Oscar – niespełnione marzenie Leonardo

Jak wiemy Leonardo DiCaprio ma ustawicznego pecha, jeśli chodzi o zdobywanie Oscarów. W nominacjach jest całkiem niezły, dostał ich dosyć sporo, a pierwszą do tejże nagrody otrzymał już 22 lata temu za rolę w filmie Co gryzie Gilberta Grape’a. Jak to mawiają – tak blisko, a tak daleko. Czy teraz mu się uda?

Kilka dni temu otrzymał statuetkę Golden Globe, która bywa traktowana jako prognoza przed Oscarami. Teraz otrzymał piątą nominację do nagrody Akademii. Zatem szanse są, ale czy Leo uda się w końcu zdobyć wymarzoną statuetkę?

Zastanawiając się, co stoi za oscarowymi porażkami tak pożądanego aktora Hollywood, postanowiliśmy zrobić listę 5 filmów, za które naszym zdaniem aktor powinien był dostać nagrodę.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


TITANIC (1997)

GIF_titanic_jacks_hair

Kiczowaty czy też nie, ale wszyscy film znają i chętnie do niego wracają. Młody, przystojny i plasujący się na niskim szczeblu drabiny społecznej – filmowy Jack skradł serca wielu kobietom. I choć wytwórnia nalegała, aby w rolę Jacka wcielił się Matthew McConaughey, James Cameron uparcie wstawiał się za Leonardo DiCaprio.

ZŁAP MNIE, JEŚLI POTRAFISZ (2002)

catch me

Historia ta, oparta na faktach, przyniosła Leo duży rozgłos, dając mu tym samym wysoką notę nie tylko na Filmwebie. Film ogląda się z zapartym tchem, a duża zasługa w tym właśnie filmowego Franka Abegnale’a.

WYSPA TAJEMNIC (2010)

wyspa tajemnic

Jest to film trzymający w napięciu do ostatniej sceny. Martin Scorsese wciąż w formie, Leonardo również. Każdy kto jeszcze tego filmu nie widział, powinien czym prędzej zasiąść do oglądania i na swój sposób zinterpretować zakończenie.

WILK Z WALL STREET (2013)

wilk z wall street

Jedni z chęcią do niego wracają, drugich zaś razi wulgarność i obrażające uczucie przyzwoitości sceny. Wiemy jedno – Leonardo pokazał w nim swój znakomicie rozbudowany warsztat aktorski, a to się liczy. Obstawiano, że za rolę w tym filmie nagrodę ma praktycznie gwarantowaną. Rzeczywistość zweryfikowała i zgarnął mu ją sprzed nosa Matthew McConaughey za film Witaj w klubie.

WIELKI GATSBY (2013)

greatgatsby5

Nostalgiczny, tajemniczy, wspaniały – te słowa trafnie opisują tytułowego Gatsby’ego. Ciężko przebić Roberta Redforda z filmu z 1974 roku, który również wcielił się w tę rolę. Tylko komuś tak zdolnemu jak Leonardo DiCaprio mogło się to udać. Zachęcamy do obejrzenia obu wersji filmu, aby mieć porównanie. Zarówno tej z 1974, jak i z 2010 roku.

Filmów tych jest o wiele więcej, my ukazaliśmy wam tylko namiastkę. Z niecierpliwością wyczekujemy 28. lutego, kiedy to marzenie ściętej głowy może się spełnić. Mowa tu o roli Leo w filmie Zjawa, która to wymagała z jego strony dużego wysiłku fizycznego. Mamy nadzieję, że komisja to dostrzeże. Trzymamy mocno kciuki i kibicujemy!

zdjecie na okladke

tekst | Kasia Sinet

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News