Tatuaże-napisy: jakie słowa najczęściej sobie tatuujemy?

tatuaże-napisy

Spacerując po mieście można odnieść niekiedy wrażenie, że trudno znaleźć obecnie osobę bez tatuażu. Nic dziwnego – to moda, która trwa od dziesiątek lat i nic nie wskazuje na to, by się kiedyś skończyła. Coraz bardziej popularne są tatuaże-napisy. Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie słowa dziara się najchętniej?

Badacze z platformy Preply postanowili, że to sprawdzą. Przeanalizowali oznaczenia na Instagramie i wyszukiwania w Google, co pozwoliło na dojście do pewnych wniosków.

Jakie tatuaże-napisy są najpopularniejsze?

Imiona

Autorzy badania twierdzą jasno: jeśli chodzi o tatuaże-napisy, najczęściej dziaramy sobie imiona. Chodzi oczywiście nie tylko o imię drugiej połówki, ale też członka rodziny czy nawet ukochanego pupila. Liczby są wręcz przytłaczające: prawie 300 tysięcy postów na Instagramie oraz 2,6 miliona wyszukań w Google.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pojedyncze litery

Następne są pojedyncze litery, które mogą oznaczać imię ukochanej osoby, ale też miejsce, które chcemy zapamiętać czy konkretne wydarzenie w życiu. Instagram wyświetla 122 tysiące postów, zaś liczba wyszukań w Google to nieco ponad 2 miliony.

Cytaty

Tatuaże-napisy kojarzone są też z cytatami – nic dziwnego, skoro nadal są one niezwykle popularne i zajmują 3. miejsce. Mowa tutaj o niespełna 90 tysiącach postów na Insta oraz prawie 900 tysiącach wyszukań.

tatuaże-napisy

Po prostu słowa

Popularne jest także tatuowanie sobie pojedynczych słów. Tutaj spektrum jest bardzo szerokie, bo mogą one oznaczać cechę danej osoby, jej wartości życiowe, pasję czy emocje. Liczby? 87 400 na Insta i 896 640 w Google’u.

Fragmenty piosenek

Last, ale nie least – teksty ulubionych piosenek. Tutaj jednak skromnie, bo tylko 5000 postów na Insta i niespełna 150 tysięcy wyszukań.

Tatuaże-napisy: w jakich językach?

Nikogo nie zaskoczy fakt, że wiele osób robi sobie tatuaże w nieojczystych językach. Szczególnym uznaniem od lat cieszą się wszelkiego rodzaju azjatyckie alfabety, na czele z japońskim i chińskim. Trzecie miejsce zajmuje… język arabski.

Co z angielskim? Choć to trzeci najpopularniejszy język na świecie, który jest językiem ojczystym dla ponad pół miliarda ludzi, to w tym konkretnym zestawieniu zajmuje… dopiero 10. miejsce. Czyli nadal jest popularny, nie można zaprzeczyć, ale nie aż tak bardzo, jak moglibyśmy przypuszczać.

tatuaże-napisy

Jeśli chodzi o języki zyskujące na popularności, to należy wyszczególnić perski (312% w skali roku), pendżabski (129%) oraz… polski! Jego popularność wzrosła w ciągu roku dwukrotnie.

Problemy z tatuażami

Badacze z Preply ustalili, że na wybory ludzi bardzo często wpływają tatuaże celebrytów – między innymi Ariany Grande. W 2019 wybuchła burza wokół artystki, związana właśnie z jej dziarami. Chodziło konkretnie o japoński napis, który… cóż, prezentował zupełnie inne słowo, niż myślała Grande (konkretniej mały grill, hehe).

tatuaże-napisy

Z tego powodu warto wgłębić się w mniej chlubną statystykę – mianowicie liczbę osób, które w danym kraju decydują się na usunięcie tatuażu. Na pierwszym miejscu są Stany Zjednoczone, w których około miliona osób rocznie szuka informacji na temat tego zabiegu. Druga jest Brazylia (275 040), a trzecia – Wielka Brytania (217 200).

Pamiętajmy jednak, że niekoniecznie chodzi tylko o tatuaże-napisy, ale również wszelkie inne szkaradziejstwa, których zdarza się później żałować. Morał jest jednak prosty: przed zrobieniem tatuażu zapoznajmy się z jego projektem, ale też dotychczasowym portfolio tatuatora.

Zobacz także: Znaczenie i symbolika tatuaży

Znaczenie i symbolika najpopularniejszych tatuaży

5/5 - (4 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News