Jak zrozumieć, co mówi do nas pies? Jak przygotować kota do podróży? Wykłady i warsztaty, które odbędą się podczas targów Animalove

Pies i kot śpiący obok siebie

Już w najbliższą niedzielę – 9 czerwca w Centrum Praskim Koneser zbiorą się wszyscy miłośnicy czworonogów – zarówno tych mniejszych, jak i tych większych.

Animalove to wydarzenie dedykowane miłośnikom zwierząt. I chociaż targi kojarzą nam się zwykle z zakupami (co oczywiście będzie miało tu także miejsce), to poza nimi będziecie mogli pomóc czworonogom, dowiedzieć się więcej na temat adopcji, a także wziąć udział w spotkaniach i warsztatach.

Wstęp na targi oraz wszystkie wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny. Więcej na temat targów Animalove przeczytacie tutaj: W czerwcu w Warszawie odbędą się targi Animalove. Zadbaj o swojego pupila i pomóż tym czworonogom, które potrzebują wsparcia.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

A my przedstawiamy Wam dzisiaj rozpiskę wykładów i warsztatów – dla każdego znajdzie się tu coś miłego (i wartościowego)!

11:30 Przewodnik spacerowy – czyli jak wyjść z psem na idealny spacer? Behawiorystka Zosia Zaniewska, prowadząca swoją psią szkołę Psiedszkole, opowie jak zrobić naszemu psu idealny spacer. Poruszymy temat ciągnięcia na smyczy, zjadania śmieci oraz szczekania na inne psy.

12:00 Ala Milewska, behawiorystka i autorka projektu Co mówi pies, współpracująca na codzień z portalem pies na urlopie – opowie o psiej komunikacji i na podstawie filmów pokaże nam, jak często mylimy się w jej interpretacji. Na wykładzie dowiemy się: Jak psy mówią i jak je dobrze rozumieć? Po czym poznać, że pies jest zestresowany, zły, radosny, niepewny, podekscytowany?

13:30 Nina Sieniarska z Fundacji Koty Z Grochowa opowie nam w jakim wieku kociak powinien trafić do domu i dlaczego, jakich błędów uniknąć w opiece nad kociakiem, jak przygotować dom na pojawienie się kota?

14:30 Lab rescue – adopcje zwierząt laboratoryjnych, opowie o adopcji zwierząt laboratoryjnych: szczurów, myszy, świnek morskich i królików.

15:00 Do góry kotami – Joanna Szopińska opowie o domu bezpiecznym dla kota. Na co zwrócić uwagę na co dzień i przed wyjazdem, aby kot był bezpieczny?

16:00 ABC Żywienia kotów Surowe kotki – Agnieszka Cholewiak-Góralczyk dietetyk psów i kotów opowie o zdrowym żywieniu kotów. Z tego wykładu dowiesz się jak prawidłowo żywić swojego kota, co powinno znaleźć się w jego misce, co mu służy, a co szkodzi. Omówimy wady i zalety różnych modeli żywienia, aby każdy mógł wybrać odpowiedni dla swojego kota i dla siebie. Dowiesz się też, co świadczy o tym, że Twój kot to 100% mięsożerca, który nie potrzebuje w swojej diecie żadnych węglowodanów.

17:00 Pruszkowski Dom Tymczasowy – Agnieszka Marks – opowie jak znaleźć dla siebie kota idealnego i jak przygotować się do adopcji? Na wykładzie dowiecie się:

  • Gdzie szukać dla siebie kota?
  • Jakimi kryteriami kierować się w wyborze kota, by stworzyć duet idealny?
  • Jakie są potrzeby kota w domu i w jaki sposób o nie zadbać?
  • Czego się spodziewać w ciągu pierwszych dni z kotem i jak pomóc mu się zadomowić?
  • Jak komunikuje się kot i jak się z nim zaprzyjaźnić?
  • Najczęściej popełniane błędy – jak ich unikać?

17.30 Licealiści z Kozienic opowiedzą o swojej pracy Z Zielonym pomagasz, ratujesz- zwierzęta adoptujesz. Młodzi ludzie uświadamiają lokalną społeczność o potrzebie i wadze adopcji oraz pomocy bezdomnym zwierzętom.

Animalove plakat lekki do netu Jak zrozumieć, co mówi do nas pies? Jak przygotować kota do podróży? Wykłady i warsztaty, które odbędą się podczas targów Animalove

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News