Japoński architekt zaprojektował pociąg, w którym można poczuć się jak w domu

Żółte siedzenia w wagonie w pociągu

W 2016 roku japoński architekt Kazuyo Sejima otrzymał zadanie, by zaprojektować jedyny w swoim rodzaju pociąg szybkich prędkości.

Teraz gdy pociąg już wjechał na tory, zaprezentowano nowe zdjęcia tego wyjątkowego projektu. Jego nazwa – LaView ma nawiązywać do luksusowego życia w pociągi, prędkości zbliżonej od prędkości światła i wspaniałych widoków za oknem.

Chciałem stworzyć pociąg, który wygląda jak salon, w którym pasażerowie będą mogli się zrelaksować, a jazda pociągiem nie będzie przypominała udręki – powiedział architekt.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: W Japonii możesz wynająć osobę, która będzie słuchała twojego narzekania

W każdym wagonie znajdziemy miękkie siedzenia w ciepłym odcieniu żółtego. Siedzenia przypominające domowe fotele zostały zaprojektowane tak, by nasze ciało czuło się tak komfortowo, jak tylko możliwe. Do tego regulowany zagłówek oraz podłokietnik, który może pełnić także funkcję stolika. Pociąg został wyposażony także w przestronną, wielofunkcyjną toaletę z przewijakami dla dzieci, a także toaletę wyłącznie dla kobiet z olbrzymim lustrem. Darmowe Wi-Fi jest dostępne w każdym wagonie, a 23-calowe ekrany wyświetlają informacje między innymi w języku japońskim, angielskim i koreańskim.

Na koniec, możemy powiedzieć tyle: PKP Intercity – mamy nadzieję, że to czytacie i weźmiecie przykład!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News