Linie lotnicze wprowadzają zakaz przewożenia w bagażu starszych MacBooków

Kobieta trzymająca dłoń na laptopie

Historia ta ma swój początek w czerwcu 2019 roku, gdy Apple ogłosiło, że wycofuje serię modeli MacBooka Pro z 15-calowym wyświetlaczem Retina, sprzedawanych od września 2015 do lutego 2017 roku.

Powodem wycofania serii laptopów miały być problemy z przegrzewającą się baterią. Apple wydało oświadczenie informujące, że przegrzana bateria może stanowić niebezpieczeństwo i wzniecić pożar. Mimo że technologiczny gigant wprowadził możliwość bezpłatnej wymiany baterii, nie wszyscy z tej opcji skorzystali. Dodatkowym elementem prowadzącym do późniejszego chaosu był fakt, że wycofanie ze sprzedaży miało dotyczyć tylko określonej liczby laptopów, nie zaś wszystkich wyprodukowanych w ciągu wspomnianych lat.

Przechodząc do tego, co tu i teraz, według TechRadar, linie lotnicze Virgin Airlines zakazały umieszczania w bagażu rejestrowanym starszych komputerów Apple MacBook Pro, ponieważ stanowią one potencjalne niebezpieczeństwo. Linie pozwalają wciąż na umieszczenie laptopa w bagażu podręcznym, jednak pozostałe linie wprowadziły bardziej surowe zasady. Większość linii lotniczych, takich jak Singapore Airlines, Thai Airways oraz wszystkie linie lotnicze w Wietnamie i Indiach, ściśle zakazały przewożenia laptopów, których dotyczy problem, do czasu zweryfikowania stanu baterii.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News