Młodzieżowe Słowo Roku: co znaczy Rel, Sigma i Oporowo?

rel sigma oporowo

Znamy wyniki konkursu, który interesuje głównie osoby nieco starsze, lubujące się w narzekaniu, że ta młodzież dzisiejsza śmiesznie mówi i że kiedyś się tak dziwnie nie mówiło. Rel, Sigma i Oporowo – tak prezentuje się podium.

Co oznaczają te słowa? Zapraszamy na krótki przewodnik po młodzieżowym slangu.

1. REL

Niekwestionowanym zwycięzcą jest słowo Rel. Jego geneza jest prozaiczna – wywodzi się od angielskiego zwrotu relatable. Używamy go, kiedy się z czymś zgadzamy albo utożsamiamy. Początkowo było używane głównie w przestrzeni internetowej, ale szybko przeniosło się również do rzeczywistości.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Przykład użycia słowa Rel:

– O Boże, kocham nowego marszałka Sejmu.

– Rel.

2. SIGMA

Sigma to mężczyzna intrygujący, niezależny i osiągający sukcesy; taki, obok którego nie można przejść obojętnie. Jest wartościową osobą, ale przy okazji skromną, nie afiszującą się swoimi sukcesami. Zdecydowanie da się go lubić, a już na pewno podziwiać. Można śmiało używać tego słowa zamiennie z Giga-Chadem i warto nadmienić, że kobieta też może być Sigmą.

Przykład użycia słowa Sigma:

– Szymon Hołownia to prawdziwy Sigma.

3. OPOROWO

Tutaj sceptycyzm rozlał się po internecie niczym zaraza. Bo kto tak mówi? To pytanie zadają sobie nie tylko wspomnieni wcześniej boomerscy komentatorzy, ale również młodzież, która została oskarżona o stosowanie tego słowa. Z kronikarskiego obowiązku należy jednak odnotować, że oporowo znaczy bardzo, mocno, w opór.

Przykład użycia słowa Oporowo:

– Marszałek jest oporowo piękny.

4. ODDAJE

Warto również wspomnieć o wyrażeniu, które zostało wyróżnione w tym konkursie – prawdopodobnie przez swoją uniwersalność i fakt, że jest używane od dłuższego czasu. Jeśli coś oddaje, to z pewnością się opłaca albo jest świetne.

Przykład użycia słowa oddaje:

– Oglądanie transmisji z Sejmu oddaje. To lepsze niż Fame MMA.

Zobacz także: Poczta Polska sprzedawała podrobiony towar

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News