Kochacie włoską kuchnię? W ten weekend będziecie mogli spróbować popisowych dań włoskich restauratorów

Dwójka kucharzy i stół z jedzeniem i piciem

Jak otwierać sezon, to tylko we włoskim stylu. Wielkimi krokami zbliża się Martini Time Food Festival. To idealna okazja, by poczuć włoski klimat popołudniowego aperitivo!

Martini Time Food Festival odbędzie się 7-9 czerwca w warszawskiej Elektrowni Powiśle. Obok najlepszych włoskich restauracji w naszym kraju, na festiwalu pojawią się restauratorzy prosto z Włoch – z Wenecji, Mediolanu czy z regionu Emilia-Romania, którzy przygotują swoje popisowe dania, klasyki włoskiej kuchni. A oto oni!

Dario Guidi – Szef i właściciel Antica Osteria Magenes, rodzinnej restauracji, którą prowadzi wspólnie z bratem sommelierem i jednocześnie managerem od 2007. Studiował marketing, ale pasja do gotowania, przekazywana z pokolenia na pokolenie, przez babcię i mamę, zaprowadziła go finalnie do kuchni. Jest kucharzem samoukiem, po krótkim doświadczeniu, zdobytym w gwiazdkowej restauracji, gdzie poznał wyrafinowaną i pełną technik gastronomię, wrócił do rodzinnej Osterii, by rozpocząć nowy rozdział rodzinnego biznesu. Inna, współczesna filozofia Dario, będąca wynikiem niestrudzonej ciekawości i stałej otwartości na eksperymenty, z silnym zakorzenieniem w tradycji, jest znakiem charakterystycznym jego kuchni.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dwóch mężczyzn - jeden w stroju kucharza, drugi w koszuli z muchą

Mediolańska restauracja z wielopokoleniową historią, z kreatywną, zaskakującą kuchnią. Inspirowana lokalnością i tradycją. Popisowe danie szefa kuchni to risotto szafranowe Giallo Milano 2010, kotlet alla milanese z puree Robuchon, limoncina gnocchi z migdałami i czerwonymi krewetkami, ramen czy jagnięcina z sosem rumiankowym, jogurtem, kuminem i bakłażanem.

Federico D’Amato – 30-latek, który gastronomię zna i rozumie od urodzenia. Jego Rodzicami bowiem są Fulvia i Gianni D’Amato, twórcy dwugwiazdkowej restauracji Il Rigoletto. Od najmłodszych lat eksperymentuje, smakuje i chłonie magię kuchni. Po ukończeniu szkoły średniej, w wieku 20 lat, rozpoczął pracę na sali, przez 4 lata uczył się i poznawał każdy detal doskonałej obsługi Gościa. To jednak magia kuchni była dla Federico jedynym miejscem, gdzie chce się rozwijać i z którym chce się związać na stałe, stąd zdecydował o poszerzeniu swoich doświadczeń o staże u wybitnych szefów, w tym m.in. w D’O u szefa Davide Oldani, (1* Michelin) czy w Le Puits Saint-Jacques u szefa Bernarda Bach (2** Michelin).

Czarno-białe zdjęcie dwóch mężczyzn

Niestety na skutek trzęsienia ziemi, które niemalże całkowicie zniszczyło rodzinną restaurację, zdecydował się na powrót i wsparcie rodziców w odbudowie biznesu. Po latach przejęli restaurację Caffè arti e Mestieri, malowniczo zlokalizowaną w sercu Emilia-Romania. Serwują w niej regionalną, włoską kuchnię, kreatywną i pełną pasji, gdzie tradycja i najlepszy produkt, szacunek dla miejsca pochodzenia grają główną rolę.

Caffè arti e Mestieri to wyjątkowo malowniczo położona restauracja w sercu Emilia-Romania. Federico, Gianni i Fulvia prowadzą ją od 2013 roku, zlokalizowana jest w zabytkowym budynku w centrum miasta. Dzięki serwowanym daniom, jest cenionym i ważnym miejscem dla innowacyjnej włoskiej kuchni, z doskonałym serwisem i serdeczną gościnnością

Marco Galtarossa – 30-latek, urodzony w Camposampiero, dla którego precyzja i kreatywność to największe zalety. Absolwent Abano Hospitality School. W trakcie studiów, po zakończeniu letnich semestrów, odbywał liczne staże i praktyki, m.in. w Hotelu Excelsior w Wenecji, Cavallino Bianco w Ortisei, restauracji El Molin w Cavalese, następnie trudne, ale interesujące doświadczenie u Carlo Cracco w Mediolanie, kolejno Hotel Europa&Regina w Wenecji czy Villa Feltrinelli (z szefem kuchni Stefano Baiocco odbywa staże u Robuchona w Paruży czy w Joia w Mediolanie). W Enoteca Pinchiorri we Florencji, doskonali techniki i klasyczną kuchnię. Osiem miesięcy później nawiązuje trzyletnią współpracę z szefem Nicola Dinato, która biegnie przez Tickets Alberta Adrii, kopenhaską Nomę i wreszcie objęcie restauracji Zanze XVI w listopadzie 2018 roku.

Kucharze przy pracy

W murach historycznej Trattoria della Zanze, wzdłuż Fondamenta dei Tolentini, powstało miejsce adresowane do wszystkich, którzy chcą poczuć ducha dawnej Wenecji znajdując na talerzach wyszukaną kuchnię. Każdego dnia szef kuchni Marco Galtarossa starannie selekcjonuje produkty z najlepszych lokalnych targów, od sprawdzonych dostawców, tworząc następnie unikalne doświadczenie gastronomiczne.

Szefowie przygotują klasyki włoskiej kuchni, dania charakterystyczne dla regionu, z którego pochodzą. Zaskoczą nas też niestandardowymi połączeniami w swoich daniach, zaserwują m.in.: Risotto z lukrecją, pudrem z kawy i cytryny, Szczupaka w tradycyjnej, weneckiej marynacie, Burgera z językiem wołowym, kremem z czerwonej kapusty i majonezem z tuńczyka, Risotto z zielonym groszkiem i różą.

Wstęp na Martini Time Food Festival jest bezpłatny, a więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie oraz wydarzeniu na Facebooku.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News