Jak ludzie żyjący w XX wieku wyobrażali sobie, że będzie wyglądała nasza rzeczywistość w 2019 roku?

Niech podniosą rękę w górę ci, którzy sądzą, że do 2100 roku będziemy spędzać wakacje na Marsie i posiadać latające samochody.

Podnieśliście rękę? No cóż. Ludzie od wieków przewidywali, jak może wyglądać przyszłość. Niestety, wizje te są zwykle mocno naciąganie, jeśli nie użyć słowa – utopijne, a świat wydaje się nie nadążać za kreatywnymi marzeniami.

Kogo za to winić? Czy nasza wyobraźnia jest zbyt bujna, czy po prostu nie wkładamy wystarczająco dużo wysiłku w realizację tych planów? I chociaż owszem – technologia rozwija się w szybkim tempie, a wiele pomysłów, które w poprzednim wieku wydawały się co najmniej dziwaczne, są realizowane, to nie powinniśmy dawać ponosić się fantazjom, ponieważ przyszłość może się okazać nieco mniej… rewolucyjna.

Lisa Angie razem z Neoman Studios postanowiła odtworzyć 7 najbardziej ekscentrycznych pomysłów, jakie ludzie mieli w ubiegłym wieku na temat naszego tu i teraz. Zespół zebrał pozostawione przez naszych przodków w różnych dekadach XX wieku szkice, odświeżając je dzięki najnowszej technologii.

Gdy zobaczycie te projekty, dojdziecie do wniosku, że ludzie mieli bardzo futurystyczne wizje tego, jak będzie wyglądało nasze życie w 2019 roku. Jak zareagowaliby na to, co faktycznie osiągnęliśmy?

Dom ze szkła Dom, który wygląda jak kula Dom niesiony przez ludzi Kompleks mieszkany pod kopułą w kosmosie Kompleks mieszkany pod kopułą Podwodny dom Kolorowy dom na kółkach

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News