W Holandii dachy przystanków autobusowych zostały zmienione w „przystanki dla pszczół”

Przystanek autobusowy z łąką na dachu

Według statystyk, Holandia jest domem dla 358 gatunków pszczół. Niestety, ponad połowa z nich jest zagrożona wyginięciem.

Rząd Holandii przejęty losem pszczół postanowił wziąć sprawę ich możliwego wyginięcia w swoje ręce, przekształcając dachy 316 przystanków autobusowych w mieście Utrecht w małe łączki dla pszczół. Tym samym, przystanki dla ludzi stały się także przystankami do zapylania między innymi dla pszczół miodnych, czy trzmieli. Co więcej, łąki na dachach mają wychwytywać drobny pył, magazynować wodę deszczową, czy nawet… chronić przed upałem.

I chociaż reakcje społeczeństwa są dość skrajne, jedna osoba napisała: Niszczymy naturalne środowiska pszczół i dajemy im małe łaty trawy na przystankach… czyż nie jesteśmy najbardziej szczodrym gatunkiem w świecie?, to myślimy, że taki – może i mały krok, może przyczynić się do czegoś dobrego!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj także: Poznajcie projekt „Pszczele Azyle”. W Warszawie i okolicach powstaną specjalne hotele dla pszczół

W Holandii dachy przystanków autobusowych zostały zamienione w „przystanki dla pszczół”4 W Holandii dachy przystanków autobusowych zostały zmienione w „przystanki dla pszczół” W Holandii dachy przystanków autobusowych zostały zamienione w „przystanki dla pszczół” 2 W Holandii dachy przystanków autobusowych zostały zmienione w „przystanki dla pszczół” W Holandii dachy przystanków autobusowych zostały zamienione w „przystanki dla pszczół”3 W Holandii dachy przystanków autobusowych zostały zmienione w „przystanki dla pszczół”

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News