Picie herbaty przyczyną chorób psychicznych?

Dziewczyna wyrywająca się pracownikom szpitala psychiatrycznego

Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że picie kawy w nadmiernych ilościach nie jest zbyt zdrowym nawykiem. Okazuje się jednak, że kobiety żyjące w XIX wieku trafiały do zakładów psychiatrycznych, bo… piły za dużo herbaty.

Jeśli jesteś kobietą i kochasz herbatę, to lepiej uważaj. Lekarze w XIX wieku miewali dość dziwaczne diagnozy i pomysły na przyczyny niektórych schorzeń (dodatkowo trzeba przyznać, że bywały one nieco seksistowskie). Kilka stuleci temu istniało przekonanie, że picie herbaty prowadzi do omamów, a co ciekawsze – alkoholizmu. Zagrożone, jak już zostało powiedziane, były jedynie kobiety.

To nie żarty. W 1886 roku, The Medical Journal opublikował list, w którym doktor z Edynburga napisał wprost: Nadmierne picie herbaty wśród kobiet często prowadzi do problemów alkoholowych. Jeśli nadal nie wierzycie w to, co czytacie (my też trochę nie), mamy dla was fragment dokumentu z Trans-Allegheny Lunatic Asylum znajdującego się w zachodniej części stanu Wirginia. Ósma pozycja od góry to właśnie omawiana przez nas kwestia, fachowo nazwana Abuse of Tea.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Fragment dokumentu z zakładu psychiatrycznego

Cieszmy się, że żyjemy w (teoretycznie) bardziej racjonalnych czasach.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News