Praca zdalna – 5 pomysłów jak pracować z domu

praca zdalna

W dobie pandemii nie jest łatwo o znalezienie dobrej pracy, szczególnie w gastronomii czy usługach, nad którymi cały czas ciąży widmo lockdownu. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest praca zdalna. Dowiedz się, w jaki sposób można zarabiać pieniądze, nie wychodząc z domu.

Na Facebooku czy stronach z ogłoszeniami wprawdzie znaleźć można intrygujące, nieco dziwnie skonstruowane oferty gwarantujące szybki zysk przy zerowych kwalifikacjach, ale nie warto kontaktować się z takimi pracodawcami, bo sprawa bardzo często dotyczy piramid finansowych i innych dziwacznych wytworów ludzkiej wyobraźni.

praca zdalna

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Copywriter

Na pierwszy ogień leci propozycja dla osób, które nie mają problemów ze składaniem sensownych zdań, ortografią i interpunkcją. Copywriterzy to ludzie, którzy są w stanie napisać wszystko – od opisu produktów do sklepów internetowych do specjalistycznych tekstów blogowych na strony firm zajmujących się fotowoltaiką czy obróbką CNC. W praktyce każda z obecnie funkcjonujących na rynku branż potrzebuje ludzi, którzy umieją pisać, więc ofert znaleźć można mnóstwo.

Copywriterzy mogą działać na własną rękę, samemu szukając zleceń, lecz mogą również podjąć współpracę z agencją, która ma stałą bazę klientów. Początkujący adepci tego zawodu mogą próbować swoich sił w takich miejscach, jak Conture.pl, GoodContent.pl czy CopyNow.pl.

Grafik komputerowy

Z grafikami sprawa jest bardzo podobna, ponieważ wszystkie firmy, których strategia marketingowa zakrawa o internet, potrzebują estetycznych plansz, stron czy obrazków. Zawód ten jest skierowany dla osób, które charakteryzuje przede wszystkim wyczucie dobrego smaku i estetyki; istotna jest również umiejętność posługiwania się mniej lub bardziej zaawansowanymi programami do obróbki obrazów.

Dzięki temu mogą śmiało szukać zleceń takich jak zaprojektowanie logo firmy, stworzenie warstwy graficznej całej strony internetowej i inne prace tego rodzaju. Choć konkurencja na rynku jest duża, to nawet początkujący graficy z pewnością będą w stanie znaleźć coś dla siebie. Warto szukać chociażby na takich stronach jak RocketJobs.pl.

Tłumacz tekstów

W tym wypadku mamy propozycję pracy przede wszystkim dla osób, które opanowały jakikolwiek język obcy do perfekcji. Oczywiście większość z nas posługuje się biegle angielskim, ale trzeba wiedzieć, że obecnie konkurencja na rynku jest tutaj niezwykle duża. W związku z tym warto zastanowić się nad nauką jakiegoś bardziej niszowego języka – mowa tu o czeskim, niderlandzkim czy rumuńskim.

Osoby władające tymi językami z pewnością bez większych problemów znajdą pracę polegającą na tłumaczeniu tekstów. Jeśli jednak znasz niemiecki, angielski czy rosyjski, też możesz szukać zleceń mimo znacznie większej konkurencji. Biegłość jest tutaj wymogiem, bez którego nie dostaniesz pracy jako tłumacz ani angielskiego, ani tureckiego.

praca zdalna

Specjalista ds. social mediów

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie większości firm bez ich rozwoju w social mediach. I tutaj pojawiasz się Ty, jeśli dysponujesz wiedzą oraz umiejętnościami w tym zakresie. Choć może się wydawać, że sprawa jest banalnie prosta, to ogarnianie social mediów jest znacznie bardziej skomplikowane od wrzucania postów na Facebooka. Istotne jest tutaj odpowiednie planowanie, rozsądek oraz doświadczenie.

Wiedzę oraz umiejętności można obecnie nabyć bez większych problemów, wybierając się na kursy związane z obsługą social mediów – w trakcie kilkudniowego szkolenia, najczęściej online, poznasz wszelkie tajniki Facebooka, Twittera czy Instagrama. Jeśli chodzi o szukanie pracy – tutaj również trzeba zwrócić uwagę na RocketJobs czy specjalistyczne grupki na Facebooku, takie jak Praca w social media czy Praca w mediach. Kiedy będziesz je regularnie przeglądał, z pewnością trafi ci się praca zdalna, z której będziesz zadowolony.

Praca zdalna jako korepetytor

Jeśli posiadasz wiedzę z jakiegokolwiek szkolnego przedmiotu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić się jako korepetytor. Ale czy możliwa jest w tym zakresie praca zdalna? Oczywiście! W końcu mamy dostęp do komunikatorów takich jak Skype czy Teams, na których w dobie pandemii coraz więcej korepetytorów udzielało lekcji.

Jeśli chodzi o “profesję”, wybór jest tutaj obszerny zarówno jeśli chodzi o przedmiot (lub przedmioty), jak i grupę wiekową. Matematyka dla piątoklasistów? Język polski dla licealistów i uczniów techników? Wszystko zależy od tego, z jakim materiałem czujesz się najlepiej. Portale, na których możesz reklamować swoje usługi, to między innymi e-korepetycje.net czy preply.com/pl, ale możesz również zamieścić ogłoszenie na OLX czy grupkach na Facebooku. Spróbuj znaleźć pracę zdalną z domu na Jooble w kategorii praca zdalna.

Zobacz również: O co chodzi z Waithood?

Waithood – kiedy w świecie VUCA zaczyna się dorosłość?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News