Plastikowe wędkowanie. Od teraz turyści w Amsterdamie mogą połączyć zwiedzanie miasta ze sprzątaniem kanałów

Ludzie na łódkach

Podczas następnej podróży do Amsterdamu, warto dodać do listy rzeczy do zrobienia nową atrakcję, czyli wędkarstwo. Tylko zamiast ryb, będziecie łowić tworzywa sztuczne pływające w tamtejszych kanałach.

Dwugodzinna wędkarska przygoda w kanałach Amsterdamu to propozycja od firmy Plastic Whale. To pierwsza na świecie firma, która profesjonalnie zajmuje się wędkarstwem tworzyw sztucznych, a pomysł na nią narodził się już 7 lat temu. Wówczas celem firmy było zbudowanie z wyłowionych tworzyw jednej łodzi. Dzisiaj, Plastic Whale posiada już 10 takich łodzi, wszystkie zostały zbudowane z wyłowionego z rzek plastiku.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nadanie drugiego życia wyłowionym odpadom to misja, która przyświeca firmie. By to osiągnąć, Plastic Whale organizuje wycieczki za pośrednictwem Airbnb. W ramach 2-godzinnej trasy, turyści mogą zobaczyć historyczne centrum Amsterdamu z poziomu kanałów, a przy okazji za pomocą dostępnych sieci, zbierać śmieci znajdujące się w wodzie.

Zysk ze sprzedaży wycieczek jest częściowo przekazywany lokalnym inicjatywom, które również przyłączyły się do misji rozwiązania problemu zanieczyszczenia wód plastikowymi odpadami.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News