Tworzysz podcasty, vlogi albo muzykę? Podpowiadamy, jaki sprzęt do nagrywania dźwięku wybrać

Dwójka ludzi śpiewająca w samochodzie

Jeśli jesteś muzykiem, vlogerem, podcasterem lub mobilnym dziennikarzem, dobrze wiesz, że jakość dźwięku to priorytetowa kwestia. W tym artykule przedstawiamy serię produktów firmy Shure – kultowego producenta mikrofonów, która jest dedykowana właśnie dla ciebie.

Interesuje nas dźwięk wysokiej jakości, ale dla każdego typu nagrań rozumiemy przez to coś innego. W przypadku nagrań głosu dźwięk powinien być czysty, pozbawiony zniekształceń czy szumów. Istotne jest aby w paśmie w którym słyszymy ludzki głos był on jak najlepiej zarejestrowany. Musi być również bogaty w niskie częstotliwości jak w przypadku lektorów czy radia, ale również w wysokie, co nada mu klarowność. Jak jednak wybrać odpowiedni sprzęt, żeby nie utopić pieniędzy w czymś, co nie przyniesie nam oczekiwanych rezultatów? Ten artykuł piszemy jako fani marki SHURE,  legendy scen i studia oraz lidera w dziedzinie elektroniki audio. Znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz, a nawet więcej!

Seria MOTIV formy Shure

Mowa o mikrofonach z serii MOTIV, które poradzą sobie ze wszystkim – od utrwalania chwil natchnienia twórczego, przez nagrywanie prób, po rejestrowanie filmów z realistycznym dźwiękiem w jakości stereo. Można ich używać bezpośrednio korzystając z iPhone’a, iPada, iPoda, urządzenia Mac lub PC. Nie potrzebujesz karty dźwiękowej – interface audio.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


To, co je wyróżnia to elegancka, kultowa konstrukcja, a także wyjątkowa mobilność i wygoda połączeń. Możemy nagrywać w dowolnym miejscu, bez obawy o utratę jakości dźwięku. Czy wiedzieliście o tym, że jedne z najlepszych warunków akustycznych do nagrywania wokalu są w … samochodzie? To nie żart. Oczywiście pod warunkiem, że nie jedziecie po autostradzie. Wystarczy znaleźć ciche, spokojne miejsce, a akustyka auta zapewni wyizolowany, pełny wokal!

Mikrofony MOTIV są łatwe w obsłudze, a możliwość monitorowania dźwięku słuchawkami zapewnia wyjątkową elastyczność pracy. Dodatkowo bezpłatna aplikacja ShurePlus Motiv iOS zwiększa możliwości rejestracji i edycji, zapewniając dodatkową kontrolę wzmocnienia sygnału, korektor barwy, kompresor i wiele innych funkcji.

Mikrofony serii SHURE MOTIV

MV5: Cyfrowy mikrofon pojemnościowy rejestrujący wysokiej jakości dźwięk i obsługiwany przez aplikację ShurePlus MOTIV.

mikrofon Shure motiv mv5

MV51: Cyfrowy, wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy dostarczający studyjnej jakości dźwięk, wyposażony w panel dotykowy.

mikrofon shure mv 51 magazyn HIROMV88: Cyfrowy, stereofoniczny mikrofon pojemnościowy stworzony do mobilnych nagrań w najwyższej jakości i rejestracji na żywo.

MVi: Przenośny interface cyfrowy wyposażony w wejścia XLR oraz 1/4″, współpracujący z platformami iOS, Android, OSX oraz Windows.

interface audio karta dźwiękowa Shure mviMVL: Mikrofon MOTIV MVL służy wszędzie tam, gdzie zależy nam na uzyskaniu perfekcyjnego nagrania mowy ludzkiej.

Zestaw mikrofonów na białym tle

Aplikacja, o której wspomnieliśmy – ShurePlus MOTIV Audio zapewnia łatwy i wygodny sposób rejestrowania, edycji i udostępniania nagrań dźwiękowych całemu światu. Niezależnie od tego, czy nagrywamy muzykę, dźwięki w plenerze, przeprowadzamy wywiady czy też nagrywamy filmy, po prostu wybieramy jeden z pięciu dostępnych presetów w celu automatycznego dopasowania wzmocnienia sygnału, szerokości panoramy stereo, korekcji barwy oraz kompresji lub też głębiej zanurzamy się w dostępne parametry, aby dokonać własnych ustawień.

Szybka edycja dźwięku

Po wykonaniu nagrań możemy przyciąć ich początki, dodać efekty narastania i zanikania dźwięku czy podzielić nagrania na oddzielne pliki. Na końcu możemy udostępnić nasze edytowane nagrania dźwiękowe całemu światu korzystając z portali streamingowych.

Czarnoskóry mężczyzna śpiewający do mikrofonu

Równolegle istnieje także druga aplikacja, ShurePlus MOTIV Video – bezpłatna aplikacja współpracująca z systemem iOS umożliwia nagrywanie filmów z najwyższą jakością obrazu. Aplikacja jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami MOTIV, a do wyboru, jeśli chodzi o jakość wideo, mamy do dyspozycji nagrywanie w jakości nawet 4k – oczywiście w zależności od posiadanego sprzętu.

Jak widać w kwestii doboru odpowiedniego sprzętu audio gwarantującego wysoką jakość dźwięki nie trzeba iść na kompromisy, a dowodem na to są mikrofony Shure MOTIV, które pokrótce wam tu przedstawialiśmy. Życzymy sukcesów na polach audio, wideo i jakich chcecie!

Zobacz też: Powstały słuchawki, które mogą zmienić waszą podróż do pracy, czy trening w prawdziwy koncert

Powstały słuchawki, które mogą zmienić waszą podróż do pracy, czy trening w prawdziwy koncert

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News