Tim Burton i Dumbo

„Charlie i fabryka czekolady”, „Alicja w krainie czarów”, „Edward Nożycoręki” to filmy, które cieszyły nas dobrą pracą reżyserską, zjawiskowymi aktorami i przemyślanym scenariuszem. Tim Burton wielokrotnie nagradzany za swój talent po raz kolejny ucieszy nas nowym tworem, tym razem ekranizacją Disneyowskiej bajki o słoniu Jumbo Jr.

Film będzie przedstawiać dobrze znaną nam historię małego słonia o dużych uszach, który czuł się samotnie, ale jednak spotkał prawdziwą przyjaźń. Scenariusz do nowego «Dumbo» adaptował Ehren Kruger, który zaczynał swoją pracę jako specjalista od odświeżania filmów, takich jak «Krzyk 3», «The Ring». Scenarzystą staje się dopiero przy pracy nad serią o kosmicznych robotach w «Transformers: Zemsta upadłych». Kruger nie będzie jedynym producentem «Dumbo», drugim zostanie Justin Springer, odpowiadający za powstanie widowisk SF w filmach reżyserii Josepha Kosinskiego «TRON: Dziedzictwo» i «Niepamięć».

tim-burton-dumbo

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Ekranizacje bajek w ciągu ostatniego roku stały się dobrym biznesem. Zaczynając od musicalu «Into the Woods» z Maryl Streep w roli głównej, który zarobił $173 mln., przez  «The Jungle Book» w reżyserii Jona Favreau z głosami Scarlett Johansson i Idris Elba, kończąc nową wersją «Kopciuszka», który ma się ukazać jeszcze w tym miesiącu.

W 2010 roku Burton wyreżyserował «Alicję w Krainie Czarów», film zarobił wówczas więcej $1 mld., co czyni go najbardziej udanym filmem live-action w historii.  Dumbo nie ma jeszcze daty premiery, jednak my już nie możemy się doczekać!

Dumbo-movie-03

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News