Kilka sposobów jak przetrwać jesień i nie zwariować?

szyszki, książki, ciepłe musztardowe skarpetki i jesień za oknem

Jesień nadeszła pełną parą. Nic nam się nie chce i najchętniej w ogóle nie wychodzilibyśmy z łóżka. Jednak wszystko ma swoje złe i dobre strony, a jesień da się lubić!

1. Wyginaj śmiało ciało

Generalnie nie od dziś wiadomo, że wszelkie ćwiczenia fizyczne sprawiają, że nasz mózg produkuje więcej endorfin, które są hormonami odpowiadającymi za nasz dobry nastrój. Już kilka przysiadów albo pajacyków zrobionych tuż po przebudzeniu przy otwartym oknie sprawia, że krew zaczyna lepiej krążyć, a samopoczucie poprawia się nie do poznania. Zachęcamy też do skorzystania z basenu, zapisania się na fitness czy też jazdy na rowerze.

Dziewczyna rzucająca liście

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


2. Więcej światła i relaks w jednym

Specjaliści zgodnie twierdzą, że jesienny spadek nastroju wynika przede wszystkim z niedoboru światła słonecznego. Jak wiadomo na dworze o wiele szybciej robi się ciemno. Kąpiel przy świeczkach jest na to doskonałym sposobem. Warto zanurzyć się w wannie pełnej ciepłej wody z dodatkiem aromatycznych olejków – poprawa nastroju gwarantowana.

Wanna napełniona wodą i świeczki

3. Pyszne rozgrzewające napoje

Zbyt mała ilość płynów w organizmie wpływa na samopoczucie. Gorąca czekolada z piankami powinna poprawić nieco humor. Ta pora roku to też dobra okazja, aby napić się grzańca ze znajomymi.

Dłonie trzymające różowy kubek z czekoladą z piankami

4. Moda dla każdego, czyli na cebulkę

W chłodne jesienne dni musimy zadbać o ciepły look. Wyciągajcie z szafy swoje czapki, szaliki i rękawiczki. Ubieranie się warstwowo to świetny sposób na zachowanie komfortu podczas wyjścia z domu na dwór. Taka koncepcja pozwala nam również na szybkie zmiany naszej stylizacji w zależności od tego, jak aktywni jesteśmy oraz od różnych zmian pogodowych.

Dziewczyna siedząca na parapecie w swetrze z kupkiem w ręku

5. Bądź na tak!

Spotykaj się ze swoimi znajomymi. Wychodź na imprezy, jeśli nie lubisz zamulać w domu. Tej jesieni jest bardzo dużo koncertów, na które warto się wybrać. Zapowiada się wyjątkowo udany sezon!

Czytaj również:
Powody, dla których powinniśmy przestać hejtować jesień
Gorąca czekolada z winem: jak przygotować jesienny napój?
10 piosenek idealnych na jesienną chandrę

Piesek zasypany w liśicach

Tekst: Magdalena Stasiuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News