W Londynie powstanie klub z całodobowymi imprezami

Klub Fold w Londynie, widok z lotu ptaka na dach i zaplecze

Industrialne przestrzenie od lat przyciągają artystów. W starych fabrykach i magazynach od Nowego Jorku po Łódź odbywają się zarówno rave’owe imprezy, jak i powstają czasowe galerie sztuki, pracownie czy kluby. Na industrialnym pustkowiu Londynu za kilka dni otworzy się jeden z nich – Fold.

Klub zostanie otwarty 18 sierpnia we wschodnim Londynie, który do tej pory kojarzony był z ogromnymi halami magazynowymi i przemysłem. Lokal został usytuowany w starej drukarni nieopodal Canning Town i Star Lane i będzie w stanie pomieścić 600 osób. Brytyjscy imprezowicze należą do jednych z najwytrwalszych w Europie, o czym mogą przekonać się m.in. mieszkańcy krakowskiej starówki, dlatego w soboty Fold będzie prowadził 24-godzinne imprezy. Wydarzenia w rozgrywające się w połowie tygodnia trwać będą do 3 nad ranem, a eventy piątkowe do późniejszych godzin.

Klub Fold w Londynie, widok z lotu ptaka na dach i zaplecze

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Fold będzie witać gości potężnym nagłośnieniem (110 decybeli). Jak twierdzi jeden ze współzałożycieli – Seb Glover, klub ma być bezpiecznym, otwartym miejscem przyjaznym osobom należącym do wspólnoty LGBTQ+. Zamysłem twórców było stworzenie klubu w stylu kontynentalnym, w którym można spędzić całą noc lub po prostu potraktować go jako jedno z miejsc do odwiedzenia podczas nocnego rajdu.

Powstanie Fold to odpowiedź na zmiany, które zaszły na londyńskiej scenie muzycznej – zdaniem Glovera organizowanie imprez w centrum stało się praktycznie niemożliwe, gdyż na skutek gentryfikacji stało się ono zbyt drogie, a wymagania mieszkańców dotyczące np. zachowania ciszy są bardzo wysokie. Położony na uboczu Fold ma gwarantować możliwość zabawy w dużej przestrzeni, z dobrym i głośnym sprzętem, bez konieczności uwzględniania ciszy nocnej jako wyznacznika długości trwania imprezy.

Zdjęcie klubu Fold we wschodnim Londynie ze schodami i ścianami z cegły

Zdjęcie klubu Fold we wschodnim Londynie ściany z cegieł i metalowe schody

W Fold będzie obowiązywał zakaz fotografowania, co ma skupić uwagę biorących udział w imprezie na tańcu i poczuciu wspólnoty, a nie zapełnianiu swego walla kolejnymi zdjęciami z tripu. Bilety na imprezę otwierającą działalność klubu będą kosztować od 8 do 15 funtów w zależności od godziny wejścia. W line-upie pojawią się m.in.: REVIVEHER, Dimensions Soundsystem, Global Roots Soundsystem, Test Pressing Soundsystem, Goldsnap, Left Alone , Make Me, KAOS London, UNITI, POSSESSION i Body Hammer.

Tekst: Sylwia Schwarz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News