Marina Abramović w projekcie „The Life” pojawia się jako wirtualna rzeźba

Kobieta w czerwonej sukience na czarnym tle

Gdy Marina poprzednim razem zagościła w londyńskiej Galerii Serpentine, występowała przez 512 godzin. Teraz artystka powraca w nowym projekcie.

The Life to 19-minutowa instalacja, która przenosi Ambramović do wirtualnej rzeczywistości. Zwiedzający po założeniu specjalnych okularów VR mogą zobaczyć artystkę jako wirtualną rzeźbę przemieszczającą się po obszarze instalicji, jak gdyby przybyła z zupełnie innego wymiaru.

Abramović w wirtualnej wersji wygląda na tyle realnie, że odwiedzający wystawę muszą się zastanowić, czy na pewno widzą to, co widzą. Zresztą, dobrze wiecie, że jeśli mówimy o Ambramović, nie ma mowy o żadnych niedociągnięciach. Jej wirtualne alter ego zostało stworzone przy użyciu 36 kamer, a następnie obrobione tak, by wyglądało, jakby artystka faktycznie znajdowała się w pomieszczeniu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Projekt The Life kontynuuje obsesję Abramović na temat sztuki performance i materialnej nieobecności. Fakt, że projekt można powtórzyć w dowolnym miejscu na świecie, chociaż mnie tam fizycznie nie ma, jest oszałamiający. Mogę być w każdym miejscu na planecie — mówi Ambramović w komunikacie prasowym.

Czytaj również: Wystawy, które powinniście zobaczyć w najbliższym kwartale

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News