Buty sportowe. Kilka kroków do maksymalnej wygody

buty sportowe

Buty sportowe są nieodłącznym elementem garderoby współczesnego mężczyzny. Już dawno temu przestały być zarezerwowane jedynie dla bywalców siłowni czy stadionów. Z wielkim powodzeniem przeniosły się do naszego życia codziennego. W sklepach można znaleźć modele, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającemu klientowi. Oto kilka kroków-porad, dotyczących tego, jak wybrać odpowiednie buty męskie sportowe.

Krok pierwszy: Komfort

Prawidłowy wybór obuwia jest ważny niezależnie od jego rodzaju, ale szczególnie dużo czasu warto poświęcić na poszukiwania właściwego modelu sportowego. Nosimy buty sportowe w ciągu dnia przez wiele godzin, dlatego warto zainwestować w wygodną i dopasowaną parę. Idealne buty męskie sportowe muszą być zawsze maksymalnie wygodne, niezbyt luźne, ale też nieuciskające. Pomiędzy czubkami palców i przodem buta powinno być około 0,5 cm. Noszenie niewygodnej pary będzie skutkować „zmęczeniem” stopy, a w najgorszym wypadku mogą pojawić się bolesne odciski i odparzenia.

Jeśli podczas mierzenia buty wydają się ciasne, lepiej tej poszukać innej pary. Powiedzenie, że „z czasem buty się rozchodzą” nie jest prawdziwe. Noszenie butów musi być komfortowe od pierwszej chwili. Po co się męczyć? Tysiące par butów czekają na to, by znaleźć swojego właściciela. Co istotne, przed zakupem obuwia w sklepie internetowym warto uważnie zapoznać się z tabelą rozmiarów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Krok drugi: Amortyzacja

Dobre buty męskie sportowe mają grubszą i dość twardą podeszwę, która powinna się dobrze zginać tylko na poziomie palców stopy. Zbyt miękka podeszwa nie będzie dobrze amortyzować i chodzenie stanie się mniej komfortowe. Podczas chodzenia w modelu ze zbyt cienką podeszwą odczujemy każdy kamyczek i każdą nierówność drogi. Używanie przez wiele lat obuwia słabej jakości, z nieodpowiednią amortyzacją, może przyczynić się do problemów np. z bólem stawów.

Krok trzeci: Pora roku

Wybierając męskie sportowe buty, trzeba się zastanowić, kiedy i z jakiej okazji najczęściej będą noszone. Buty sportowe dostępne są w wersjach dopasowanych do praktycznie każdej pory roku. Ich materiał i ocieplenie powinny być zgodne z sezonem, podczas którego będziemy nosić wybraną parę. Na chłodną porę roku lepiej przygotować męskie sneakersy ze wstawkami lub w całości ze skóry czy zamszu. Ochronią stopy przed zamarznięciem i przemoczeniem. Osoby, które noszą buty sportowe zimą, powinny zwrócić uwagę na jakość oraz grubość podeszwy. Musi być ona grubsza, żeby stworzyć barierę pomiędzy chłodną ziemią i stopą.

Noszenie butów męskich sportowych latem nie zawsze jest najlepszą decyzją. Zwykle bywa gorąco i stopy jeszcze bardziej się pocą. Wszyscy to wiemy, ale zrezygnować z wygodnych butów też nie możemy. W takim wypadku trafnym wyborem będą trampki i tenisówki z tkaniny lub z siateczką. W tych butach wentylacja jest dużo lepsza, co jest szczególnie istotne podczas letnich upałów.

https://ombre.pl/pol_m_Dla-niego_Buty_Sportowe-227.html

Materiał zewnętrzny

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News