Popkultura na ulicy

Francuski artysta pod pseudonimem OakOak, specjalizujący się w street arcie, wprowadza na ulice ikony popkultury. Wkomponowane w miejską zabudowę, kolorowe, zabawne. Artysta zupełnie zmienia przez to to, co pospolite, bądź uszkodzone.

Postaci czy obiekty tworzą iluzję poprzez integrację z otaczającym światem. Wydają się być naturalną częścią, jakby ich powstanie było z góry zaplanowane. Często niewielkie rozmiarowo lub ukryte, lecz umiejscowione z głową, układają się w ciekawe aranżacje. Wśród nich możemy odnaleźć bohaterów The Simpsons, mistrza Yodę, Pacmana, a nawet pianki Mashmallows. To istny hołd dla postaci z kreskówek. Lekkie, zabawne, a przy tym genialne. Kompozycja z pewnością pełni kluczową rolę.

oakoak2

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


OakOak pozostawia po sobie „ślady” w miejscach, do których podróżuje (między innymi w Anglii, Tajlandii, Chinach, we Francji i Włoszech). Znajduje tam niedoskonałości na ścianach czy ulicy, a następnie naprawia za pomocą swoich prac. Zwraca uwagę na miejsca, których nie dostrzegłaby duża grupa ludzi. Charakteryzuje się prostotą, a ta przysporzyła mu wielu fanów. Jak sam twierdzi, bez ulicy jego sztuka nie mogłaby istnieć.

oakoak3

oakoak4

oakoak5

oakoak6

oakoak7

oakoak8

oakoak9

oakoak10

oakoak11

popculturestreetart1-640x470

popculturestreetart2-640x460

popculturestreetart3-640x485

popculturestreetart4-640x465

popculturestreetart6-640x468

popculturestreetart8-640x427

popculturestreetart9-640x458

Zainteresowani kolejnymi pracami artysty mogą śledzić jego stronę oakoak.fr.

tekst | Aleksandra Berezowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News