Najlepsze filmy Barbie – TOP 8

Najlepsze filmy Barbie – TOP 8
źródło: Filmweb

Premiera „Barbie” Grety Gerwig wywołała w wielu osobach nostalgię, a co za tym idzie chęć ponownego obejrzenia ulubionych animacji Barbie z dzieciństwa. Macie już za sobą maraton? Jeśli nie wiecie od której animacji zacząć to poniżej znajdziecie ranking zawierający najlepsze filmy Barbie!

1. Barbie w Dziadku Do Orzechów (2001)

Najlepsze filmy Barbie – TOP 8
źródło: IMDB

Barbie występuje w swoim pierwszym filmie będącym adaptacją baśni „Dziadek do orzechów”. Barbie wciela się w rolę Klary. Historia rozpoczyna się, kiedy Klara otrzymuje w prezencie przepięknego, drewnianego dziadka do orzechów. W nocy, gdy Klara śpi, dziadek do orzechów ożywa, by odeprzeć atak złego Króla Myszy. Zbudzona dziewczynka pomaga swemu obrońcy, jednak Król rzuca na nią zaklęcie, które zdjąć może jedynie Książę. Klara i Dziadek do orzechów ruszają w pełną magii i przygód podróż, aby go odnaleźć i uwolnić się spod zgubnego czaru Króla Myszy.

Spektakularne sceny baletowe autorstwa światowej sławy choreografa Petera Martinsa, zachwycająca muzyka Czajkowskiego, płynne ruchy postaci, które są zasługą, będących wzorem dla animatorów tancerzy z The New York City Ballet sprawiają, że film jest jedynym w swoim rodzaju widowiskiem.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Filmy Barbie być może nigdy by nie zaistniały gdyby nie ta cukierkowa i urokliwa animacja oraz ogromny sukces, jaki odniosła! Niegdyś był to obowiązkowy seans w czasie świątecznym.

2. Barbie z Jeziora Łabędziego (2003)

Najlepsze filmy Barbie – TOP 8
źródło: IMDB

„Barbie z Jeziora Łabędziego” to bajka ze wspaniałą muzyką Czajkowskiego, w której Barbie występuje jako Odetta. Podążając w ślad za jednorożcem, dziewczyna wkracza do Zaczarowanego Lasu, gdzie okrutny czarnoksiężnik Rotbart zamienia dziewczynę w łabędzia. Królowej wróżek udaje się jednak odczarować Odettę, przynajmniej częściowo – w nocy Odetta jest człowiekiem, lecz wraz z nadejściem świtu zamienia się w łabędzia. Mimo tych przemian to właśnie Odetta musi uratować Zaczarowany Las przed złowrogim czarnoksiężnikiem. Ale jak ma tego dokonać młodziutka dziewczyna, uzbrojona tylko w swoją odwagę, uczciwość i rozum?

Niesamowicie baśniowa, bardzo baletowa i z przepiękną muzyką. Jeśli oglądałyście i oglądaliście filmy Barbie w dzieciństwie to ten z pewnością zapadł Wam w pamięć, a Zaczarowany Las pełen zaczarowanych istot skradł serce.

3. Pamiętniki Barbie (2006)

Najlepsze filmy Barbie – TOP 8
źródło: IMDB

Barbie wciela się w postać nastolatki z podmiejskiej Szkoły Wyższej. Jej ulubionym zajęciem jest słuchanie muzyki z dwiema najlepszymi przyjaciółkami – Tią i Courtney. Barbie marzy o stanowisku redaktorki szkolnego programu informacyjnego oraz o randce z Todd’em – najprzystojniejszym chłopakiem w szkole. Na początku nowego roku szkolnego dziewczyna obiecuje swoim rówieśniczkom, że zobaczą wiele zmian, jakie w niej zajdą.

Filmy Barbie to zazwyczaj opowieści o księżniczkach, w których królestwach nie brakuje magii. Jednak „Pamiętnik Barbie” wyróżniają się na tle innych animacji. To historia o liceum widzianym oczami kreatywnej nastolatki przy dźwiękach rockowej muzyki. Ta produkcja powinna znaleźć się wysoko w każdym zestawieniu zatytułowanym „najlepsze filmy Barbie”.

4. Barbie jako Roszpunka (2002)

Najlepsze filmy Barbie – TOP 8
źródło: IMDB

Dawno, dawno temu, w czasach gdy na świecie królowały smoki i magia, żyła dziewczyna o imieniu Roszpunka o najpiękniejszych, promiennych włosach, jakie można sobie wyobrazić. Ale Roszpunka nie była szczęśliwa. Została uwięziona przez złą i potężną czarownicę Gothel, która ukryła dziewczynę głęboko w lesie, otoczyła szklanym murem, a na straży postawiła olbrzymiego smoka – Hugo. Jednakże za sprawą niezwykłej przewrotności losu i dzięki odkryciu czarodziejskiego pędzelka, Roszpunka wyrusza w podróż do prawdy, która ujawni niecną intrygę, przyniesie pokój w dwóch zwaśnionych królestwach oraz zapewni jej miłość przystojnego Księcia Stefana. A wszystko to dzięki pomocy Penelopy – najmniejszego, nieśmiałego smoka.

Przez długi czas „Barbie jako Roszpunka” cieszyła się największą popularnością, jeśli chodzi o filmy Barbie. Nic dziwnego! To jeszcze bardziej niezwykła i pełna magii wersja dobrze znanej opowieści o długowłosej dziewczynie, która udowadnia, że bujna wyobraźnia może zmienić wszystko.

