TOP 20: Najdziwniejsze rekordy Guinnessa

najdziwniejsze rekordy guinnessa

Księga Rekordów Guinnessa każdego roku nas zaskakuje. W internecie możemy znaleźć informacje na temat absurdalnych rekordów, które nas śmieszą, szokują czy zmuszają do refleksji na temat granic ludzkiej kreatywności i brawury. Zobacz najdziwniejsze rekordy Guinnessa!

Wybór jest bardzo subiektywny, ale zapewniamy, że nie będziecie się nudzić.

NAJDZIWNIEJSZE REKORDY GUINNESSA

20. Najdłużej całująca się para

Brawurowy sposób wyrażania miłości opracowała pewna tajska para, która w 2013 roku ustanowiła rekord świata w najdłuższym pocałunku. Całowali się przez… niecałe 59 godzin, od 12 do 14 lutego.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


najdziwniejsze rekordy guinessa

Miało to miejsce w trakcie konkursu o nazwie Ripley’s Believe or not. Według relacji mediów, było to wydarzenie spektakularne, ponieważ w maratonie wzięło udział wiele par, a jedna z nich niemal dorównała rekordzistom (kwestia 2 minut). Czyste szaleństwo.

19. Najwięcej jajek utrzymanych na wierzchu dłoni

Co tu dużo mówić – zadanie polegało dokładnie na tym, co widzicie w podtytule. Trzeba było ułożyć sobie jaja na wierzchu dłoni i je utrzymać przez określony czas. Pomyślicie pewnie: podjął się tego jakiś dziwak. Cóż, owszem, ale nie jeden, tylko dwóch. Pewien Irakijczyk i równie zwariowany Brytyjczyk utrzymali w ten sposób aż 18 jaj każdy.

najdziwniejsze rekordy guinessa

18. Dmuchanie… groszkiem

Niemiec Andre Ortolf to zapalony rekordzista, który poza najszybszym przebiegnięciem stu metrów w butach narciarskich może poszczycić się również innym osiągnięciem – chodzi konkretniej o dmuchnięcie ziarnkiem groszku na odległość aż 7,51 metra. Tak więc… gratulacje?

andre ortolf

17. Groteskowa twarz

Niejaka Ann Woods to posiadaczka niezwykle plastycznej, ale i dziwacznej twarzy. Od 1977 roku startowała w licznych konkursach na groteskową twarz, wygrywając aż 27 razy i ustanawiając tym samym rekord Guinnessa w liczbie tych tytułów na koncie.

najdziwniejsza twarz ann woods

16. Najdłuższa rzęsa

Posiadacze długich rzęs mają super w naszym społeczeństwie – piękne rzęsy dodają uroku i sprawiają, że dana osoba jest bardzo atrakcyjna w oczach innych. Mistrzostwem w tym zakresie wykazała się pewna Chinka, której lewa rzęsa ma… około 12,4 cm. Jeśli chodzi o najdziwniejsze rekordy Guinnessa w zakresie ludzkiego ciała, ten z pewnością robi wrażenie.

15. Największe zgromadzenie Hirokazów Tanakich

Skoro była mowa o Chinach, to teraz przenieśmy się do Japonii. Stowarzyszenie Hirokazu Tanaka, założone przez gościa o tym imieniu i nazwisku, zorganizowało coś na kształt zjazdu, na który zostały zaproszone wyłącznie osoby nazywające się… Hirokazu Tanaka. Miało to miejsce w Tokio i zebrało się tam aż 178 Tanakich.

14. Najdłuższy łańcuch stworzony z bród

Jeśli chodzi o najdziwniejsze rekordy Guinnessa związane z posiadaniem zarostu, warto wyszczególnić przede wszystkim grupę mężczyzn zgromadzonych w miejscowości Casper (Wyoming, USA) w trakcie Mistrzostw Bród i Wąsów. Połączyli oni swoje brody, tworząc łańcuch o długości… 45 metrów, pobijając poprzedni rekord ponad dwukrotnie.

13. Najszybsza muszla klozetowa

Niejaki Colin Furze to brawurowy wynalazca, któremu niestraszna jest biegunka, od kiedy posiada najszybszą muszlę klozetową na świecie. Zamocował do niej silnik, dzięki czemu może osiągnąć prędkość aż 85 km/h.

12. Najwięcej założonych t-shirtów

Sanath Bandara najwyraźniej chciał się pochwalić nienaturalnie przepastną garderobą, ponieważ postanowił, że założy na siebie najwięcej koszulek na świecie. I faktycznie, sztuka ta mu się udała – w pewnym momencie miał na sobie aż 257 t-shirtów.

11. Największy masowy ślub… w więzieniu

Mowa o więzieniu w Sao Paulo, które ma na koncie liczne kontrowersje związane z niehumanitarnym traktowaniem więźniów. Może pochwalić się jednak również wzruszającą historią, bo 14 czerwca 2000 roku aż 120 osadzonych jednocześnie weszło w związki małżeńskie. Piękna miłosna historia!

