Syn Elona Muska i Grimes będzie miał na imię X Æ A-12?

Rodzice X Æ A-12 Piosenkarka Grimes i biznesmen Elon Musk na gali

Syn Elona Muska i piosenkarki znanej powszechnie jako Miss Anthropocene nie mogło mieć zwyczajnego imienia. Jednak to zaproponowane przez świeżo upieczonych rodziców zaskoczyło wielu. Potomek Elona Muska i Grimes został nazwany X Æ A-12. Tak nietuzinkowe imię rodzi jednak wiele komplikacji i nie chodzi tu jedynie o wymowę. Kalifornia, w której urodził się siódmy syn założyciela Tesli, nie akceptuję imion zawierających znaki z poza alfabetu angielskiego.

Grimes i Elon Musk

Grimes i Elon Musk już od dwóch lat oficjalnie są w związku. W styczniu tego roku z Instagrama kanadyjskiej piosenkarki dowiedzieliśmy się, że jest w ciąży. Już od tego momentu pojawiały się różne spekulacje odnośnie imienia dziecka. Para znana jest w końcu z  ekstrawagancji. 4 maja szef Space X ogłosił na Twitterze, że urodził mu się kolejny syn. 

https://www.instagram.com/p/B7E9gnJF0O9/

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


X Æ A-12

Imię X Æ A-12 wywołało burzę w mediach społecznościowych. Prześcigano się w pomysłach co znaczy ten zbiór liter i cyfr oraz jak w zasadzie to wymówić. Pomoc w odszyfrowaniu tej zagadki przyszła bezpośrednio od Grimes, która na swoim Twitterze opublikowała wyjaśnienie poszczególnych elementów imienia swojego syna.

X – niewiadoma, Æ – moje elfickie Ai (miłość i/lub sztuczna inteligencja), A-12 = prekursor SR-17 (naszego ulubionego samolotu). Żadnej broni, żadnej obrony, tylko prędkość. Świetny w walce, ale nie brutalny. (A = Archangel, moja ulubiona piosenka). Później Musk poprawił Grimes mówiąc, że chodziło o SR-71. Dopisek odnośnie metalowego szczura internauci tłumaczą chińskim kalendarzem, wedle którego obecnie mamy rok szczura, a żywiołem 2020 jest metal.

https://www.instagram.com/p/B7HLj6cHBcI/

Wymowa imienia syna Elona Muska

Elon Musk wyjaśnił w wywiadzie, że X Æ A-12 wymawia się jako Ex Ash A Twelve lub Ex Aye Eye. Niestety Kalifornia, w której urodził się potomek miliardera, zabrania wykorzystywania znaków innych niż litery w nadawanych imionach. Dlatego też X Æ A-12 zostało zmienione na X Æ A-Xii.

Nikt do końca nie wie jak się je pisze, nikt nie jest pewien co oznacza i nikt nie ma pewności co do jego wymowy. Być może syn Elona Muska zapoczątkuje nowy trend  tworzenia imion. Czyż nie jest to imię na miarę 2020 roku?

 

Tekst: Wiktor Knowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News