Rozpoczyna się sezon na rower

Kanapowy rowerzysta
https://pl.pinterest.com/pin/44121271338580926/

Idzie wiosna, więc rower wychodzi z szafy, a rowerzysta z domu. Wychodzić bezwzględnie należy z klasą, o czym wiedzą wszyscy, którzy kiedykolwiek w ciągu kilku godzin pokonali dystans, dzielący Audrey Hepburn i Courtney Love. A jak tę prostą prawdę zastosować do rowerów?

Rower – szybka jazda z klasą

Na początek warto zadać sobie podstawo­we pytanie o to, co jest wyjątkowego w ostrych kołach, holendrach i single speedach?

rower Rozpoczyna się sezon na rower
https://pl.pinterest.com/pin/589760513692728644/

Odpowiedź jest banalna i odnosi się do kwestii w dzisiejszych czasach najważniejszej, tj. wyglądu zewnętrznego. Otóż, przede wszyst­kim umożliwiają zachowanie tzw. „godności estetycznej” w znacznie większym stopniu niż bieganie, aerobik czy zumba. Chyba dla każdego jest jasne, że jadąc, pocisz się mniej, nie dyszysz jak rura wydechowa od traban­ta twojego dziadka, a przede wszystkim – jak ktoś cię zobaczy, możesz go szybko i w miarę majestatycznie wyminąć.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


I nawet jeśli rumieńce na twojej twarzy rodzą podejrzenia, że przed sekun­dą wypiłeś trzy litry barszczu – nie musisz się martwić. Świat ogląda cię ta­kim na tyle krótko, że nie zdąży zapamiętać.

Kto jeździ na rowerze?

Na rowerach jeżdżą więc nie ci (a przynajmniej nie tylko), którzy naczy­tali się o zbawiennym wpływie pedałowania na łydki, krążenie i obniże­nie cholesterolu. Jego miłośnikami wcale nie są głównie ci, którzy wierzą w niezwykłą moc regularnych przejażdżek dla modelowania całej sylwet­ki. Prawdę mówiąc stanowią oni podobny odsetek, co procent zapalonych ekologów, którzy po mieście wolą się poruszać w ten sposób, by nie przy­czyniać się do produkcji zanieczyszczeń.

rower 1 Rozpoczyna się sezon na rower
https://pl.pinterest.com/pin/560979697329203828/

Jednoślad to po prostu idealna opcja przede wszystkim dla ludzi, którzy z jednej strony nie są w stanie uciec przed dyktaturą bycia fit, ale z drugiej – cenią sobie zachowanie w tym wszystkim twarzy (i równowagi). Rower jest doskonałym sposobem na pogodzenie dwóch pozostających w skrajnym konflikcie natur czło­wieka: zwierza kanapowego i tego potrzebującego sportowej stymulacji. Rzeczywistość rzuca nam, leniwcom z ambicjami, dwa koła i każe rozglą­dać się za ścieżkami rowerowymi, czyli żyć jak rowerzysta.

rower 2 Rozpoczyna się sezon na rower

Rower to sport bez zobowiązań

Dlaczego jeszcze rower jest najlepszym sposobem na uprawianie sportu dla tych, którzy tak do końca uprawiać go nie chcą? Oprócz tego, co zostało już powiedziane, jest dyskretny. Mówiąc najoględniej: nie stanowi oczywi­stego skojarzenia ze sportem. Wyobraź sobie, że zapisujesz się na siłownię, kupujesz buty do biegania albo strój na basen. W takiej sytuacji na własne życzenie zapalasz sobie nad głową czerwoną lampkę: biorę się za siebie. I od razu wskakujesz w buty presji, kreowanej sztucznie przez otoczenie.

rower 3 Rozpoczyna się sezon na rower
https://pl.pinterest.com/pin/809170258029785338/

Co więcej wystawiasz swoją nie do końca olimpijską formę na grad pseudo­troskliwych pytań: a jak ci idzie? czujesz już różnicę? zauważasz postępy? Rower pozwala tego uniknąć, bo od czasu do czasu jeździ nim przecież każ­dy i nie od razu musi to robić wyczynowo. A jak za oknem wiosna, to już w ogóle no stress, bo wiosna z rowerem kojarzy się naturalnie. Słowem: to bezpieczna opcja, niezależnie od tego, jakie rowerzysta ma oczekiwania.

rower 4 Rozpoczyna się sezon na rower
https://pl.pinterest.com/pin/169870217170609178/

Jeśli więc nie wiesz, czy jesteś ekologiem, sportowcem, czy po prostu masz nową kurtkę, która komponowałaby się na selfie z jakimś ładnym rowerem, nie czekaj. Dobierz sobie taki, który byłby najbardziej kompatybilny z two­imi wyobrażeniami o idealnym jednośladzie dla idealnego Ciebie. Każdy rowerzysta niezłe opcje do sprawdzenia znajdzie na wygodnyrower.pl.

Tekst: Dominika Charytoniuk

Zobacz też: Modern Love, czyli architektura modernistyczna

Modern Love, czyli architektura modernistyczna

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News