Damien Hirst zaprojektował najdroższy pokój hotelowy na świecie

Gdy szukamy noclegu na wypoczynek, nie ukrywajmy — najczęściej używamy opcji: sortuj od najniższych cen. W tym wypadku pokój zaprojektowany przez Damiena Hirsta znalazłby się na samym końcu naszych wyników wyszukiwania.

Las Vegas, Palms Casino Resort. To właśnie tam znajdziecie najdroższy pokój hotelowy na świecie. Damien Hirst co prawda ma już swój wkład w to miejsce jak przykładowo 18-metrowa rzeźba Demon With Bowl, znajdująca się w centrum basenu na terenie hotelowego kompleksu.

Teraz jednak artysta poszedł o krok dalej. Pokój został nazwany Empathy Suite, a noc w nim kosztuje… 100 tysięcy dolarów. I powiemy, że to wcale nie jest wygórowana cena, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie walory pokoju.

W apartamencie zaprojektowanym przez Hirsta znajdziecie sześć jego oryginalnych obrazów, własnoręcznie zaprojektowane przez artystę meble, czy bar. Pokój może pomieścić 52 osoby, na tarasie znajdziecie jacuzzi, a także dwa gabinety masażu. Poza obrazami Hirsta pokój został udekorowany także dziełami Warhola, Prince’a, czy Basquita.

W sumie… skoro w pokoju można pomieścić 52 osoby (bez gwarancji miejsca do spania, ale wciąż), to gdyby podzielić kwotę za jedną noc na wszystkie osoby, wyszłoby raptem 1923 dolary na głowę. Kto składa się z nami i pakuje walizki do Las Vegas?

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

3 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

3 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

4 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

4 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

5 dni ago