Targi Rzeczy Ładnych: TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w Warszawie

Targi Rzeczy Ładnych hala

Design, plakaty, wystawy! A to tylko część długo wyczekiwanych Targów Rzeczy Ładnych. Już 3 i 4 września, hala EXPO XXI wypełni się setką wystawców, najlepszym designem i polskimi plakatami. Podwójna edycja TRŁ, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! to także miejsce wystawy “SZPUNAR.”, “HACK THE PROCESS” i “PAGED SKLEJKA”. Z kim się widzimy?!

Targi Rzeczy Ładnych: TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! – co zobaczymy

TRŁ PRINT! – słynny “Rosyjski Niedźwiedź”

W EXPO XXI swoje stoiska zaprezentuje Paweł Jońca. To twórca najsłynniejszego plakatu odnoszącego się do wojny w Ukrainie. “Russian Bear” to plakat z czerwonym niedźwiedziem nadeptującym na klocek Lego w żółto-niebieskich barwach. Zobaczymy także Bartosza Kosowskiego, jednego z najbardziej nagradzanych polski ilustrator nowego pokolenia na świecie!

Plakat "Rosyjski Niedźwiedź"
zdjęcie: © Paweł Jońca

TRŁ FRESH! – polska ceramika

Polska ceramika od pokoleń zachwyca. Nic więc dziwnego, że ozdobą TRŁ FRESH! będzie współczesna polska ceramika i porcelana. Oprócz znanych już marek, takich jak Czynie Ceramics, Zakwas Studio, Hadaki, Wesky Studio, Révolte czy Spiek Ceramiczny, zobaczymy także Human Nature Studio, TOSKAcermica i Sylwię Szyrszeń-Jakierską. TRŁ FRESH! to także dziesiątki stoisk z akcesoriami, biżuterią, meblami, roślinami, tekstyliami, a także książkami! Dostępna będzie także strefa welness, w której miłośnicy pielęgnacji z pewnością znajdą coś dla siebie.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Targi Rzeczy Ładnych: TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w Warszawie
Hadaki

 

Targi Rzeczy Ładnych: TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w Warszawie
Zakwas Studio
Targi Rzeczy Ładnych: TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w Warszawie
Tartaruga
Targi Rzeczy Ładnych: TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w Warszawie
Plywood Project

Wystawa “SZPUNAR.”

Tak jak wspomnieliśmy, na uczestników TRŁ czekają takie trzy premierowe wystawy. Szpunar to jeden z najbardziej rozchwytywanych projektantów mebli w Polsce w Polsce, który specjalnie przygotował prezentację swoich malarskich projektów. Obrazy Nikodema budzą niemałe zainteresowanie – wyraziste i ekspresyjne, malowane jednym pociągnięciem, zachwycają  swoimi formami. Będzie także okazja, aby stać się właścicielem tych dzieł!

Wystawa “HACK THE PROCESS”

Tegoroczna edycja to także premierowa odsłona współpracy TRŁ ze School of Form Uniwersytetu SWPS. Wystawa szykowana na Vienna Design Week, “HACK THE PROCESS” to efekt eksperymentów studentów uczelni, których zadaniem było stworzenie porcelanowych misek, w sposób daleki od wieloletniej tradycji. Jakie są tego efekty? Miski cieńsze niemalże od papieru, przypominające makaron albo wulkan po wybuchu. Całość wystawy zobaczycie tylko na TRŁ FRESH! x PRINT!

Wystawa Hack The Process
zdjęcia: Arkadiusz Szwed

Wystawa “PAGED. SKLEJKA”

Druga wystawą przygotowaną przez studentów ze School of Form jest “PAGED. SKLEJKA”. Tym razem motywem przewodnim stały się odpady przemysłowe z produkcji sklejki. To właśnie z nich, wykreowano nietypowe meble. Zobaczcie sami!

Wystawa “NADMORSKIE SUWENIRY”

Po raz pierwszy w Warszawie i na Targach Rzeczy Ładnych będzie można zobaczyć także HAKOBO i jego “NADMORSKIE SUWENIRY”! Jakub Stępień, znany jako HAKOBO to łódzki projektant graficzny, wykładowca ASP i jeden z 50 najważniejszych plakacistów na świecie wg książki „New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century” Johna Fostera. Współpracował z NOSPR, Zachętą Narodową Galerią Sztuki, Instytutem Adama Mickiewicza,  Muzeum Plakatu w Wilanowie, Łódź Design Festival czy Netflixem.

Targi Rzeczy Ładnych: TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w Warszawie
HAKOBO

Targi Rzeczy Ładnych: TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! – słów parę od organizatorów

 

Wrześniowy weekend z TRŁ zapowiada się NIE-SA-MO-WICIE. Lista wystawców wygląda imponująco i przyciąga nazwami świetnych marek i nazwiskami wspaniałych ilustratorek i ilustratorów! Rozgrzejemy designerską Warszawę do czerwoności! – zapowiadają organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych, Ajka Mroczkowska, Ania Pruszyńska i Paweł Stremski. W tym roku święto nowego designu i plakatu będzie wyjątkowe – w czasach ekonomicznej niepewności jeszcze bardziej potrzebujemy lokalnych produktów świetnej jakości i wsparcia dla autorskich marek. I właśnie takie będą Targi Rzeczy Ładnych – lokalne i jakościowe, ale też jak zawsze inspirujące i tętniące nowymi pomysłami – dodają.

 

Zobacz też: Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News