Tworzysz podcasty, vlogi albo muzykę? Podpowiadamy, jaki sprzęt do nagrywania dźwięku wybrać

Dwójka ludzi śpiewająca w samochodzie

Jeśli jesteś muzykiem, vlogerem, podcasterem lub mobilnym dziennikarzem, dobrze wiesz, że jakość dźwięku to jedna z priorytetowych kwestii. W tym artykule przedstawiamy serię produktów firmy Shure – kultowego producenta mikrofonów.

Dla każdej osoby siedzącej w branży związanej z dźwiękiem niemile widziane są wszelkie szumy i trzaski, a pożądanym jest idealnej jakości dźwięk. Jak jednak wybrać odpowiedni sprzęt, żeby nie utopić pieniędzy w czymś, co nie przyniesie nam oczekiwanych rezultatów? Postanowiliśmy wyręczyć was w żmudnym researchu. SHURE jako światowy lider w dziedzinie elektroniki audio, ma wszystko, czego potrzebujecie, a nawet więcej!

Seria MOTIV formy Shure

Mowa o mikrofonach z serii MOTIV, które poradzą sobie ze wszystkim – od utrwalania chwil natchnienia twórczego, przez nagrywanie prób, po rejestrowanie filmów z realistycznym dźwiękiem w jakości stereo.

Można powiedzieć, że mikrofony MOTIV są pomostem między utraconymi momentami natchnienia muzycznego, a ich utrwaleniem – bezpośrednio i łatwo korzystając z iPhone’a, iPada, iPoda, urządzenia Mac lub PC.

To, co je wyróżnia to elegancka, kultowa konstrukcja, a także wyjątkowa mobilność i wygoda połączeń. To drugie oznacza, że możemy nagrywać w dowolnym miejscu, bez obawy o utratę jakości dźwięku. Sprawne i bezproblemowe działanie bez poświęcania wysokiej jakości – to cel, który przyświeca marce SHURE.

Mikrofony MOTIV są łatwe w obsłudze, a możliwość monitorowania dźwięku słuchawkami zapewnia wyjątkową elastyczność pracy. Dodatkowo bezpłatna aplikacja ShurePlus Motiv iOS zwiększa możliwości rejestracji i edycji, zapewniając dodatkową kontrolę wzmocnienia sygnału, korektor barwy, kompresor i wiele innych funkcji.

Seria SHURE MOTIV – elementy

MV5: Cyfrowy mikrofon pojemnościowy rejestrujący wysokiej jakości dźwięk i obsługiwany przez aplikację ShurePlus MOTIV.

mikrofon Shure motiv mv5

MV51: Cyfrowy, wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy dostarczający studyjnej jakości dźwięk, wyposażony w panel dotykowy.

mikrofon shure mv 51 magazyn HIROMV88: Cyfrowy, stereofoniczny mikrofon pojemnościowy stworzony do mobilnych nagrań w najwyższej jakości i rejestracji na żywo.

MVi: Przenośny interface cyfrowy wyposażony w wejścia XLR oraz 1/4″, współpracujący z platformami iOS, Android, OSX oraz Windows.

interface audio karta dźwiękowa Shure mviMVL: Mikrofon MOTIV MVL służy wszędzie tam, gdzie zależy nam na uzyskaniu perfekcyjnego nagrania mowy ludzkiej.

Zestaw mikrofonów na białym tle

Aplikacja, o której wspomnieliśmy – ShurePlus MOTIV Audio zapewnia łatwy i wygodny sposób rejestrowania, edycji i udostępniania nagrań dźwiękowych całemu światu. Niezależnie od tego, czy nagrywamy muzykę, dźwięki w plenerze, przeprowadzamy wywiady czy też nagrywamy filmy, po prostu wybieramy jeden z pięciu dostępnych presetów w celu automatycznego dopasowania wzmocnienia sygnału, szerokości panoramy stereo, korekcji barwy oraz kompresji lub też głębiej zanurzamy się w dostępne parametry, aby dokonać własnych ustawień.

Szybka edycja dźwięku

Po wykonaniu nagrań możemy przyciąć ich początki, dodać efekty narastania i zanikania dźwięku czy podzielić nagrania na oddzielne pliki. Na końcu możemy udostępnić nasze edytowane nagrania dźwiękowe całemu światu korzystając z e-maila, portali typu iTunes czy też na wiele innych sposobów.

Czarnoskóry mężczyzna śpiewający do mikrofonu

Równolegle istnieje także druga aplikacja, ShurePlus MOTIV Video – bezpłatna aplikacja współpracująca z systemem iOS umożliwia nagrywanie filmów z najwyższą jakością obrazu. Aplikacja jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami MOTIV, a do wyboru, jeśli chodzi o jakość wideo, mamy do dyspozycji nagrywanie w jakości nawet 4k – oczywiście w zależności od posiadanego sprzętu.

Jak widać w kwestii doboru odpowiedniego sprzętu audio gwarantującego wysoką jakość dźwięki nie trzeba iść na kompromisy, a dowodem na to są mikrofony Shure MOTIV, które pokrótce wam tu przedstawialiśmy. Życzymy sukcesów na polach audio, wideo i jakich chcecie!

Zobacz też: Powstały słuchawki, które mogą zmienić waszą podróż do pracy, czy trening w prawdziwy koncert

Powstały słuchawki, które mogą zmienić waszą podróż do pracy, czy trening w prawdziwy koncert

Komentarze
Rate this post