Jak nie podrywać w stylu disco polo?

Grupa ludzi siedząca w jacuzzi

Disco polo największy rozkwit przeżywało w latach 90. XX wieku. Później straciło na popularności, tylko po to, by w 2007 roku odżyć. Od tamtej pory powstają coraz to nowe zespoły których piosenki są no cóż… nie warte uwagi. Ku przestrodze – lista 5 najgorszych tekstów na podryw prosto z naszej wspaniałej, polskiej muzyki rozrywkowej. Uwaga, tego się nie da odzobaczyć!

Claris – Szalej mała (2013)

Gdy patrzę na ciebie, jestem w siódmym niebie. Dziś oddam ci wszystko, więc bądź przy mnie blisko. Piękny rym, prosty przekaz – wybranka lub wybranek będzie na pewno, tak jak i Wy – w siódmym niebie. Zniesmaczenia. Jednak warto próbować.

Effect – Ona jest piękna (2013)

Zapytam tylko czy bolało bardzo Cię jak spadłaś z nieba prosto w myśli me? Już kilka wersji powiedzenia o spadaniu z nieba słyszeliśmy, ale ta zdecydowanie wygrywa. Jak spada się w czyjeś myśli? Prosimy skontaktować się z autorami powyższego tekstu i chwytliwej melodii, być może znają odpowiedź.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Marcin Siegieńczuk – Martini z lodem (2012)

Słowa są zbędne, gdyż Twoje ciało w tej chwili jak otwartą księgę, czytam dokładnie i już określam chwilę, gdy szczyty Twe zdobędę. Tutaj poziom filozofowania zdecydowanie wspina się na wyżyny. Mówi się, że to kobieta nie potrafi powiedzieć czegoś wprost, że kobiety używają skomplikowanych metafor… Ale tutaj mamy chyba do czynienia z literacko-alpinistycznymi inspiracjami.

D-bomb – Złoty deszcz (2001)

O Ela, Ela poznaj mego przyjaciela. O Ela, Ela weź go sobie teraz weź. O Ela, Ela dotknij mego przyjaciela. O Ela, Ela niech poleci złoty deszcz. Pozostawienie tego bez komentarza, chyba będzie najlepszym komentarzem, dlatego zamykamy się w sobie i włączamy bardziej klasyczną wersję O Ela w wykonaniu Chłopców z Placu Broni.

Effect – Krótka historia (2013)

Kupimy wino, tanie z Biedronki, wino wytrawne, bo ja jestem słodki. Tekst do wypróbowania, jeśli chcecie zaimponować drugiej połówce znajomością rodzajów wina. A także ekonomicznym sprytem przejawiającym się w zaoszczędzeniu kilku groszy. Mamy pytanie: skoro tanie wytrawne wino z Biedronki, bo Pan jest słodki, to jest Pan też tani? Chyba coś poszło nie tak.

Tekst: Małgorzata Mitura

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News