W 2020 roku powstanie miasto unoszące się na wodzie?

Projekt miasta unoszącego się na wodzie

Brzmi jak scenariusz filmu science-fiction, ale ten pomysł może stać się rzeczywistością już za kilka lat. Instytut Seasteading w San Francisco pracował nad tym projektem od 2008 roku i właśnie dostał zgodę od Polinezji Francuskiej na rozpoczęcie prac na ich wodach.

Jeśli uda nam się zbudować miasto unoszące się na wodzie, można powiedzieć, że będzie to taki start-upowy kraj – mówi Joe Quirk, szef Seasteading. Poniżej macie krótki filmik przedstawiający wizualizację projektu.

Zobacz także: 9 projektów miast przyszłości

https://youtu.be/9XlxqbEqgnE

Miasto ma zawierać w sobie zarówno domy, hotele, biura, jak i restauracje. Koszt budowy miasta będzie wynosił około 167 milionów dolarów. Instytut otrzymał już część środków od jednego ze sponsorów, ale w planach mają także rozpoczęcie akcji crowfundingowej. To co, powoli pakujemy walizki?

Projekt miasta unoszącego się na wodzie Projekt miasta unoszącego się na wodzie Projekt miasta unoszącego się na wodzie Projekt miasta unoszącego się na wodzie Projekt miasta unoszącego się na wodzie Projekt miasta unoszącego się na wodzie Projekt miasta unoszącego się na wodzie Projekt miasta unoszącego się na wodzie

Rate this post