Najlepsze podcasty kryminalne – TOP 5 najlepszych polskich podcastów true crime

najlepsze podcasty kryminalne

W ostatnich czasach podcasty true crime cieszą się ogromną popularnością. Przyszły do nas z tak zwanego Zachodu i na stałe zagościły w Polsce. W związku z obszernym wyborem warto wybrać najlepsze podcasty kryminalne dostępne w naszym kraju.

Podcasty true crime to nic innego, jak opowieści o prawdziwych morderstwach, zaginięciach czy innych sprawach kryminalnych. Poszczególne odcinki są poparte z reguły dogłębnym researchem, w związku z czym mamy do czynienia nie tylko z treściami rzetelnymi, ale również niezwykle interesującymi. Niektórzy twórcy potrafią w doskonały sposób budować napięcie, dzięki czemu bardzo często możemy czuć się zupełnie tak, jak w trakcie seansu najlepszych thrillerów czy nawet horrorów.

5. Zagadki kryminalne (Karolina Anna)

Zaczniemy od formatu niezwykle interesującego – Karolina Anna zaczynała od kanału na YouTube, a konkretniej od tutoriali makijażowych. Z czasem jej treści nieco ewoluowały i obecnie możemy słuchać, jak Karolina opowiada nam o najciekawszych zagranicznych sprawach kryminalnych. Jej sposób mówienia jest bardzo wyważony i elokwentny; dzieli się suchymi faktami, w związku z czym Zagadki kryminalne to podcast niezwykle rzetelny i profesjonalny.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


4. Prawdziwe zbrodnie (dwie Karoliny)

Kolejna forma, która jest nieco luźniejsza od typowych podcastów kryminalnych. Tutaj mamy do czynienia z rozmową dwóch koleżanek; głównym wątkiem rozmowy zawsze jest prawdziwa sprawa kryminalna, na przykład morderstwo czy zaginięcie, ale próżno szukać tu strachu czy dreszczy. Wszystko dlatego, że sympatyczne dziewczyny po drodze poruszają wiele innych tematów, są niezwykle zabawne i opowiadają o wszystkim w bardzo luźny sposób.

3. Zbrodnie zapomniane

Przechodzimy do formuły bardziej znanej z typowych podcastów kryminalnych – Zbrodnie zapomniane w przejrzysty, przystępny i rzeczowy sposób opowiada o morderstwach, o których obecnie już rzadko się mówi. Należy docenić autorkę podcastu przede wszystkim za rzetelny research oraz ogromną pasję, z którą opowiada o kolejnych sprawach.

2. Piąte: nie zabijaj (Justyna Mazur)

Justyna Mazur jest jedną z osób, które bez wątpienia rozpropagowały w Polsce format, jakim są podcasty kryminalne. Zajmuje się tym od bardzo długiego czasu i nieustannie odnajduje nowe sprawy, które miały miejsce na terenie naszego kraju. Opowiada w sposób ciekawy i luźny, ale kiedy jest to konieczne, potrafi w doskonały sposób budować napięcie. Odcinki są przemyślane oraz niezwykle angażujące. Najlepsze podcasty kryminalne? Justyna Mazur zawsze w czołówce!

1. Kryminatorium (Marcin Myszka)

Tutaj mamy do czynienia z prawdziwym gigantem na polskiej scenie podcastowej. Jeśli chodzi o najlepsze podcasty kryminalne pod względem merytorycznym oraz technicznym, Marcin Myszka nie ma sobie równych. Przekazuje nam swoją ogromną pasję i opowiada o dziesiątkach godzin spędzanych w archiwach i bibliotekach w poszukiwaniach informacji na temat wybranych przez siebie spraw. Zdecydowanie warto zapoznać się z tym podcastem.

Zobacz także: Jaki sprzęt do nagrywania podcastów wybrać?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News