Ryan Gosling prezentuje „Ken The EP”. Trzy nowe wersje hitu “I’m Just Ken”!

Ryan Gosling prezentuje „Ken The EP”. Trzy nowe wersje hitu “I’m Just Ken”!
źródło zdjęcia: IMDB

Jeśli Ryan Gosling zachwycił Was pełnym (ken)energii hitem „I’m Just Ken” na pewno ucieszycie się z informacji, że możecie go usłyszeć w zupełnie nowych wersjach na minialbumie „Ken The EP”! Przeczytajcie i posłuchajcie!

Świąteczna wersja „I’m Just Ken”

18 grudnia na Instagramie @barbiethealbum pojawił się krótki klip, w którym Ryan Gosling i Mark Ronson wspólnie nagrywają coś w bardzo świątecznie udekorowanym studiu. Filmik ten zapowiadał „Im Just Ken (Merry Kristmas Barbie)”, które pojawiło się na wszystkich muzycznych serwisach streamingowych oraz z oficjalnym teledyskiem dziś, 20 grudnia. Okazało się, że nie była to jedyna świąteczna niespodzianka!

Jak powstało „I’m Just Ken (Merry Kristmas Barbie)”?

Historię powstania nowej, świątecznej wersji piosenki Kena na swoim Instagramie opowiedział Mark Ronson, który odpowiadał za produkcję „Barbie The Album”:

Po raz pierwszy nagraliśmy tę piosenkę [„I’m Just Ken”] w marcu 2022 roku w studiu Eastcote w północnym Londynie. Nigdy nie spotkałem Ryana i byłem trochę pod wrażeniem, kiedy wszedł do tego prostego studia, w którym kiedyś nagrywali płyty The Clash. […] Andrew i ja napisaliśmy piosenkę z różnymi sekcjami, wieloma modulacjami, a wokal był momentami dość wytrącony z równowagi. Cóż, wystarczyły mi 2 lub 3 rozgrzewki, aby zdać sobie sprawę, że [Ryan] nie tylko będzie w stanie poradzić sobie z wokalem, ale że to znacznie przekroczy wszystko, na co Andrew i ja mogliśmy liczyć. Nie tylko wniósł łamany falset, mocny growl i wszystko pomiędzy, ale wniósł emocjonalny rezonans wielkiego aktora, który grał rolę przez ostatnie 6 miesięcy.

Nie widzieliśmy się ponownie przez 18 miesięcy, ale oczywiście byłem podekscytowany, widząc, jak świat zakochuje się w jego występie i w pewnym stopniu wiem, że nasza piosenka była tego częścią. Przejdźmy do listopada, kiedy całkowicie mnie zaskoczył na gali rozdania nagród jednym z najładniejszych/najzabawniejszych wstępów w historii.

Od tego czasu zaczęliśmy pisać SMS-y i rozmawiać o muzyce. Powiedziałem mu, że marzyłem o tym, że wykonamy tę piosenkę na żywo, więc zaczęliśmy myśleć, jak to mogłoby brzmieć. Bardzo chciałem też pokazać tę piosenkę w innym kontekście — zażądał, żebym zaśpiewał „Full Ronson” z aranżacją. Wysłałem mu tę wersję w zeszły wtorek, a on ją odkopał i brzmiało to tak cholernie świątecznie, że pomyśleliśmy: „Człowieku, czy możemy to wydać w tydzień?!”

Ponieważ to ja puszczam „Someday at Christmas” Steviego dzień po Święcie Dziękczynienia, bardzo mi to odpowiadało. Więc nagrał ponownie wokale i oto jesteśmy, tydzień później serwujemy tę wersję, którą kochamy, 5 dni zanim ktokolwiek będzie chciał słuchać świąteczne nagrania, ale czasami trzeba to zrobić dla zabawy (i może trochę dla Barbie ).

Wesołych Świąt, mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić xx

„Ken The EP” – jeden hit w czterech odsłonach!

„Ken the EP” składa się z czterech utworów: wersji klasycznej „I’m Just Ken” znanej z filmu, wersji świątecznej („Merry Kristmas Barbie”), wersji akustycznej („In My Feelings Acoustic”) i wersji tanecznej („Purple Disco Machine Cover”). Każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i każda z nich zasługuje na miano przeboju! „Ken The EP” po prostu pełen hitów na każdą okazję minialbum.

W przeciwieństwie do „Barbie The Album” niestety nie został jeszcze wydany na żadnym nośniku fizycznym, więc miejmy nadzieję, że szybko pojawi się na płycie kompaktowej, kasecie i kolorowym winylu, który za rok będziemy mogli znaleźć pod choinką!

Ryan Gosling i „I’m Just Ken” – nominacje

Utwór zyskał uwielbienie fanów filmu „Barbie” oraz fanów Ryana Goslinga na całym świecie! W chwili, gdy piszę ten akapit „I’m Just Ken” ma 95 643 183 odsłuchania na Spotify. Piosenka została doceniona także przez krytyków filmowych oraz osoby związane z branżą muzyczną. Do tej pory Ryan Gosling został nominowany za „I’m Just Ken” do czterech nagród! Oto lista:

  1. Nagroda Grammy: Najlepsza piosenka nagrana do mediów wizualnych
  2. Złoty Glob: Najlepsza piosenka
  3. Nagroda Satelita: Najlepsza oryginalna piosenka
  4. Nagroda Critics’ Choice: Najlepsza piosenka

Co ciekawe, w tych samych kategoriach zostały nominowane jeszcze inne piosenki z „Barbie The Album”. Z pewnością emocje podczas rozdania nagród będą ogromne, jednak my kibicujemy Ryanowi i Kenowi!

Sam aktor został nominowany za rolę Kena w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy do nagród: Złote Globy, Satelity, Saturny, Critics’ Choice, AACTA – NAGRODY MIĘDZYNARODOWE. Otrzymał także nominacje od Bostońskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Chicago (CFCA) i GOTHAM, jednak nie otrzymał nagrody. Póki za rolę Kena został uhonorowany statuetką przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Atlanty (AFCC). Czekamy jeszcze na najważniejsze nominacje – do Oscarów, a potem trzymamy kciuki za jak największą liczbę zwycięstw.

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz też: Greta Gerwig nakręciła „Barbie” – 10 ciekawostek o filmie i obsadzie

Greta Gerwig nakręciła „Barbie” – 10 ciekawostek o filmie i obsadzie

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News