniejszego serialu Netflixa. O czym opowie książka, kto ją napisał i kiedy trafi na półki księgarni? Wszystko w poniższym artykule!

Eddie Munson w książkowym prequelu

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów prezydenta Klubu Ognia Piekielnego, którym jest nie kto inny tylko Eddie Munson. Twórcy serialu zapowiedzieli, że powieść o ulubionej postaci czwartego sezonu pojawi się na półkach tej jesieni.

Będzie to prequel, który pozwoli fanom „Stranger Things” doświadczyć nieprzemyślanych i niekomfortowych decyzji, które doprowadziły Eddiego do tego, że stał się odważnym odmieńcem, a później bohaterem, którego wszyscy znamy i kochamy.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Caitlin Schneiderhan – kim jest autorka?

Caitlin Schneiderhan jest jedną ze scenarzystek serialu „Stranger Things”. Była odpowiedzialna za odcinek trzeci czwartego sezonu zatytułowany „Potwór i superbohaterka”. Współtworzyła także scenariusze do pozostałej części odcinków czwartego sezonu. Poza tym pracuje jako asystenka reżyserów – braci Duffer i przyczyniła się do powstania konta @strangerwriters na Twitterze, gdzie na bieżąco publikowane są zdjęcia czy wpisy z pracy nad serialem oraz inspiracje dające wskazówki co do atmosfery kolejnego sezonu.

Eddie Munson bohaterem nowej powieści „Stranger Things”
źródło zdjęcia: thebookseller.com

Teraz, Caitlin Schneiderhan będzie znana też jako autorka powieści z uniwersum „Stranger Things” – „Flight of Icarus”.

Szczegóły „Flight of Icarus”

Amerykańska premiera książki zaplanowana jest na tegoroczne Halloween, czyli 31 października 2023 roku. W Polsce opowieść o Eddiem Munsonie powinna pojawić się kilka miesięcy później, ewentualnie na początku 2024 roku.

Eddie Munson bohaterem nowej powieści „Stranger Things”
Okładka książki „Flight of Icarus”

Tytuł – „Flight of Icarus” – to prawdopodobnie nawiązanie do kawałka Iron Maiden. Eddie Munson był wielkim fanem zespołu, czego dowiedzieliśmy się w „Stranger Things 4 Vol. 2”.

Akcja powieści rozgrywać się będzie dwa lata przed wydarzeniami z czwartego sezonu „Stranger Things”. Fabuła przedstawia się następująco:

„Hawkins w stanie Indiana. Dla większości to proste, idylliczne i perfekcyjne amerykańskie miasteczko. Dla Eddie’ego jednak to życie w prawdziwym grobowcu horrorów. Na szczęście zostało mu tylko kilka miesięcy, żeby przetrwać do końca edukacji w liceum Hawkins. A ostatni rok to nic innego, jak zabijanie czasu pomiędzy rozgrywaniem kolejnych sesji Dungeons & Dragons w Klubie Ognia Piekielnego, a występami ze swoim zespołem.

W najgorszej spelunie w mieście Eddie Munson poznaje Paige, czyli kogoś, komu udało się dokonać niesamowitego cudu: uciekła z Hawkins i zbudowała sobie zabójczo świetne życie, pracując dla producenta muzycznego w Los Angeles. Nie tylko jest ona definicją kozaka, z genialnym gustem muzycznym, ale być może również jedyną osobą, która docenia Eddie’ego jako barda, którym jest, i nie postrzega go jako wcielenia diabła. Co jednak jest najlepsze? Paige oferuje mu szansę zrobienia czegoś dla siebie i jedyne, co Eddie musi zrobić, to dostarczyć kasetę demo z najlepszą piosenką jego zespołu – Corroded Coffin.

Jest tylko jeden problem: nagrywanie kosztuje, a Eddie Munson nie ma pieniędzy. Jest jednak gotowy zrobić wszystko, nawet jeśli oznacza to proszenie o pomoc swojego ojca, Ala Munsona. Mężczyzna akurat wrócił do życia chłopaka z kolejnym podejrzanym planem schowanym w kieszeni. Mimo to Eddie Munson wie, że to może być jego jedyna szansa, żeby zarobić odpowiednią ilość pieniędzy w tak krótkim czasie. Ryzyko istnieje, ale jeśli się uda, to chłopak dostanie swój bilet w jedną stronę z Hawkins.

Eddie już to czuje: 1984 będzie jego rokiem.”

Źródło cytatów i opisu: netflix.com

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz też: Twórcy „Stranger Things” zekranizują „Talizman” Kinga i Strauba

Twórcy „Stranger Things” zekranizują „Talizman” Kinga i Strauba

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News