Sport dla zapracowanych – 5 propozycji

sport dla zapracowanych

Pracujesz po 8, 10 lub 16 godzin dziennie (ukłony, panie Matczak) i chcesz zacząć uprawiać jakiś sport, ale wydaje ci się, że nie masz czasu? Proponujemy 5 sportów o stosunkowo niskim progu wejścia, które mogą ci się spodobać.

Dowiedz się, jaki sport dla zapracowanych jest najlepszy i już teraz zadbaj o swoje zdrowie.

Sport dla zapracowanych – korzyści

Nie bez powodu sport jest uważany za jeden z ważniejszych elementów zdrowego trybu życia. Regularny wysiłek sprawi, że twój mózg będzie pracował wydajniej, a ty sam poczujesz się o niebo lepiej zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Niezależnie od tego, czy pracujesz na magazynie czy w biurze, z pewnością po pewnym czasie docenisz korzyści płynące z uprawiania sportu.

No, ale trzeba jakoś zacząć, prawda? To chyba najtrudniejszy etap, bo gwarantuję, że jeśli wciągniesz się w jakiś rodzaj sportu, to prędko z niego nie zrezygnujesz. Musisz tylko zorientować się, co sprawi ci największą przyjemność i zebrać w sobie, aby spróbować ten pierwszy raz. Później już z górki.

Jaki sport dla zapracowanych jest najlepszy? Doskonale zdaję sobie sprawę, że po pierwsze, nie każdy będzie czerpał taką samą frajdę z niżej wymienionych propozycji, nie każdemu również będzie do wszystkiego po drodze – dosłownie. Dlatego wybrałem pięć sportów, które możesz rozważyć, aby poczuć się lepiej na co dzień.

1. Sztuki walki

W większości miast bez problemu można zapisać się do sekcji sportów walki. Trudno mi wskazać konkretny rodzaj, bo wybór jest naprawdę obszerny – możesz pooglądać filmy na YouTube, by sprawdzić, jakie sztuki walki najbardziej przypadają ci do gustu, albo po prostu spojrzeć na mapę i sprawdzić, co będzie najbliżej twojego domu lub miejsca pracy.

Boks, kickboxing czy MMA to tylko niektóre propozycje. We współczesnym świecie nikogo nie dziwi fakt, że rozpocząć przygodę z jednym z tych sportów można w każdym wieku – wiele akademii organizuje zarówno treningi grupowe, jak i bez problemu znaleźć można trenera, który podejmie się lekcji 1 na 1 w dogodnych dla ciebie godzinach, abyś mógł pogodzić sport z pracą.

2. Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to nie tylko świetny sposób, aby szybko spalić kalorie, ale również wspaniały sport dla zapracowanych. Myk jest prosty – oczywiście możesz wybierać się na wycieczki rowerowe po pracy lub przed nią, ale prawdopodobnie będziesz w stanie również wpleść rower do swojego dnia bez jakichkolwiek problemów.

Jeśli twoja droga do pracy jest na tyle krótka, abyś mógł jechać do niej rowerem – wyjdź z domu chwilę wcześniej i to zrób. Unikniesz korków czy spóźniających się autobusów, za to absolutnie bezboleśnie polepszysz swoją kondycję. Sposób prosty, ale działa!

3. Kalistenika

Nazwa ta z pewnością obiła ci się w ostatnim czasie o uszy – nic dziwnego, bo kalistenika jest bardzo modna. I to nie bez powodu, bo to sport dla zapracowanych, który zadziwia skutecznością oraz efektami. Próg wejścia również jest niski, bo nie musisz posiadać absolutnie nic.

Trening kalisteniki jest stosunkowo prosty, a w internecie znajdziesz mnóstwo planów ćwiczeniowych dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie wtajemniczenia. Jeśli się zdecydujesz na ten sport dla zapracowanych, to bardzo szybko staniesz się zadowolony ze swojej sylwetki. Aha, i nie musisz nigdzie wychodzić, marnując cenny czas – ćwiczenia możesz wykonywać w domu.

4. Squash

Kojarzysz motyw z amerykańskich filmów, w których bohaterowie omawiają, dajmy na to, plany biznesowe w trakcie gry w squasha? Wizja ta nie odbiega dalece od rzeczywistości, ponieważ squash to z pewnością sport dla zapracowanych. W każdym większym mieście powstaje coraz więcej kortów, z których korzystają często pracownicy pobliskich biur.

Jeśli masz wolną godzinę w ciągu dnia i kumpla, który również chce spróbować jakiegoś sportu, wybierzcie się na rozgrywkę w squasha. Trwa zwykle godzinę i jest nie tylko świetnym treningiem, ale i doskonałą zabawą, szczególnie jeśli za nastolatka lubiłeś tenisa stołowego czy badmintona.

5. Siłownia

Ta propozycja może nie należy do górnolotnych, ale jeśli chodzi o sport dla zapracowanych, powinna się znaleźć w tym zestawieniu. I to z kilku powodów.

Po pierwsze, siłowni jest mnóstwo i z pewnością znajdziesz taką, która jest obok twojej pracy, domu czy na trasie z domu do pracy. Przykro mi, ale w takiej sytuacji nie ma wymówek – jeśli masz kilkadziesiąt minut, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczęszczać na siłownię.

Kolejnym plusem jest możliwość rozwijania różnych partii mięśni oraz korzystanie z dziesiątek różnych urządzeń – siłownia z pewnością ci się szybko nie znudzi. No, tylko musisz się wybrać ten pierwszy raz, a to, jak wiemy, jest najtrudniejsze. Powodzenia!

Kuba Łaszkiewicz

Zobacz także: Jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy?

Jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy? Mnóstwo cennych wskazówek

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News