Mckenna Grace i jej muzyczna szesnastka na „Bittersweet 16”

Mckenna Grace i jej muzyczna szesnastka na „Bittersweet 16”

3 marca 2023 roku po ponad roku od premiery piosenki do filmu „Pogromcy Duchów. Dziedzictwo” Mckenna Grace zaprezentowała swoje debiutanckie wydawnictwo „Bittersweet 16” – EPkę, która podsumowuje szesnasty rok życia artystki!

Od debiutanckiej piosenki do debiutanckiej EPki

19 listopada 2021 roku Mckenna Grace, aktorka znana z produkcji filmowych takich jak „Obdarowani”, „Nawiedzony dom na wzgórzu”, „Annabelle wraca do domu” i „Diabelskie nasienie”, zadebiutowała jako wokalistka z piosenką „Haunted House”. Utwór pojawił się podczas napisów końcowych „Pogromcy Duchów. Dziedzictwo”, gdzie Mckenna Grace wcieliła się w Phoebe Spangler. Artystka już wtedy zapowiedziała, że kolejne piosenki są w drodze!

Przez cały 2022 Mckenna pracowała nad nowymi kawałkami i od czasu do czasu publikowała nowy singiel, najczęściej z teledyskiem. Dzięki „do all my friends hate me?”, „You Ruined Nirvana”, „Post Party Trauma” i „Self Dysmorphia” fani początkującej singer-songwritertki mogli przekonać się, jaką tekściarską jest Mckenna Grace, jaką tematykę będzie podejmować w swoich piosenkach i jak będą one brzmiały.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jeden ze wspomnianych kawałków okazał się później singlem promującym debiutancką EPkę artystki. „Post Party Trauma” to utwór o zmiennym tempie, w którym Mckenna Grace wyrzuca z siebie emocje wywołane przez traumę po imprezie. Po pierwszym przesłuchaniu robi ogromne wrażenie przez niesamowite wokale młodej artystki oraz różnorodne melodie. „Post Party Trauma” przywodzi na myśl połączenie „Happiness is a Butterfly” Lany Del Rey z piosenkami z drugiego albumu Lorde zatytułowanego „Melodrama”.

“Napisałam tę piosenkę po tym, jak byłam na kilku imprezach, na których czułam się tak nie na miejscu, że skończyło się to płaczem przez całą drogę do domu. Czułam się niepewnie i zawstydzona, jakbym nie pasowała. W szczególności na jednej imprezie, gdzie wszyscy byli wystrojeni naprawdę fantazyjnie, a ja pojawiłam się w moim kardiganie Taylor Swift (z gigantyczną limonkową torebką) i byłam TAK zawstydzona… teraz to trochę zabawne, ale wtedy chciałam się wczołgać do dziury. W każdym razie piosenka jest dość wymowna.”

Mckenna Grace zapowiada EPkę dwoma singlami

Mckenna Grace i jej muzyczna szesnastka na „Bittersweet 16”

Pod koniec 2022 roku artystka na relacji na Instagramie zdradziła, że układa listę utworów EPki. Zanim jednak fani Mckenny poznali więcej szczegółów na YouTubie pojawił się bardzo wymowny teledysk do „Ugly Crier”. Singiel opowiada tę samą historię co „Post Party Trauma”, ale skupia się na innym aspekcie. To gitarowa piosenka o emocjach po przeżyciu traumy po imprezie.

Napisałam to po tym, jak poszłam na imprezę i poczułam się bardzo nie na miejscu. Wszyscy byli ubrani w garnitury i sukienki koktajlowe, a ja pojawiłam się w moim kardiganie Taylor Swift z torebką ze Slimerem (ostatni slajd to zdjęcie z tamtej nocy).

Płakałam w taksówce w drodze do domu (trauma po imprezie) i skończyło się na napisaniu tony piosenek w ciągu następnych kilku tygodni o poczuciu, że nie jestem wystarczająco dobra, bez względu na to, co robię i jak bardzo się staram. Jestem zwolenniczką kochania siebie zawsze, ale czasami zdecydowanie łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

„Bittersweet 16” zostało oficjalnie zapowiedziane pod koniec stycznia wraz z ogłoszeniem kolejnego singla – „Checkered Vans”. To najbardziej punkowa piosenka Mckenny, totalnie niesamowita i przywołująca w głowie filmy, gdzie wszyscy noszą Vansy w kratkę i jeżdżą na deskorolkach.

Napisałam tę piosenkę jako zabawną punkową piosenkę o zerwaniu ze skaterem… Wzięłam wiele inspiracji od Le Tigre w tej piosence. Chciałam, żeby była [piosenka] super punkową dziewczyną z lat 90.

