John Wick 4 już w kinach!

John Wick 4 już w kinach!
Źródło: Youtube, oficjalny trailer filmu John Wick 4

Na tę premierę z pewnością czekało wiele osób. Była kilkukrotnie przekładana z powodu pandemii COVID-19. Po raz kolejny Keanu Reeves zabiera nas do świata pełnego brutalności i przemocy. Z jakimi złoczyńcami przyszło mu się zmierzyć tym razem? Kolejny John Wick już w kinach!

John Wick 4 – prawie cztery lata oczekiwania 

Światowa premiera John Wick 4 odbyła się 6 marca 2023 roku w Leicester Square w Londynie. Do kin na całym świecie film trafił z kolei 24 marca. Początkowa data premiery została ustalona na maj 2021 roku, jednak zdjęcia były wielokrotnie wstrzymywane z powodu pandemii COVID-19.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


John Wick – ile jest filmów z serii?

John Wick to jedna z popularniejszych serii kinowych. Składają się na nią 4 filmy, które miały premierę kolejno w 2013, 2017, 2019 oraz 2023 roku. Trzy pierwsze części zostały napisane przez Dereka Kolstada, natomiast najnowsza – przez Shay’a Hattena oraz Michaela Fincha. Reżyserem jest z kolei Chad Stahelski. Realizuje on obecnie zdjęcia  do współczesnej wersji filmów z serii Highlander, z Henrym Cavillem w roli głównej.

John Wick został, także bohaterem gier komputerowej – John Wick Hex oraz John Wick Chronicles.

@cihomeq

His eyes…? #cihomeq #movies #johnwick

♬ original sound – cihomeq

John Wick 4 – obsada

Oprócz Keanu Reevesa, w czwartej części Johna Wicka zagrało wielu ciekawych nazwisk: znany z roli klauna o imieniu Pennywise – Bill Skarsgård, Donnie Yen (jest również weteranem sztuk walki), Laurence Fishburne, Hiroyuki Sanada, Lance Reddick czy Rina Sawayama.

Keanu Reeves. Aktor o wielu twarzach oraz idealny John Wick

Keanu Reeves to aktor, który ma w swoim dorobku kilkadziesiąt ról. Stał się, także inspiracją dla głównej postaci występującej w popularnej grze komputerowej – Cyberpunk 2077. John Wick nie jest jego pierwszą filmową serią. Ogromną popularność przyniosła mu tetralogia Matrix. To właśnie od kultowego Neo rozpoczęła się jego przygoda z kinem akcji oraz noir.

O czym opowiada John Wick 4?

Tym razem John Wick musi zmierzyć się z członkami organizacji High Table. Skupia ona najlepszych płatnych  morderców rozsianych po całym świecie.

Zdjęcia kręcono w miejscach rozsianych po kuli ziemskiej. John Wick pojawia się, więc zarówno w Nowym Jorku, Paryżu,  Berlinie. Akcja przenosi się nawet na chwilę do Japonii. Wrogowie za wszelką cenę pragną jego śmierci. Mężczyzna musi mieć się na baczności. Z każdej strony otaczają go nieprzyjaciele. Życie Johna Wicka jest, więc w nieustannym niebezpieczeństwie…

@moviemanianetwork

John Wick : Chapter 4 – Real Life Scene #johnwick #johnwick4 #johnwickedit #keanu #keanureeves #donlee #martialarts #movie #fyp #fypシ #foryou #movies

♬ original sound – Movie Mania – Movie Mania

Jak oceniana jest czwarta część Johna Wicka?

 Ze względu na sukces poprzednich osłon, poprzeczka była zawieszona wysoko. John Wick ponownie spełnił jednak pokładane w nim nadzieje. Sporo w nim scen akcji oraz trików kaskaderskich, które wykonywał osobiście Keanu Reeves oraz inni członkowie obsady, chociażby Donnie Yen. Wiele osób twierdzi, że jest to dotychczas najlepsza część z serii. W branżowych magazynach pojawiło się do tej pory sporo pozytywnych recenzji, podobnych do tych zamieszonej przez The Hollywood Reporter:

Znakomitszy, odważniejszy, dłuższy i zawierający niemal bardziej spektakularne scenografie niż jeden film jest w stanie znieść, ten epicki film akcji praktycznie na nowo definiuje stawkę.

@johnwickhype

7 rounds are more than enough I guess #johnwick #trending #fyp

♬ Sahara – Slowed – Hensonn

Rola okazała się kolejnym wyzwaniem dla Keanu Reevesa

Jak przyznał Keanu Reeves, ta rola była dla niego wymagająca pod każdym względem:

Nie będę ukrywał, że praca nad Johnem Wickiem 4 sporo mnie kosztowała. Po każdym dniu zdjęciowym byłem wykończony, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Mam jednak pewność, że widzowie docenią naszą pracę, bo czwarta część – moim skromnym zdaniem – jest najciekawsza i najbardziej widowiskowa

Jaka przyszłość czeka Johna Wicka?

Jeszcze jakiś czas temu w planach producentów były piąta część serii, a nawet jej serialowy spin-off pod tytułem Ballerina oraz prequel – Continental. Nie są to jednak potwierdzone przez reżysera informacje. Podczas rozmowy z mediami w 2023 roku, Chad Stahelski studził on entuzjazm:

Naszym zdaniem Keanu i ja na razie skończyliśmy. Damy Johnowi Wickowi odpocząć. Jestem pewien, że studio ma plan. Jeśli wszystkim się spodoba i zarobi obłędną kasę, to zastanowimy się. (…) Jeśli tym razem też tak będzie, to będziemy promować film w Japonii we wrześniu. Keanu i ja wybierzemy się w długą podróż do Tokio (…) i powiemy “Co myślisz?”. Zamówimy dwie 20-letnie whisky i zapiszemy pomysły na serwetkach. Jeśli uznamy, że te pomysły mają ręce i nogi, to zrobimy film.

Fani serii są jednak dobrej myśli. Po tak pozytywnych recenzjach widzów oraz krytyków filmowych – piąta część Johna Wicka musi powstać! Oby stało się to jak najszybciej. Najnowsza odsłona rozbudziła apetyt na więcej. 

 

KW 

Zobacz też: 5 sezon The Crown już na Netflixie! Czy spełnił oczekiwania fanów?

5 sezon The Crown już na Netflixie! Czy spełnił oczekiwania fanów?

 

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News