Czy warto zainwestować w dobry materac? Porównanie popularnych marek

dobry materac

Kupno nowego materaca wydaje się niekiedy kosztowną inwestycją, ale tak naprawdę mamy do czynienia z zakupem pierwszej potrzeby. Dowiedz się, czy warto zainwestować w dobry materac i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Dlaczego nie powinniśmy zbyt długo czekać z zakupem materaca? Materace jakich marek będą najlepsze dla naszych pleców? Spieszymy z odpowiedziami!

Wpływ snu na funkcjonowanie człowieka

Zacznijmy od bardzo prostego stwierdzenia: człowiek musi spać, by poprawnie funkcjonować, jednak sen snu często nie jest równy. Możemy przespać dziesięć czy dwanaście godzin w niekomfortowych warunkach i czuć się niewyspanymi. Można również spać komfortowo i po sześciu czy siedmiu godzinach czuć się jak nowo narodzony.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Na jakość snu wpływa szereg czynników: rozchwianie zegara biologicznego, stosowanie używek, dieta czy poziom wysiłku fizycznego w ciągu dnia, ale również… odpowiedni materac, a więc kwestia, o której nie myślimy wcale tak często. A powinniśmy, bo to między innymi on gwarantuje doskonałe samopoczucie po obudzeniu i wiele innych korzyści.

Dobry materac = lepsze życie

Czy warto zainwestować w dobry materac? Oczywiście, że tak!

Nieprzerwany sen

Dobry materac zapewni Ci nieprzerwany sen – jest to istotne, ponieważ jeśli często budzisz się w środku nocy, to prawdopodobnie nie zregenerujesz się w pełni. Oznacza to gorsze samopoczucie i mniejszą produktywność przez cały dzień.

Brak bólu

Inwestycja w nowy, dobrze dopasowany materac jest konieczne, jeśli cierpisz na nieustanne bóle pleców lub podobne dolegliwości natury fizycznej. Dobry materac sprawi, że plecy nie będą cię już boleć – a jeśli nie, to przynajmniej ból będzie znacznie mniejszy.

Higiena

Kwestia niezwykle istotna szczególnie dla alergików. Starsze, wysłużone materace mogą zbierać nieporównywalnie więcej kurzu czy drobnoustrojów, niż nowoczesne produkty, przy tworzeniu których poświęca się obecnie znacznie więcej uwagi na kwestie odpowiedniego przepływu powietrza.

Jakość na lata

Warto zainwestować w dobry materac, który zniesie lata eksploatacji. Nowoczesne modele najczęściej posiadają wieloletnią gwarancję, a przy okazji są wykonane z trwałych materiałów, dzięki którym możesz mieć w tej kwestii spokój na kilkanaście lat – nie zrażaj się więc pozornie wysoką ceną nowoczesnego, dostosowanego do Twoich potrzeb materaca.

Jak dobrać materac?

Sprawa jest bardzo prosta: musi być dla Ciebie wygodny. Oczywiście jest wiele czynników, które różnią się w zależności od konkretnego modelu. Wśród nich warto zwrócić uwagę na wypełnienie materaca, tworzywo, z którego jest wykonany, miękkość czy, oczywiście, wielkość.

Ostatecznie jednak, aby dokonać odpowiedniego wyboru, należy po prostu wypróbować kilka lub kilkanaście materaców i sprawdzić, na którym będzie Ci najwygodniej. W trakcie „testów” zwróć uwagę na ułożenie kręgosłupa, kiedy leżysz na danym materacu – powinien on w miarę możliwości tworzyć prostą linię. Chodzi przede wszystkim o pozycję pleców, ale również ramion czy bioder.

Nie bez znaczenia jest też jakość wykonania – dobry materac, jak wspomnieliśmy wcześniej, jest inwestycją na lata, ale tylko jeśli będzie wykonany z wysokiej jakości materiałów. Z tego względu warto zainteresować się produktami najbardziej renomowanych marek.

Dobry materac – popularne marki

W najnowszych zestawieniach bez wątpienia króluje marka Hilding, jednak nie będzie to wybór odpowiedni dla każdego. Poszczególne materace tej firmy kojarzone są przede wszystkim z wysoką jakością wykonania i zastosowaniem nowych technologii. Część materacy jest dwustronnych – z jednej strony najczęściej mamy do czynienia z pianką, a z drugiej z matą kokosową (na przykład w modelu Fandango).

Innym cenionym producentem jest Janpol. Szczególnie warte uwagi są materace Janpolu przeznaczone dla par, a także bardzo twarde egzemplarze. Polski producent gwarantuje również świetny stosunek ceny do jakości.

Warto udać się również z Polski do ziemi włoskiej, bowiem godna uwagi jest tamtejsza marka Mollyflex. Produkty tej firmy cechuje nie tylko szeroki wybór twardości czy sprężystości, ale również typowa włoska elegancja i włoska jakość wykonania.

Niezależnie jednak od tego, jaką firmę wybierzesz, musisz być świadomy, że najwięksi gracze na rynku materaców oferują najczęściej dziesięcio- lub piętnastoletnią gwarancję. Obecnie jest to standard – i powinieneś przy wyborze zwrócić uwagę również na tę kwestię.

Zobacz także: Najlepsze sposoby na relaks

Najlepsze sposoby na relaks – jak zwalczyć stres i napięcie?

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News