„Bittersweet 16” – soundtrack o byciu szesnastolatką

Premierze „Bittersweet 16” towarzyszyła premiera teledysku do najlepszej piosenki z EPki, czyli. „Buzzkill Baby”. Sam utwór mocno zapada w pamięć, a Mckenna Grace hipnotyzuje głosem. „Buzzkill Baby” to jeden z najciekawszych teledysków artystki, ponieważ powstał z inspiracji filmem „Scott Pilgrim kontra reszta świata” – nawiązania są bardzo widoczne i dodają całości super klimatu.

 „Buzzkill Baby” to zdecydowanie jedna z moich ulubionych piosenek tutaj i bardzo się cieszę, że ludzie mogą się przy niej bawić.

Kiedy pisałam scenariusz teledysku do „Buzzkill Baby”, naprawdę zainspirował mnie jeden z moich ulubionych filmów „Scott Pilgrim kontra reszta świata”. To było takie zabawne obudzić moją wewnętrzną Brie Larson.

„Bittersweet 16” składa się z ośmiu piosenek o tym jak to jest mieć szesnaście lat. EPka (właściwie ze względu na ilość utworów można użyć nazwy minialbum) jest bardziej gorzka niż słodka. Kawałki znajdujące się na niej to teksty opowiadające o smutnych wydarzeniach, chwilach złości oraz negatywnych emocjach otoczone zostały pop-rockowymi, pop-punkowymi i sad girl popowymi brzmieniami. Całość jest bardzo różnorodna. Nie ma tu dwóch takich samych utworów, a każdy z nich jest tak samo fantastyczny.

Tak jak wspomniałam wcześniej „Buzzkill Baby” to najlepszy kawałek na EPce, ale trzeba też docenić pozostałe piosenki – pełne zmian tempa „City Leaver”; „What If” z momentami, gdy Mckenna gra na ukulele; nostalgicznie słodkie „Collapsing Stars” i balladowe „Bittersweet 16”.

Mckenna Grace i jej muzyczna szesnastka na „Bittersweet 16”

„Bittersweet 16” to zbiór piosenek idealnych do wytańczenia i wykrzyczenia z siebie negatywnych emocji. Bardzo mocno polecam debiutancką EPkę Mckenny Grace! Szczególnie tym, którzy w latach dwutysięcznych bez przerwy słuchali „The Best Damn Thing” Avril Lavigne.

Tak się cieszę, że w końcu wydałam EP-kę „Bittersweet 16”. Wszystkie te piosenki napisałam ponad rok temu, więc dziwnie jest spojrzeć wstecz i przypomnieć sobie, co wtedy czułam i zobaczyć jak bardzo się zmieniłam. W pisaniu i muzyce wiele się o sobie nauczyłam (i nadal się uczę) i zdałam sobie sprawę, że tak często największą uwagę przykuwają negatywne uczucia. W moim własnym życiu pracuję nad skupieniem się na bardziej pozytywach (ale nie mogę jeszcze obiecać tego samego w mojej muzyce i pisaniu… ha).

Często dostaję pytania, czy nadal chcę grać… tak!!! UWIELBIAM aktorstwo i mam nadzieję, że będę to robić już zawsze! Zrównoważenie aktorstwa i tworzenia muzyki było dla mnie zdecydowanie wyzwaniem… o wiele trudniejsze niż myślałam, więc dziękuję za cierpliwość przy wydaniu tej EPki i za słuchanie wszystkich moich singli 🙂

Mam nadzieję, że każdy, kto słucha mojej muzyki może utożsamiać się z moimi nastrojowymi nastoletnimi emocjami, będziecie wiedzieć (przynajmniej z mojego doświadczenia), że w końcu niektóre z trudniejszych uczuć przemijają i normalne jest odczuwanie różnych rzeczy – szczęścia, smutku, złości, samotności… po prostu nie poddawaj się i powtórzę to, co powiedzieli mi naprawdę wspaniali ludzie w moim życiu – „Bóg ma dla ciebie cel”.

Teraz, kiedy „Bittersweet 16” się ukazało, nie mogę się doczekać, aby pokazać wam, nad czym pracowałam!! Miejcie oko na niektóre z moich teledysków… Podrzuciłam kilka wskazówek na temat mojego następnego projektu! Wiem, że mam wiele do nauczenia się i udowodnienia w przestrzeni muzycznej i jestem naprawdę wdzięczna ludziom, których spotkałam, którzy pomogli mi rozwinąć się jako artystka i jako osoba… zwłaszcza mój zespół w @photofinishrecords, który przeszedł przez to wszystko. Dziękuję wszystkim za słuchanie i wytrwanie tak długo <3 Mckenna

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz też: Kraków Loves Adana – dream pop z Hamburga

Kraków Loves Adana – dream pop z Hamburga

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News