8 zaskakujących ciekawostek o „Scott Pilgrim zaskakuje”

8 zaskakujących ciekawostek o „Scott Pilgrim zaskakuje”
źródło zdjęcia: IMDB

Od premiery serialu „Scott Pilgrim zaskakuje” minął dokładnie miesiąc. Odcinki zadebiutowały na platformie streamingowej Netflix 17 listopada 2023 roku – macie już za sobą maraton? Jeśli tak to na pewno jesteście ciekawi wszystkich fun factów i easter eaggów dotyczących serialowej wersji cudownego życia Scotta Pilgrima. Dla osób, które jeszcze nie widziały bądź nie skończyły całości – uwaga, treść poniższego artykułu zawiera spoilery!

8 zaskakujących ciekawostek o „Scott Pilgrim zaskakuje”
źródło plakatu: Filmweb

„Scott Pilgrim zaskakuje” to serial genialny, zaskakujący (w dosłownym tego słowa znaczeniu), wbijający w fotel i nieszablonowy, który nieustannie wywołuje zdumienie u widza i pozwala mu po prostu wyśmienicie się bawić ze względu na niesamowicie wciągającą fabułę, ale i poukrywane nawiązania, odniesienia. To prawdziwa skarbnica easter eaggów i cytatów z filmów, seriali oraz, oczywiście wszystkich innych wersji opowieści o cudownym życiu Scotta Pilgrima. Dostrzegliście je wszystkie? A może usłyszeliście niektóre? Przeczytajcie ciekawostki m. in. na temat osób, które gościnnie użyczyły głosu postaciom serialu oraz rolkach Ramony Flowers.

Przeczytaj recenzję: „Scott Pilgrim zaskakuje” podbija Netflix! [recenzja]

#1 – Edgar Wright

Jeśli przyjrzycie się uważnie klapsowi do filmu młodego Neila „Cudowne życie Scotta Pilgrima” Scotta Pilgrima, zobaczycie, że reżyserem jest Edgar Wrong.

Edgar Wright był oczywiście reżyserem oryginalnego filmu z 2010 roku i pełni funkcję producenta wykonawczego przy filmie „Scott Pilgrim zaskakuje”.

Podrzuciłem Bryanowi O’Malleyowi imię „Edgar Wrong”, ponieważ potrzebował żartobliwego pseudonimu dla filmu reżysera w filmie. – mówi Wright. – To dosłownie głupie, żartobliwe imię, którym ludzie przezywali mnie w szkole podstawowej.

8 zaskakujących ciekawostek o „Scott Pilgrim zaskakuje”

#2 – „Hot Fuzz” (Trylogia Cornetto)

Ochroniarzom w Torontowood Studios, gdzie kręcony jest film „Cudowne życie Scotta Pilgrima”, podkładają głosy Simon Pegg i Nick Frost.

Wcześniej aktorzy współpracowali z Edgarem Wrightem przy Trylogii Cornetto („Wysyp żywych trupów”, „Hot Fuzz – Ostre psy” i „To już jest koniec”). W „Hot Fuzz” grali policjantów, którzy na przerwach podczas patrolu jedli lody Cornetto. W „Scott Pilgrim zaskakuje” postaci, którym głosy użyczają Pegg i Frost także jedzą rożki Cornetto.

Chłopaki z Science SARU narysowali postacie ochroniarzy z „Hot Fuzz” jako easter egg, więc poprosiłem Pegga i Frosta o zrobienie krótkiego epizodu… Obiecuję, że osobiście nie próbuję włączać Cornetto do wszystkiego, co robię.

8 zaskakujących ciekawostek o „Scott Pilgrim zaskakuje”

#3 – Nastoletni Scott Pilgrim

W odcinku trzecim pt. „Ramona pożycza film”, Kim Pine wspomina nastoletnie czasy, gdy zaczęła chodzić ze Scottem. W tej scenie można usłyszeć głos znany użytkownikom Netflixa z serialu animowanego „Carmen Sandiego” – głosu nastoletniemu Scottowi Pilgrimowi użyczył Finn Wolfhard.

