Mckenna Grace z debiutancką piosenką w filmie “Pogromcy Duchów. Dziedzictwo”

Mckenna Grace "Haunted House"
Okładka singla "Haunted House" Mckenny Grace

Piętnastoletnia aktorka Mckenna Grace zachwyca wszystkich jako fenomenalna Phoebe Spengler w najnowszych Pogromcach Duchów i debiutanckim singlem „Haunted House”, który pojawia się w filmie podczas napisów!

Mckenna Grace – nie tylko utalentowana aktorka

Mckenna Grace zaczęła grać w filmach już jako pięciolatka. Wciela się w interesujące postacie zapadające w pamięć. Często pojawia się na ekranie jako tak zwana młodsza wersja głównej bohaterki filmu bądź serialu, na przykład w „The Chilling Adventures of Sabrina” czy „Dawno, dawno temu”.

Jest znana z filmów takich jak: „Obdarowani”, „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, „Annabelle wraca do domu” i „Kapitan Marvel”. W filmografii Mckenny warto wyróżnić występy w serialach „Nawiedzony dom na wzgórzu”, „Młody Sheldon” oraz „Opowieści podręcznej”. Za rolę w ostatniej produkcji otrzymała nominację do nagrody Emmy.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Osoby, które obserwują media społecznościowe Grace (zwłaszcza konto na Instagramie) na pewno zauważyły, że jej drugą po aktorstwie największą pasją jest muzyka. Mckenna często dzieliła się fragmentami coverów ulubionych piosenek, a niedawno zaskoczyła piosenką-niespodzianką, którą można usłyszeć w „Pogromcach Duchów. Dziedzictwo”, gdzie gra jedną z ról głównych.

Mckenna Grace debiutuje muzycznie

Przygoda Mckenny z muzyką rozpoczęła się wraz z nauką gry na ukulele w wieku jedenastu lat. Wtedy stworzyła piosenkę o zmarłej przyjaciółce, Faith. Teraz gra również na pianinie i gitarze. Dorastała słuchając płyt Taylor Swift i zespołu Korn należących do jej rodziców. Obecnie Mckenna najczęściej słucha Billie Eilish lub The Aubreys.

Swoje piosenki Mckenna traktuje jako kapsuły czasu – zamyka w nich emocje, które czuła w momencie tworzenia. Jako aktorka chowa się za maską z fragmentów scenariusza, granej postaci, opowiadanej historii, ale jako piosenkarka będzie mówić o swoich historiach, doświadczeniach, emocjach i bólach serca z nadzieją, że komuś pomoże.

Pierwszą oficjalnie opublikowaną piosenką przez Mckennę Grace jest „Haunted House”. Artystka napisała ją na podłodze w pokoju w czasie pandemii. To metaforyczna opowieść o tym, że mimo zakończenia relacji z jakąś osobą wspomnienia nigdy nas nie opuszczają – tak jak duch nie opuszcza nawiedzonego domu. Głos Mckenny jest niezwykle dojrzały i mocny, a muzyka, która mu towarzyszy przywodzi na myśl norweski pop.

“Przez pandemię przeszłam trudny okres w moim życiu osobistym i chciałam napisać piosenkę o tym, jak nawet po tym, gdy kogoś już nie ma w Twoim życiu, pamięć o nim nigdy Cię tak naprawdę nie opuszcza. Możesz potraktować to jako piosenkę o zerwaniu, ale może to być również o przyjacielu lub członku rodziny lub jakiejkolwiek relacji, która się skończyła.”

Mckenna nie tylko napisała piosenkę, z pomocą Lizy Wagner, ale wyreżyserowała do niej teledysk, napisała jego scenariusz i zagrała w nim!

„Haunted House” w „Pogromcach Duchów. Dziedzictwo”

„Haunted House” pojawia się w filmie „Pogromcy Duchów. Dziedzictwo” w czasie napisów po kawałku z lat 80. „Ghostbusters”. Piosenka nie była tworzona z myślą o filmie, jednak gdy Mckenna przesłała ją przyjaciołom z ekipy filmowej, reżyser – Jason Reitman – zdecydował się umieścić ją podczas napisów końcowych. Utwór idealnie dopasowuje się do historii, w której przez cały czas wyczuwalna jest czyjaś obecność.

W najnowszych „Pogromcach Duchów” Mckenna wciela się w inteligentną, lecz nieśmiałą Phoebe Spengler.

„Bycie częścią „Pogromców Duchów” jest punktem kulminacyjnym mojej filmowej podróży, a to że mój pierwszy singiel można usłyszeć w tym filmie jest jednym z największych zaszczytów w moim życiu. Jestem bardzo i na zawsze wdzięczna!”

„Pogromcy Duchów. Dziedzictwo” to trzeci rozdział w oryginalnym uniwersum Ghostbusters. Samotna matka i jej dwoje dzieci przybywają do małego miasteczka – Summerville, gdzie wraz z nowopoznanymi przyjaciółmi odkrywają tajemnicze swojej rodziny połączenie z oryginalnymi pogromcami duchów oraz sekretne dziedzictwo, które pozostawił im dziadek. Jest to film, który rozbawi, zaciekawi i wzruszy fanów Pogromców duchów na całym świecie!

W filmie występują: Mckenna Grace, Finn Wolfhard, Carrie Coon, Paul Rudd, Logan Kim oraz znani z poprzednich dwóch części: Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Annie Potts i Sigourney Weaver.

Tekst: M. M.

Zobacz także: 6 najlepszych soundtracków

6 najlepszych soundtracków

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News