Medicine At Midnight. Nowa płyta Foo Fighters

Premiera nowego krążka Foo Fighters to coś, na co fani czekali od momentu jej zapowiedzi w listopadzie. Dziesiąty album zespołu ujrzał światło dzienne 5 lutego 2021 roku i jest istną mieszanką wybuchową.

Foos są znani ze swoich energicznych kawałków, dzięki którym mamy ochotę wskoczyć na stół i szaleć niczym gwiazda rocka na koncercie. Nie inaczej jest w przypadku płyty Medicine At Midnight, która może nas zaskoczyć odświeżonym brzmieniem. Zespół skierował się w stronę pop-rocka. Znajdziemy w nim także domieszkę różnych stylów muzycznych, zaczynając od balladycznego Chasing Birds, przez tytułowe Medicine At Midnight brzmiące jak wyrwane z dyskoteki w latach 80., i kończąc na kawałku Love Dies Young, który spokojnie moglibyśmy usłyszeć w radiu. Jednak nie brak mocniejszych brzmień – No Son Of Mine to szybki kawałek w stylu Motörhead.

Foo Fighters kochają disco

Lider grupy Dave Grohl mówi, że dziesiąty album w karierze zespołu porwie słuchaczy do tańca i tak faktycznie jest. Nowe utwory z pewnością świetnie sprawdzą się na koncertach, na które mocno wyczekuje rzesza fanów. Zespół nigdy wcześniej nie stworzył tak tanecznych kawałków. Medicine At Midnight jest uczczeniem 25-lecia istnienia Foo Fighters. Słuchając tego albumu możemy poczuć się jak na szalonej imprezie urodzinowej. W wywiadzie dla Triple M Dave podkreśla, że zawsze kochał disco i nie przeszkadzało mu to w jednoczesnym uwielbianiu punk rocka i “satanistycznego metalu”.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Zobacz też: https://hiro.pl/szybkie-testy-na-covid-przyszlosc-imprez/

Szybkie testy na Covid-19 – przyszłość imprez?

Dziwny sen Dave’a Grohla

Na uwagę zdecydowanie zasługuje oprawa wizualna albumu. Każdy utwór został wzbogacony psychodeliczną wizualizacją, zawierającą old-schoolową grafikę. Aktualnie powstały trzy oficjalne teledyski do utworów: Shame Shame, Waiting On a War oraz No Son of Mine. Ten ostatni, opublikowany 6 lutego, wyróżnia się czarno-białą, komiksową stylistyką.

Za stworzeniem jednego z klipów kryje się ciekawa historia. Dave Grohl zawsze miał nietypowe, bardzo wyraźne sny. W wieku 14 lub 15 lat przyśniło mu się wzgórze, gdzie znajdowała się płonąca trumna. Podbiegł do niej i starał się uratować osobę, która znajdowała się w niej, przez co poparzył swoje dłonie. Ten sen towarzyszył mu przez resztę życia i stał się scenariuszem mrocznego teledysku do utworu Shame Shame. Wystąpiła w nim aktorka, tancerka i modelka Sofia Boutella, znana z takich filmów jak Mumia (2017) czy Climax (2018).

Medicine At Midnight to 37 minut urodzinowej imprezy zespołu Foo Fighters, która z powodu pandemii odbywa się w naszych domach. Zespół zaplanował światową trasę koncertową, której celem było celebrowanie wraz z fanami 25-lecia istnienia. Z oczywistych powodów trasa nie doszła do skutku, jednak Dave Grohl zapewnia, że ich 26-te urodziny będą prawdziwą petardą!

 

Autor: Aleksandra Oleksiuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News