Światowe Dni Młodzieży: ksiądz-DJ puszcza techno, katolicy oburzeni

światowe dni młodzieży techno

Światowe Dni Młodzieży to największa impreza zrzeszająca katolicką młodzież z całego świata. W tym roku odbyły się w Lizbonie i zgromadziły około 800 tysięcy wiernych. Prawdziwą atrakcją był DJ-ski set księdza, który słynie z zamiłowania do niecodziennych mixów.

Nie wszyscy byli tym jednak zachwyceni.

Światowe Dni Młodzieży – techno i kontrowersje

Światowe Dni Młodzieży obfitowały w liczne atrakcje dla młodych katolików, ale jedna z nich wzbudziła szczególne poruszenie. Mowa o występie księdza nazwiskiem Guilherme Peixoto, który poza obowiązkami duchownymi realizuje się także jako DJ. Jest obecnie gwiazdą Tik-Toka, zbierając setki tysięcy serduszek i pobijając pod względem popularności nawet naszego rodzimego księdza rapera Jakuba Bartczaka (a to niewątpliwy sukces na skalę światową).

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Ksiądz Peixoto wystąpił na Światowych Dniach Młodzieży ze swoim setem techno. Po internecie krążą nagrania, na których młodzi wierni świetnie się bawią, skacząc w rytm muzyki. Choć może wydawać się to nieco dziwne, to na żadnym z tych nagrań nie widać deprawujących zachowań, narkotyków czy dziwnych akcji – czysta zabawa.

Niestety, taki format nie spodobał się katolickim aktywistom i publicystom, którzy wylali na Światowe Dni Młodzieży, samego księdza oraz bawiące się osoby nie wiadra, nie kontenery, tylko całe oceany pomyj.

Diabeł i techno

Impreza na Światowych Dniach Młodzieży zebrała falę krytyki. Wybraliśmy najciekawsze wypowiedzi na ten temat. Proszę zwrócić szczególną uwagę na konotację muzyki techno z samym diabłem (wiemy o tym rzecz jasna od dawna, ale jeszcze nikt nie robił o to problemu).

Na stronie Gloria.tv można przeczytać na przykład następujący wpis:

światowe dni młodzieży

Pod wpisem rozgorzała dyskusja na temat tego, że ksiądz nie powinien tworzyć tego rodzaju muzyki, bo jest wysłannikiem Boga, a nie Szatana.

światowe dni młodzieży

Głos w sprawie zabrał również Arkadiusz Łukasz Łodziewski, autor licznych książek poradnikowych (między innymi Bożego poradnika walki duchowej czy Bożego poradnika odzyskiwania miłości).

światowe dni młodzieży

Pod tym postem polecamy w szczególności następujący komentarz:

światowe dni młodzieży

Światowe Dni Młodzieży należą do Szatana

Tak więc mamy obraz świetnie bawiących się młodych ludzi, którzy czerpią autentyczną przyjemność z obecności na Światowych Dniach Młodzieży i, kto wie, być może dzięki temu nawiązują głębszą relację z Bogiem.

Na horyzoncie pojawiają się jednak sfrustrowani, zgorzkniali ludzie, którzy wycierają sobie usta Bogiem i diabłem, chcą bojkotu Światowych Dni Młodzieży, sugerują też opętanie i demoralizację wśród młodych ludzi.

I potem się dziwią: dlaczego młodzi ludzie odwracają się od Kościoła?

Zobacz także: J.K. Rowling usunięta z Muzeum Popkultury

J.K. Rowling usunięta z Muzeum Popkultury za transfobię

4.9/5 - (59 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News