Paryskie muzeum na jeden dzień umożliwi zwiedzanie nago

Grupa nagich osób jadąca w górę schodami ruchowymi, naprzeciwko nich żółty obraz - dzieło sztuki współczesnej.

Paryskie muzeum poświęcone sztuce współczesnej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Naturystów organizuje oprowadzanie kuratorskie, podczas którego zarówno zwiedzający, jak i oprowadzający będą… nago.

To nietypowe wydarzenie ma charakter zamknięty i nie zostało ogłoszone na oficjalnej stronie Palais de Tokyo, a jedynie przez organizację zrzeszającą naturystów, które podkreśla, że jest to pierwsze tego typu wydarzenie we Francji.

Zobacz także: Jak wyglądają spotkania współczesnych hippisów?

Grupa nagich osób wchodzi po schodkach do pomieszczenia ze światłem ultrafioletowym.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Oprowadzanie odbędzie się 5 maja o godzinie 9:30, przed otwarciem bram dla wszystkich o godzinie 12:00. Wejście jest darmowe, ale zapisy na listę, która ograniczała się do 150 osób, zostały już zamknięte. Mimo to, wydarzenie na Facebooku przyciągnęło uwagę ogromnej ilości osób: ponad 3 tysiące deklaruje, że weźmie w nim udział, a niemal 25 tysięcy wyraziło zainteresowanie.

Rysunek przedstawiający sześć nagich osób stojących w dużym białym wnętrzu z żółtymi ścianami. Napis "Visite naturiste du Palais de Tokyo, 5 mai 9.30"

Większość z zapisanych na listę to młode kobiety w wieku 20-30 lat, na liście rezerwowej znajduje się kilkaset osób, mówi rzecznik stowarzyszenia. Ugrupowanie, które organizuje także inne atrakcje dla naturystów, jak water polo, wycieczki rowerowe czy kręgle, ma na celu propagowanie tego typu działalności i zainspirowanie innych instytucji do współpracy.

Tekst: Maja Lipiec

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News