Okazuje się, że uczestniczenie w takim projekcie było spełnieniem jego marzeń z dzieciństwa:

Pierwszą płytą Blu-ray, jaką kupiłem, był „Scott Pilgrim kontra świat”. Pamiętam, że widziałem go w kinie i miałem na jego punkcie całkowitą obsesję. Przeczytałem wszystkie komiksy, nauczyłem się wszystkich piosenek na basie. Producenci, którzy nakręcili niewiarygodnie piękny i zabawny serial „Scott Pilgrim zaskakuje”, dali mi możliwość spełnienia moich dziecięcych marzeń. Mogłem zagrać Scotta Pilgrima w małej scenie! Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że mogłem być tego częścią. Proszę, idźcie oglądać!

#4 – Powrót do przeszłości DeLoreanem

W odcinku ósmym pt „2 x Scott. 2 x Pilgrim.” Starsza Ramona Flowers wyjaśnia, że stworzyła wehikuł czasu, uzupełniając swoje rolki częściami zamiennymi DeLoreana i jeżdżąc na nich z prędkością 88 mil na godzinę – wszystkie fakty to nawiązania do klasyki przełomu lat 80. i 90. – trylogii „Powrót do przyszłości”.

8 zaskakujących ciekawostek o „Scott Pilgrim zaskakuje”

#5 – David Cronenberg

W odcinku piątym pt. „Światła. Kamera. Iskry?!” można zobaczyć Młodego Neila w koszulce z napisem „Cronenberg na prezydenta”. BenDavid Grabiński jest fanem kanadyjskiego reżysera Davida Cronenberga i często nawiązuje do jego osoby w swoich projektach, np. w serialu Nickelodeona „Czy boisz się ciemności?”.

8 zaskakujących ciekawostek o „Scott Pilgrim zaskakuje”

#6 – Netflix DVD

W komiksach i w filmie Ramona Flowers pracowała jako kurier strony amazon.ca W serialu Netflixa ma nową pracę – rozwozi DVD Netflixa. To nie może być przypadek!

#7 – Dubbing

Edgar Wright zdradził, że od 2010 roku istnieje grupa e-mailowa, do której należy cała obsada i ekipa filmowej wersji Scotta Pilgrima. Wszyscy zaangażowani w tworzenie filmu uznali to za tak wspaniałe doświadczenie, że grupa e-mailowa nigdy nie została rozwiązana, aby wszyscy mogli pozostać w kontakcie. Kiedy nadszedł czas na skompletowanie obsady serialu „Scott Pilgrim zaskakuje”, zamiast zwracać się do wszystkich agentów, Edgar Wright skontaktował się z aktorami i aktorkami za pomocą tej samej grupy e-mailowej, aby zapytać, czy ktoś nie chciałby ponownie wcielić się w swoje role. Każdy członek obsady chętnie skorzystał z okazji, aby ponownie zagrać swoją postać, a wszyscy odpowiedzieli w ciągu zaledwie trzech godzin.

Swoich ról nie powtórzyli jedynie odtwórcy bliźniaków Katyanagi, którzy w filmie właściwie nie mieli do wypowiedzenia żadnej kwestii.

Warto przypomnieć, że część obsady spotkała się z okazji dziesiątej rocznicy filmu na wspólne czytanie scenariusza, które można obejrzeć na kanale youtube’owym Entertaiment Weekly.

#8 – Kadry z tytułami odcinków

Każdy kadr z tytułem odcinka jest stylizowany na menu otwierające gry komputerowe. Oto lista:

Odcinek 1 „Cudowne życie Scotta Pilgrima” – „Super Mario Bros.”

Odcinek 2 „Ich własna liga” – „Street Fighter II”

Odcinek 3 „Ramona pożycza film” – „Bubble Bobble”

Odcinek 4 „Wsioryba” – „Skate Or Die”

Odcinek 5 „Światła. Kamera. Iskry?!” – „Mad Man II”

Odcinek 6 „Czyja to sprawka?” – „Pac-Man”

Odcinek 7 „2 x Scott. 2 x Pilgrim.” – „Scott Pilgrim vs. the Word: The Game”, „2 Fast, 2 Furious”

Odcinek 8 „Świat kontra Scott Pilgrim” – „Clash at Demonhead”

Wszystkie porównania możecie dokładnie obejrzeć w specjalnym wątku na stronie Reddit.

Źródła zdjęć i cytatów: netflix.com

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz też: „Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part 1” – 7 ciekawostek z okazji premiery na Amazon Video

„Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part 1” – 7 ciekawostek z okazji premiery na Amazon Video

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News