David Lynch wyda własny album z Angelo Badalamentim

Dwóch starszych mężczyzn obok siebie

Nie wiemy, ilu z Was może ten fakt pamiętać, ale w 1992 roku David Lynch i kompozytor Angelo Badalamenti, twórca ścieżek dźwiękowych do produkcji reżysera, połączyli siły i stworzyli wspólny projekt jazzowy Thought Gang. Niestety, w jego ramach nic nie zostało wydane. Aż do tego momentu.

Jazzowa uczta na albumie Davida Lyncha

Chociaż tak, jak napisaliśmy – żaden z utworów w ramach tego jazzowego projektu nie został wydany, to kilka utworów, które znajdą się na płycie, będziecie mogli kojarzyć ze ścieżki dźwiękowej do Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną. Mamy kilka przykładów. A Real Indication, to jeden z utworów, który znajdzie się na płycie, a który mogliście usłyszeć w trakcie filmu, gdy Laura Palmer odkryła, że w jej dzienniku są wydarte strony.

Drugim utworem jest ten, gdy David Lynch powtarza w kółko zdanie The Black Dog Runs at Night. Trzy kolejne utwory pojawiły się w ostatnim, zeszłorocznym sezonie Twin Peaks: Frank 2000, Logic and Common Sense, Summer Night Noise.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: 5 życiowych porad od Davida Lyncha

To tyle, co będzie znanego na albumie, reszta pozostaje nadal tajemnicą. Wiemy tyle, że album będzie składał się z 12 utworów, a z Davidem i Angelo współpracowali także inni muzycy, jak przykładowo gitarzysta basowy Reggie Hamilton.

Czekasz na album Davida Lyncha? Posłuchaj!

Premiera planowana jest na 2 listopada 2018, ale jeśli nie możecie się doczekać na efekty współpracy Lynch-Badalamenti, poniżej możecie posłuchać utworu, który ostatnio pojawił się w sieci, wydany przez wytwórnię Sacred Bones, zatytułowany Woodcutters From Fiery Ships.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News