5. Barbie i magia pegaza (2005)

Najlepsze filmy Barbie – TOP 8
źródło: IMDB

Barbie w swoim pierwszym, oryginalnym filmie o wróżkach – „Barbie i magia Pegaza”. Księżniczka Anika przeżywa niesamowitą przygodę, kiedy zaprzyjaźnia się z Briettą, magicznym, skrzydlatym koniem, który zabiera ją do czarodziejskiego Królestwa Obłoków. Anika ma tylko trzy dni żeby złamać urok złego czarownika Wenlocka, który zamienił jej rodzinę w kamienie. Podczas poszukiwań Wenlocka, Anika poznaje nowych przyjaciół. Razem podróżują przez zakazane lasy, lodowe groty i latają ponad chmurami, próbując zdobyć magiczną, świetlną różdżkę.

Nie ma nic lepszego niż filmy Barbie łączące magię z przygodą, a najlepiej ukazane jest to w „Barbie i magia pegaza”! W tej animacji krainy są zdecydowanie najbardziej zachwycające. Co ciekawe, ścieżka dźwiękowa z filmu zawiera fragmenty XI Symfonii Beethovena. Poza tym to prawdopodobnie jedyna animacja z serii „filmy Barbie”, w której przed napisami można obejrzeć tzw. bloopers reel.

6. Barbie: Syrenkolandia (2006)

Najlepsze filmy Barbie – TOP 8
źródło: IMDB

Elina wyrusza do krainy Mermaidia, aby ocalić swojego przyjaciela Nalu, księcia syren. Książę Nalu został porwany, gdyż chciał dowiedzieć się czym jest tajemnicza jagoda, która uczyniła Lavernę najpotężniejsza wróżką całej Fairytopii. Elina musi powstrzymać porywaczy, ale sama nie zdoła tego zrobić. Musi poprosić o pomoc Nori, upartą syrenkę, która nie lubi obcych i nie chce mieć nic do czynienia z Eliną. Przekonanie Nori nie będzie proste, ale przed Eliną jest jeszcze wiele trudnych zadań. Ocalenie Nalu może wymagać absolutnego poświęcenia: utratę skrzydeł. Albo to zrobi, albo Fairytopia wpadnie w łapska Laverny na zawsze.

Pierwszy film Barbie o syrenkach! W połowie lat dwutysięcznych filmy Barbie zaczęły robić się coraz zabawniejsze. Najzabawniejszym z nich była oczywiście „Barbie: Syrenkolandia”, głównie za sprawą stworka imieniem Bibi. Ta animacja była nie tylko lepsza niż poprzednia część (o której za chwilę przeczytacie), ale i najczęściej powtarzana w telewizji.

7. Barbie: Wróżkolandia (2005)

Najlepsze filmy Barbie – TOP 8
źródło: IMDB

Barbie w roli Eliny w swojej pierwszej opowieści o krainie Fairytopia wstępuje w magiczny świat wróżek, bajecznych kwiatów oraz czarujących przygód! Za łukiem tęczy w baśniowej krainie Fairytopia żyje sobie piękna wróżka Elina, której marzeniem jest posiadanie skrzydeł. Mieszka w wielkim kwiecie na Magicznej Łące wraz ze stworkiem Bibi. Któregoś ranka Elina zastaje wielkie zmiany: kwiatowy dom usycha, a wszystkie zaprzyjaźnione wróżki straciły umiejętność latania. Elina musi zebrać całą odwagę by wyruszyć w niesamowitą podróż w poszukiwaniu opiekuńczej wróżki Azury, która być może rozwikła tajemnicę. Czekają ją trudne próby, ale pozna również znaczenie prawdziwej przyjaźni.

„Barbie: Wróżkolandia” jest bardzo nietuzinkowa, jeśli chodzi o filmy Barbie, ponieważ opowiada o wróżce bez skrzydeł. Mimo tego, że jest inna niż wszystkie wróżki to inność ta jest jej siłą. Animacja ta udowadnia, że każdy może być wyjątkowy, dlatego nie mogło zabraknąć jej w rankingu.

8. Barbie i 12 tańczących księżniczek (2006)

Najlepsze filmy Barbie – TOP 8
źródło: IMDB

Barbie i jej 11 sióstr żyją w królestwie pełnym tańca i śmiechu. Niestety, z chwilą kiedy w ich zamku pojawia się chciwa kuzynka ich ojca radość i zabawa znikają z królestwa. Jest jednak nadzieja. Barbie jako Genevieve odkrywa tajemnicze przejścia do magicznego świata, gdzie siostry mogą dalej tańczyć nie bojąc się gniewu złego władcy. Gdy królestwu ich ojca zagrozi zagłada, księżniczka Genevieve i jej siostry powrócą, by wspólnie podjąć trud uratowania swojego dziedzictwa.

Filmy Barbie, w których występuje taniec są połączeniem idealnym. Gdy do tego jeszcze dołożymy zamek, sekrety, tajemnicze przejścia i magiczne światy powstaje jedna z najlepszych animacji Barbie, czyli „Barbie i 12 tańczących księżniczek”! Emocje podczas tego seansu są niezapomniane.

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz też: Greta Gerwig nakręciła „Barbie” – 10 ciekawostek o filmie i obsadzie

Greta Gerwig nakręciła „Barbie” – 10 ciekawostek o filmie i obsadzie

5/5 - (4 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News