ślub w więzieniu

10. Największa kolekcja skamieniałych kup

Jeśli chodzi o najdziwniejsze rekordy Guinnessa w kategorii niesmaczne, warto pochwalić przede wszystkim pewnego Amerykanina, który zgromadził w swoim domu aż 1277 skamieniałych kup. Czy musimy to komentować?

Oszczędzimy Wam również efektów wizualnych.

9. Najwięcej skoków na skakance w pozycji siedzącej

Niemiecka akrobatka Anika Stuhr w 2016 roku podjęła się zadania niemożliwego dla większości z nas – skakania na skakance, ale w klasycznej pozycji, tylko… siedząc. I to na podłodze, z wyprostowanymi nogami. I zrobiła to 108 razy. Szalona kobieta!

anika stuhr

8. Najwięcej zjedzonych Big Maców

Donald Gorske powinien być ambasadorem marki McDonald’s, ponieważ udokumentowano, że w ciągu całego życia zjadł około… 30 tysięcy Big Maców. Jeśli chodzi o najdziwniejsze rekordy Guinnessa w zakresie kulinariów, to ten rekord należy do najmniej zdrowych. No, ale przynajmniej możemy przeczytać napisaną przez Donalda książkę – 22,4477 Big Macs. Z pewnością jest to wspaniała literatura.

7. Najwięcej puszek otwartych przez… papugę

Zróbmy sobie na chwilę przerwę od ludzi (głównie Amerykanów, nie oszukujmy się) i skupmy na… papudze. Zac, bo tak ma na imię ten konkretny ptak, w ciągu minuty otworzył aż 35 puszek. Własnym dziobem. A wy co tam, nadal męczycie się palcami?

najdziwniejsze rekordy guinnessa

6. Najdłuższy dystans ze stołem w zębach

George Christen ma, jak się okazało, całkiem mocne i sprawne zęby. Do tego stopnia, że był w stanie unieść nimi duży stół, na którym znajdowała się 50-kilogramowa kobieta, by następnie przejść z nim prawie 12 metrów. Postrach dentystów!

5. Najwięcej schodów pokonanych na głowie

Chińczyk Li Long Long pokonał 36 stopni… na głowie. Serio. Pomyślmy wszyscy o nim, zanim zaczniemy narzekać, że trzecie piętro jest za wysoko i że się zmęczyliśmy, idąc na własnych nogach.

4. Miażdżenie arbuzów udami

Dokonał tego jakiś mocarny mężczyzna, pomyślicie. Otóż nie! Rekord w zakresie miażdżenia arbuzów udami należy do Ukrainki Olgi Liaschuk. W niecałe 15 sekund zniszczyła aż trzy, używając do tego swoich niewyobrażalnie silnych mięśni. Aż strach pomyśleć, do czego jeszcze są zdolne!

3. Tryskanie mlekiem z oka

Turek Ilker Yilmaz może pochwalić się niecodzienną umiejętnością – strzelaniem mlekiem z oka. Najpierw wlewa je sobie do nosa, by następnie trysnąć okiem. Serio, zobaczcie filmik. Odległość też robi wrażenie – prawie 3 metry. Tak wyobrażamy sobie turecką wersję Spider-Mana.

Na znalezionym w internecie nagraniu Yilmaz tryska mlekiem z oka… na czas, to znaczy jak najdłużej. Też ciekawe.

2. Najwięcej obrotów na wiertarce

Trudno opisać ten rekord, ale postaramy się zrobić to jasno i zwięźle: gość uwiesił się na wiertarce sterczącej w suficie, by wykonać największą liczbę obrotów w ciągu minuty. Dokonał tego na żywo w telewizji, w Madrycie, w 2008 roku. Obrócił się 148 razy.

najdziwniejsze rekordy

Myślicie, że znacie już wszystkie najdziwniejsze rekordy Guinnessa? Pora na niekwestionowanego zwycięzcę.

1. Facet zjadł samolot

Michel Lotito ma bardzo zróżnicowaną dietę – potrafi jeść metal, szkło i inne surowce, które dla normalnego człowieka będą zabójcze. Pewnego razu zdecydował się na zjedzenie samolotu. Było to w latach 90., ale do tej pory nikt nie zdecydował się na pobicie tego rekordu. A szkoda – może czołg okazałby się smaczniejszy? Najlepiej rosyjski!

Niemożliwe? Pan Mechel Naprawdę zjadł samolot Cessna – Wikipedia

lotito

Kuba Łaszkiewicz

Zobacz także: Kevin Spacey uniewinniony!

Kevin Spacey uniewinniony – kogo jeszcze dopadła cancel culture? [8 przykładów]

5/5 - (4 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News