Scrooging to „świąteczny trend” rujnujący związki. Na czym polega?

Kłocąca się para przy choince

Gdy mówimy o związkach, dziwnych trendów jest wiele, od ghostingu po najnowszy scrooging. Przypomnijcie sobie Opowieść Wigilijną i postać Ebenezera Scrooge’a.

Scrooging to świąteczny, randkowy trend — chociaż trudno tak naprawdę nazwać to trendem jako takim, który może doprowadzić do końca Waszego związku. Pod warunkiem, że Wasz partner stawia dobra materiale ponad uczucia i to, co w związku pozornie niewidoczne. Polega on na tym, że jeden z partnerów kończy związek w przedświątecznym czasie, po to, by nie być zobowiązanym do kupna prezentu. Powiecie pewnie: bzdura. Też jesteśmy sceptycznie nastawieni do tej informacji, ale jest ona poparta pewnymi psychologicznymi faktami.

Czytaj również: 5 oznak toksycznego związku. Jak je rozpoznać?

Jak się okazuje, istnieje grupa osób, która w świątecznej gorączce przewartościowuje swoje życie, stawiając obawy o zakup prezentu i jego cenę nad związek, jako przede wszystkim relację dwojga ludzi. Co ciekawe, okazuje się, że Scroogami stają się częściej mężczyźni niż kobiety.

Julia Bekker, zajmująca się zawodowo swataniem par, mówi: To zjawisko jest dość proste i oznacza dwie rzeczy. Albo dana osoba ma poważny problem z zaangażowaniem się w związek na serio, albo po prostu jest sknerą. A nikt z nas nie chce mieć partnera, który reprezentuje jedną z tych grup. Jeśli zostaliście ofiarą scroogingu — cieszcie się, może to dla Was początek czegoś lepszego.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News