Jak wyleczyć przeziębienie bez szprycowania się chemią?

Dziewczyna leżąca pod niebieskim kocem

Ocet jabłkowy to praktycznie nektar bogów. Jest jednym z najczęściej wykorzystywanych domowych remediów na choroby. Potrafi ustabilizować poziom cukru we krwi, obniżyć cholesterol, przeciwdziałać zgadze, a nawet zadziałać jako rozjaśniacz cery. Ale czy nadaje się do walki z przeziębieniem?

Oczywiście, że tak. Ocet jabłkowy sprawia, że symptomy przeziębienia ustępują prawie natychmiastowo po zażyciu. Jego działanie w organizmie objawia się w dwojaki sposób.

Po pierwsze, zmniejsza on ilość wydzielin produkowanych przez ciało, których nadmiar objawia się na przykład przez zatkany nos. Po drugie, mimo że, jest piekielnie kwaśny, sprawia, że PH twojego organizmu stabilizuje się. Taki stan rzeczy pomaga zwalczać bakterie i choroby.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Czytaj również: Jak przetrwać jesień i nie zwariować?

Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy i stwierdzić, że smak octu jabłkowego nie należy do najbardziej lubianych na świecie. Picie octu saute może być dla niektórych nie lada wyzwaniem.

Całe szczęście jest mnóstwo opcji, aby korzystać z dobrodziejstw tego specyfiku. Poniżej kilka z nich, które pomogą Ci zachować końskie zdrowie bez grymasu na twarzy.

Nalej ocet jabłkowy to swojego nawilżacza powietrza

ocet jabłkowy w słoiku

Nalanie octu jabłkowego do twojego nawilżacza powietrza, pomoże w zwalczaniu, grypy, przeziębienia i infekcji górnych dróg oddechowych. Wystarczy wlać jedną ósmą kubeczka octu rozcieńczonego wodą i zostawić włączony nawilżacz na noc. Pamiętaj o dolewaniu roztworu co noc. Nie będziesz się musiał męczyć z jego smakiem, a w dalszym ciągu będziesz miał możliwość korzystania z jego zalet.

Szocik z rana jak bita śmietana

Kobieta brzydzi się po wypiciu substancji

Szot z rana po imprezie? Czemu nie? Procedura prosta jak budowa cepa. Wlewasz w gardło, łykasz zapojkę i po kłopocie. Po takim szocie możesz wznieść szczery toast za zdrowie.

Przemyć trochę octu jabłkowego w swojej sałatce.

Sosy do sałatek w butelkach z krachlą

Jeśli brzydzi Cię picie octu, a nie masz nawilżacza powietrza, możesz zawsze oszukać kubki smakowe dressingiem do swojej ulubionej sałatki. Na trzy części oliwy z oliwek dodaj jedną część octu jabłkowego. Przypraw musztardą do smaku. Zmiksuj i zdrowiej!

Namocz szmatkę octem jabłkowym i pieprzem

Chłopak leżący po kołdrą

Jeżeli masz zapalenie górnych dróg oddechowych, namocz szmatkę octem jabłkowym, posyp pieprzem i przyłóż do klatki piersiowej. Zmieniaj okład co kilka godzin. Niedługo po tym ciężkość klatki piersiowej powinna ustąpić.

Używaj octu jabłkowego zamiast cytryny

Mężczyzna pijący gorący napój

Jest wiele sposobów na zmieszanie octu jabłkowego w taki sposób i w takich proporcjach, żeby powstał w połączeniu z nim, smaczny napój. Potraktuj go po prostu jak sok z cytryny. Można zrobić z niego pyszną lemoniadę z miodem. Jeżeli Ci to nie podchodzi, spróbuj wlać dwie łyżki miodu i octu jabłkowego do dużego dzbanka z miętą. Ocet jabłkowy pity na gorąco traci swoje walory smakowe. Na zdrowie!

Tekst: Jeremi Pedowicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News