Osiem rzeczy, które robisz źle pod prysznicem

Kobieta oblewająca się wodą ze słuchawki prysznicowej

Dla wielu ludzi prysznic jest codziennym rytuałem. Jeżeli jesteś millenialsem, zapewne dzielisz jedną łazienkę ze swoimi współlokatorami. Dla niektórych jest to jedyne miejsce, gdzie mogą mieć chociaż trochę prywatności. Poza tym, czy jest wiele lepszych rzeczy od wygrzewania się pod prysznicem? Niestety okazuje się, że nawet prysznic możemy wziąć źle. Oto osiem prostych zasad jak wziąć prysznic dobrze.

  1. Zostawiasz gąbkę pod prysznicem

Co z tego, że ma ładny kolor, skoro jest siedliskiem bakterii? Gąbki przy myciu zbierają z ciała martwy naskórek, który staje się pokarmem dla niechcianych organizmów. Zwłaszcza kiedy jest mokra. Chyba nie chcesz, dać bakteriom powodu do używania przysłowia wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej?

Jeż leży w umywalce. Leży igłami do wody

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

  1. Codziennie myjesz włosy

Dużo się mówi o tym, jak często myć włosy. Nie ma złotej zasady. Zaufaj swojej intuicji.. Jeżeli twoje włosy wydają się przetłuszczone, nawet zaraz po prysznicu, wtedy wiedz, że myjesz je za często. Zbyt częste używanie detergentów sprawia, że włosy tracą swoje naturalne olejki. Zrezygnuj z częstego namydlania i odżywek, a jakość włosa wróci do normy.

Mały szczur myje główkę pod kranem

  1. Bierzesz zbyt długie gorące prysznice

Długi ciepły prysznic może czynić cuda z Twoją zmęczoną psychiką, ale zbyt długie przebywanie w takiej kąpieli może sprawić, że twoja skóra będzie przesuszona. Każdy prysznic powyżej piętnastu minut wyrządzi więcej krzywd niż korzyści. Pomyśl o tym.

Czarnoskóry tańczy z gąbką i czepkiem pod prysznicem

  1. Unikasz zimnych kąpieli

Serio. Zimna woda zdrowia doda, jak mówi stare polskie porzekadło. Branie zimnych pryszniców pomaga we wzmacnianiu systemu odpornościowego i cyrkulacji krwi. Sprawia, że mięśnie regenerują się szybciej. Pomaga w stresie i zwalczaniu symptomów depresji. Następnym razem nie odkręcaj gałki z ciepłą wodą. Twoje ciało ci podziękuje.

Facet wsadza głowę pod zimny prysznic

  1. Wycierasz się ręcznikiem

Wycieranie się ręcznikiem sprawia, że skóra jest podrażniona. Dodatkowo wycierasz naturalne substancje znajdujące się na skórze. Przez to możesz odczuwać suchość skóry. Następnym razem spróbuj się ręcznikiem delikatnie oklepywać. Dokładnie tak jak gdyby twój znajomy wygrał ważną nagrodę.

Facet tańczy w różowym ręczniku

  1. Twoja maszynka ma sześć ostrzy

Nie. Są one zupełnie niepotrzebne. Nie tylko przepłacasz za maszynkę, ale zdzierasz najbardziej zewnętrzną warstwę naskórka. Takie maszynki golą zbyt blisko skóry, co przekłada się na podrażnienia i pogorszenie jej kondycji. Dwa ostrza w zupełności wystarczą.

Kobieta cała w piance goli nogę

  1. Nie używasz balsamu po kąpieli

Twoje pory są najbardziej otwarte zaraz po kąpieli. To sprawia, że są wtedy podatne na wchłanianie wilgoci i magazynowanie jej w skórze. W ten sposób sprawisz, że skóra na długo pozostanie nawilżona.

Azjata smaruje się balsamem

  1. Myjesz twarz pod prysznicem

Gorąca woda i natrysk sprawia, że skóra twarzy zostaje wypłukana ze wszystkich właściwości odżywczych. Koreańscy spece od urody polecają delikatne przemywanie twarzy ciepłą wodą w umywalce. Rób to, jeżeli chcesz, żeby spotkania z osobą po drugiej stronie lustra, były  przyjemniejsze.

Czytaj również: 7 zbędnych części ciała: A Ty, których nie potrzebujesz?

Kot wsadza głowę pod bieżącą wodę

 Tekst: Jeremi Pedowicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News