Jemek Jemowit i jego queer opera w Chmurach

Jemek Jemowit z papierosem w dłoni w ujęciu Mimy Kang

Tęsknicie za nutami z lat 90, turkusowymi cieniami i świetnymi tekstami? Wszystko to, a nawet więcej, zobaczycie na najbliższym koncercie Jemka Jemowita w Chmurach. Przybliżamy sylwetkę tego wyjątkowego artysty i zdradzamy, gdzie i kiedy można go posłuchać.

Jemek Jemowit – kto to?

Urodzony w 1986 roku w Gdyni, Ziemowit Nowak jest bardziej znany jako swoje alter ego – goth glam undergroundowy muzyk Jemek Jemowit. Jemek, który dorastał w Berlinie Zachodnim, funkcjonuje w świecie sztuki jako  muzyk, DJ i artysta konceptualny.  Pozostając pod wpływem twórczego wkładu berlińskiego podziemia, a zarazem wschodniej ekstrawagancji, tworzy w swoich utworach nieco nostalgiczne połączenie disco-polo z muzyką techno.

Muzyka i teksty są nacechowane miłością i nienawiścią do polskich korzeni, które określa jako “postpatriotyczne”. Jego projekty muzyczne charakteryzują się politycznym i konceptualnym podejściem. Słynie z licznych zmian w stylach swojej muzyki. Pracował między innymi z hiszpańskim glam rockowcem Luisem Miguélezem, berlińskim elektro-popowym duetem Jeans Team oraz techno-pionierem Markiem Acardipane. Jego debiutancki album ,,Zemsta” został wydany w 2011 roku przez Fabrika Records. Natomiast w maju 2013 roku, polska wytwórnia Oficyna Biedota wydała EP-kę Jemka ,,Tekkno Polo”.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Jemek Jemowit – koncert

Jemek przyjeżdża do Warszawy zaprezentować swoje najnowsze wydawnictwo “Legenda Zygmunta Blask”. Zygmunt Blask to queerowa gwiazda glam rocka, przeniesiony w konserwatywne i opresyjne dla seksualności lata ’70. Komentując queerowe doświadczenie w w socjalistycznej Polsce, Zygmunt Blask rzuca jednocześnie światło na najbardziej aktualne problemy, z jakimi mierzy się społeczność LGBT w naszym kraju.

Jemek Jemowit w ujęciu Aylin Scheer
Jemek Jemowit fot. Aylin Scheer

Koncert odbędzie się w najbliższy piątek (29.04.2022) o 19.00 w klubie Chmury, w Warszawie. Chmury to nieszablonowe miejsce na mapie stolicy – to właśnie tutaj znajdziecie niszowych artystów poruszających się po synthpopie,  dancehall, techno czy rapie.

 

Materiały: Chmury

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News