Mckenna Grace z debiutancką piosenką w filmie „Pogromcy Duchów. Dziedzictwo”

Mckenna Grace
Okładka singla "Haunted House" Mckenny Grace

Piętnastoletnia aktorka Mckenna Grace zachwyca wszystkich jako fenomenalna Phoebe Spengler w najnowszych Pogromcach Duchów i debiutanckim singlem „Haunted House”, który pojawia się w filmie podczas napisów!

Mckenna Grace – nie tylko utalentowana aktorka

Mckenna Grace zaczęła grać w filmach już jako pięciolatka. Wciela się w interesujące postacie zapadające w pamięć. Często pojawia się na ekranie jako tak zwana młodsza wersja głównej bohaterki filmu bądź serialu, na przykład w „The Chilling Adventures of Sabrina” czy „Dawno, dawno temu”.


Jest znana z filmów takich jak: „Obdarowani”, „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, „Annabelle wraca do domu” i „Kapitan Marvel”. W filmografii Mckenny warto wyróżnić występy w serialach „Nawiedzony dom na wzgórzu”, „Młody Sheldon” oraz „Opowieści podręcznej”. Za rolę w ostatniej produkcji otrzymała nominację do nagrody Emmy.

Osoby, które obserwują media społecznościowe Grace (zwłaszcza konto na Instagramie) na pewno zauważyły, że jej drugą po aktorstwie największą pasją jest muzyka. Mckenna często dzieliła się fragmentami coverów ulubionych piosenek, a niedawno zaskoczyła piosenką-niespodzianką, którą można usłyszeć w „Pogromcach Duchów. Dziedzictwo”, gdzie gra jedną z ról głównych.

Mckenna Grace debiutuje muzycznie

Przygoda Mckenny z muzyką rozpoczęła się wraz z nauką gry na ukulele w wieku jedenastu lat. Wtedy stworzyła piosenkę o zmarłej przyjaciółce, Faith. Teraz gra również na pianinie i gitarze. Dorastała słuchając płyt Taylor Swift i zespołu Korn należących do jej rodziców. Obecnie Mckenna najczęściej słucha Billie Eilish lub The Aubreys.

Swoje piosenki Mckenna traktuje jako kapsuły czasu – zamyka w nich emocje, które czuła w momencie tworzenia. Jako aktorka chowa się za maską z fragmentów scenariusza, granej postaci, opowiadanej historii, ale jako piosenkarka będzie mówić o swoich historiach, doświadczeniach, emocjach i bólach serca z nadzieją, że komuś pomoże.

Pierwszą oficjalnie opublikowaną piosenką przez Mckennę Grace jest „Haunted House”. Artystka napisała ją na podłodze w pokoju w czasie pandemii. To metaforyczna opowieść o tym, że mimo zakończenia relacji z jakąś osobą wspomnienia nigdy nas nie opuszczają – tak jak duch nie opuszcza nawiedzonego domu. Głos Mckenny jest niezwykle dojrzały i mocny, a muzyka, która mu towarzyszy przywodzi na myśl norweski pop.

„Przez pandemię przeszłam trudny okres w moim życiu osobistym i chciałam napisać piosenkę o tym, jak nawet po tym, gdy kogoś już nie ma w Twoim życiu, pamięć o nim nigdy Cię tak naprawdę nie opuszcza. Możesz potraktować to jako piosenkę o zerwaniu, ale może to być również o przyjacielu lub członku rodziny lub jakiejkolwiek relacji, która się skończyła.”

Mckenna nie tylko napisała piosenkę, z pomocą Lizy Wagner, ale wyreżyserowała do niej teledysk, napisała jego scenariusz i zagrała w nim!

„Haunted House” w „Pogromcach Duchów. Dziedzictwo”

„Haunted House” pojawia się w filmie „Pogromcy Duchów. Dziedzictwo” w czasie napisów po kawałku z lat 80. „Ghostbusters”. Piosenka nie była tworzona z myślą o filmie, jednak gdy Mckenna przesłała ją przyjaciołom z ekipy filmowej, reżyser – Jason Reitman – zdecydował się umieścić ją podczas napisów końcowych. Utwór idealnie dopasowuje się do historii, w której przez cały czas wyczuwalna jest czyjaś obecność.

W najnowszych „Pogromcach Duchów” Mckenna wciela się w inteligentną, lecz nieśmiałą Phoebe Spengler.

„Bycie częścią „Pogromców Duchów” jest punktem kulminacyjnym mojej filmowej podróży, a to że mój pierwszy singiel można usłyszeć w tym filmie jest jednym z największych zaszczytów w moim życiu. Jestem bardzo i na zawsze wdzięczna!”

„Pogromcy Duchów. Dziedzictwo” to trzeci rozdział w oryginalnym uniwersum Ghostbusters. Samotna matka i jej dwoje dzieci przybywają do małego miasteczka – Summerville, gdzie wraz z nowopoznanymi przyjaciółmi odkrywają tajemnicze swojej rodziny połączenie z oryginalnymi pogromcami duchów oraz sekretne dziedzictwo, które pozostawił im dziadek. Jest to film, który rozbawi, zaciekawi i wzruszy fanów Pogromców duchów na całym świecie!

W filmie występują: Mckenna Grace, Finn Wolfhard, Carrie Coon, Paul Rudd, Logan Kim oraz znani z poprzednich dwóch części: Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Annie Potts i Sigourney Weaver.

Tekst: M. M.

Zobacz także: 6 najlepszych soundtracków

6 najlepszych soundtracków

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News