Impreza okiem kamery

#1 „Wielki Gatsby”, reż. Baz Luhrmann (2013)

wielki gatsby

W blasku tysięcy cekinów (prosto od Prady), diamentów i strzelającego szampana. W pięknych i pełnych przepychu wnętrzach. Wśród wystrojonych w garnitury mężczyzn i kobiet w olśniewających sukniach… Tylko pomarzyć!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


#2 „Ukryte pragnienia”, reż. Bernardo Bertolucci (1996)

ukryte pragnienia

Klimat toskańskiej wioski sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. W filmie Bertolucciego w ciepłą noc uczestnicy imprezy biegają po starym zamku z pochodniami w dłoniach, bawiąc się w podchody. Wszystkiemu towarzyszą wybuchy śmiechu i dźwięki cykad.

#3 „Wielkie piękno”, reż. Paolo Sorrentino (2013)

wielkie piękno

Imprezowanie w Wiecznym Mieście to od dawna wdzięczny filmowy motyw. W „Wielki Pięknie” jest ono przerysowane, zbyt krzykliwe, a może po prostu do cna włoskie. Piękno jest już mocno zmęczone bezustanną balangą, jednak wszyscy będą tańczyć w pulsującym rytmie do rana, bo odpuścić oznacza przyznać się, że lata już nie te…

#4 „Dorian Gray”, reż. Oliver Parker (2009)

dorian gray

Jeśli bal maskowy to tylko w posiadłości Doriana Graya. Wśród orientalnej scenografii, pokazy taneczne zapewnione przez mężczyzn z wężami zawieszonymi na muskularnych ramionach i tancerkami brzucha w pobrzękujących spódniczkach. Rozpusta w formie czystej. Nie zważając na niebezpieczeństwo, chociaż raz w życiu chciałoby się zabalować niczym Dorian Gray.

#5 „Debiutanci”, reż. Mike Mills (2010)

debiutanci

Główni bohaterowie filmu – Anna (Mélanie Laurent) i Oliver (Ewan McGregor) – poznają się na imprezie przebieranej, gdzie on odgrywa Freuda, a onaarrow Impreza okiem kamery udaje Juliusa Rosenberga. Kto z nas nie marzył, o prawdziwej imprezie „w rolach”, gdzie każdy wciela się w kogoś zupełnie innego na jedną noc… Bez marudzących malkontentów ignorujących dress code.

 

tekst | Magdalena Sobolska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News